Vízilabda: ismét pont nélkül maradt a Szeged + FOTÓK

2015. február 11., szerda
sznve-eger10kf

Bár volt esélye középszakaszbeli első pontjainak megszerzésére a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem csapatának, Barna Tamás lányai az Eger elleni meccset is vereséggel zárták.

Két, a középszakaszt egyaránt három vereséggel kezdő együttes találkozott szerdán este, így a találkozó olyan szempontból is fontos volt, hogy a győztes el tud lépni ellenfelétől. Nem a védelmek domináltak a találkozó elején, mert bár hamar kétgólos volt az Eger előnye, de ezt

Árkosy

góljával a harmadik percre már meg is fordította a Szeged. (3-2) A folytatásban is potyogtak a gólok, majd egy pazar ejtés után ismét vezetett

Barna Tamás

együttese, amely jól jött ki az első negyed rohanásából, és egygólos előnnyel zárt. A második nyolc percben azonban semmi nem akart összejönni a kapu előtt: több helyzetet is elpuskáztak a szegedi csajok, valamint a támadások felépítésébe is csúszott hiba, így visszavette a vezetést az Eger, amit még ugyan

Lengyel Dorottya

ki tudott egyenlíteni (6-6), de

Zajácz

remek ejtése után a nagyszünetre ismét kettővel ment a vendég csapat. A második negyedben csupán egy gólt tudott szerezni a Szeged, az Eger pedig jobban élt a lehetőségeivel ebben a játékrészben. A szünet után a szerencse is a vendégekhez szegődött,

Ráskinak

Fortunára is szüksége volt ahhoz, hogy kialakuljon az addigi legnagyobb előny a meccsen, miután a kipattanó labda blokkolásáról éppen csak lemaradt Árkosy. (6-9) Majd 10 perces gólcsendet tört meg Lengyel Dominika a kihasznált emberelőnnyel, azonban gyorsan visszaállt a háromgólos különbség, így nagyon nehéz zárás előtt állt a Szeged. Már néggyel is vezetett az Eger, miután az emberfórt remekül használták ki

Kelemen Attila

lányai, azonban az utolsó percekre óriási rohamot indítottak Somhegyiék: zsinórban három gólt is szereztek 8-12 után, így az utolsó bő fél percre csupán egy gól volt a különbség a csapatok között. A meccsen végig remekül játszó egri center,

Rebeca Parkes

azonban gondoskodott arról, hogy ne legyen izgalmas a vége: egy szép befordulás után újra kétgólosra növelte az egriek előnyét, és mivel csak 10 másodperc volt hátra, már nem volt ideje az egyenlítésre a szegedi csajoknak. A Szegedi Vízmű Taylor&Nash ezzel továbbra is pont nélkül áll a középszakaszban, Barna Tamás tanítványai legközelebb szombaton 13 órától a BVSC otthonában ugranak medencébe.

Női vízilabda OB I, Középszakasz, 4. forduló

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - ZF-Eger-EKF 11 - 13 (5-4,1-4, 1-2, 4-3)

Szeged, SZUE, 50 néző. Vezeti: Pásztor Antal, Birri Gabriella.

TÓTH E. - Árkosy 1, LENGYEL DOM. 3/1, Miklós, O-Nagy, Somhegyi 3, LENGYEL A. 2. Csere: Szikora (kapus), Lengyel Dor. 1, Dudás, Dalmády P. 1, Dalmády Sz., Vidovics, Veréb.

Barna Tamás.

Eger:

KATONA - Zajácz 2, Takács V. 2, RÁSKI 3/1, Czigány 1/1, PARKES 5, Szeredi. Csere: Miklós (kapus), Jenes, Puskás, Szívós, Virág, Hornyák.

Kelemen Attila.

Emberelőny:

9/3 ill. 11/3.

Ötméteres:

1/1 ill. 2/2. Barna Tamás:

"Az elején nem volt jó a védekezésünk, majd miután ez stabilizálódott, sajnos több labdát is eladtunk. Talán többször is elhamarkodottan döntöttünk, e mellett a centergólok döntőnek bizonyultak a mai meccsen."

Kelemen Attila:

"Annak ellenére, hogy a héten itt hagyott minket az amerikai kapusunk, jó kapusteljesítménnyel, jó mezőnyjátékkal, végig vezetve megérdemelt sikert arattunk."

IV. negyed 11-1332' Próbálja minél tovább tartani a labdát az Eger, ezzel azonban eldől: a meccsen végig jól játszó Parkes tud befordulni, és közelről nem hibázik, 11-13, még van hátra majd' 20 másodperc,de ezzel eldőlt a meccs. Ez a vége, bár megvolt az esélye a pontszerzésre a Szegednek, de kétgólos vereséget szenved az Egertől. 32' Lengyel Dominika úszik meg, szabálytalanul szerelik ziccerben, ötméteres: a sértett magabiztosan váltja gólra, 11-12! Negyven másodperc maradt, időt kér az Eger, két gólt szerez zsinórban a Szeged, ezzel izgalmas lesz a vége. 31' GÓL! Lengyel Anett használja ki ezt a helyzetet! Távoli lövése nagyon pontos volt, kettő közte, még egy perc van a meccsből, 10-12. 30' Emberhátrányba kerülünk, Lengyel Dominika a kiállított. "Vársz végig!" - szól az egri edző intelme, ennek ellenére azonban hamar ellövik a vendégek, nincs belőle gól. 29' Kontrát fújnak középen, meg is úszik belőle Lengyel Anett, de végül beérik. Lengyel Dominika lövi el távolról, a felső lécet találja el! A kipattanót megszerzi, így támadhatunk tovább, Miklóst lenyomják a víz alá: ez is kiállítás! Lengyel Dominika lövi el kicsit talán hamar, hiszen volt még bőven ideje, nem talál kaput azonban. 28' Nincs gól a fórból, végül Miklósnak lőnie kell kintről, mert letelik a támadóidő, de nem talál kaput. 28' Távolról lövi el Szeredi, miután emberelőnybe kerültek, de nem talál kaput. Újabb esély a Szeged előtt, kiállítás a túloldalon is, időt kér Barna Tamás. 28' Emberelőnybe kerülünk, azonban kisebb probléma akad az órával, csak 18 másodperce marad támadni a Szegednek, nem 30. Azonban ez nem érdekli Somhegyit, aki közelről nagy erővel lő a kapuba a kis közjáték után, 9-12. 27' Kontra középütt, támadhat a Szeged, de könyöklést fújnak, így nem tudunk tovább zárkózni: Parkesnak a bejátszás, de jól mozdul ki Tóth, és lelopja a labdát, a kipattanót azonban begyűjti Parkes, és nagyon leleményesen bedobja közelről, ez nagy hiba volt a védelemtől, amit Parkes ki is használt, 8-12. 26' GÓL! Emberelőnybe került a Szeged is, és ebből is gól születik, Lengyel Anett előtt nincs blokk, így el tudta lőni, Katona tehetetlen volt, 8-11. 26' Kiállítás: O-Nagyot küldik ki a bírók, a bejátszás pedig szépen kivitelezett az egriektől, középen üresen maradt Takács, akinek nem volt nehéz dolga, belőtte a ziccert, négy góllal vezet az Eger, 7-11 oda. 25' Az utolsó ráúszást is megnyeri Árkosy, viszont hamar kontrát fújnak középen, nem tudja végigvinni a támadását a Szeged. Takács a kapuba lő, de már korábban fújnak a sporik, így érvénytelen a találat. III. negyed 7-1024' Távolról vállalta el Dalmády Petra, de nem talált kaput, még egy támadóideje lehet a Szegednek: van is, mert kontrát fújnak, kereken 30 másodperc maradt: azonban Miklós elveszti a labdát, nem tudja megjátszani a társait. Egy óriási kapufával zárul a negyed, Ráski lőtte el majdnem a félpályáról, de a lécet találja el, háromgólos hátrányból várhatja az utolsó negyedet a Szeged. 23' Zajácz távoli lövése megy mellé, de megint pontatlan a passz Lengyel Dominika felé, így rögtön kontrázhat az Eger. TÓTH! Hatalmas védés Ráski kiszorított helyzetből leadott lövésénél, azonban emberhátrányba kerülünk utána, ezt pedig Zajácz gyorsan gólra váltja kintről egy nagyon pontos lövéssel, 7-10. 22' GÓL! Megtörik a csend, Lengyel Dominika váltja gólra az emberfórt, zárkózik a Szeged, 7-9. 21' Kiállítás, Lengyel Anettnél a hiba: ez is a kapufán csattan, ismét Ráski veszélyeztetett, de most csak a kapufát találta el. Kiállítás az Egernél is: de nincs lövőhelyzet a fór alatt, azonban marad a labda a Szegednél, sőt, újabb emberfórt kapunk, Barna Tamás pedig időt kér a második emberelőnyös helyzet előtt. 20' Lengyel Anett lóbál, azonban végül a kapu mellé dob: Somhegyi azonban megszerzi a labdát, nagyon kellene már egy gól, hiszen a második negyedben csak egyet szerzett a Szeged: Árkosyt találja meg egy remek passz a bal oldalon, azonban a rövidbe lő, ahol pont ott van Katona, így könnyedén véd. 19' Elsőre jó a blokk, de a kipattanó Ráskié, aki másodjára már a képzeletbeli gólvonal mögé dobja a labdát, hiába próbálja blokkolni Árkosy: 9-6 ezzel az Egernek. 19' Megindulhatna az Eger, de Lengyel Dorottya visszahúzza ellenfelét a félpályánál, kiállítják a játékvezetők, az Eger pedig rögtön időt kér. 18' Az egriek első támadásából sincs gól, Lengyel Dominika távolról próbálja meglepni Katonát, de rövid lett az ejtése. Jó a blokk Lengyel Dorottyától, de az indítás pontatlan, megint támadhat a Eger: emberhátrányba is kerülünk, végül a bejátszást Takács a kapufára bombázza, így ebből az emberelőnyből sincs gól. 17' A ráúszást megnyeri Árkosy, így zárkózhat a Szeged, azonban kontrát fújnak, de hamar vissza is fújják a bírók., viszont nem tudunk élni a helyzettel, pontatlan volt a passz. II. negyed 6-816'Ismét pontatlan a bejátszás Miklósnak, és még lenne egy ideje támadni az Egernek, de Árkosy megakadályozza ezt - a vendégek edzője kiállítást reklamál, de lepereg az idő az órán, így a félidőben 8-6-ra vezet az Eger. 16' Ismét egy pontatlan passz, jöhet az Eger - így nehéz lesz. Gól, Zajácz rendkívül higgadtan ejt egészen távolról, pontos a kivitelezés, pazar gól, így kettővel vezet az Eger, 6-8. 15' Ismét Takács vállalta el messziről, de ezúttal Tóthra sem volt szükség, mellé ment a lövés. 15' Nem jó a passz O-Nagynak, megszerzi az Eger, amely újra két góllal vezethet: Tóth azonban megakadályozza ebben a vendégeket egy újabb védéssel. Kontra, O-Nagy volt szabálytalan, időt kér az Eger. 14' Gól, ismét vezet az Eger: Takács pontos lövése köt ki a sarokban, erre nem érhetett oda Tóth, 6-7. 13' Nem jó a bejátszás Miklósnak, de visszaszerzi a labdát a Szeged, így több mint egy percet támadhat, és végül Lengyel Dorottya szánja el magát lövésre, és Katona kezei alatt becsúszik a labda, újra egyenlő, 6-6. 13' Újabb kiállítás, most Ráskit küldik ki, de nem jó a passz Somhegyinek, ebből sincs gól. Marad nálunk a labda, Lengyel Anett lövi el kintről, de a sarok elől kiszedi Katona bravúrra, sarokdobással folytatódik a játék. 12' Kiegészül az Eger, nem tud tehát élni emberelőnyös helyzetével a Szeged sem: eddig egyetlen emberelőnyös szituációból sem született gól a mai meccsen. 12' Ez az ejtés most nem jó Lengyel Dominikától, Katona olvasta a szándékát. Megint egy centerbejátszás, de Takácsot szabálytalannak látják, így fordulhat a Szeged, Takácsot kiállítják még messze az egri kaputól - rögtön időt is kér Barna Tamás. 11' Eladott labda Árkosytól, viszont nem tud élni ezzel az Eger, visszaszerezzük a labdát. Árkosy vállalja el távolról, de Katona védeni tud. Parkes ismét centerből, ezúttal svédcsavarral szerez gólt, ezzel pedig ismét az Eger vezet, 5-6. 10' Ismét ötméterest kap az Eger: ezúttal Rásky lövi, magabiztosan értékesíti, ezzel egyenlítenek a vendégek, 5-5. 9'A második ráúszást a Szeged nyeri, így akár két góllal is vezethetünk, rögtön a negyed elején. Azonban támadófaultot ítélnek, így oda a lehetőség. I. negyed 5-48' Támadófault a vendégeknél is, azonban nem jó a bejátszás O-Nagynak, még lesz idő egy szegedi támadásra. TÓTH! Ismét kiszedi valahogy az alsó sarok elöl! Támadófault, majd Somhegyit ki is állítják e miatt, de mellé száll Ráski lövése, így egygólos szegedi előnnyel zárul az első nyolc perc. 7' Takács kinti lövését fogja bravúrral Tóth, eddig remekül véd a szegedi kapus! Nem tud azonban kettővel meglépni a Szeged, nincs lövés a támadás végén. 6' GÓL! De micsoda gól! Mindössze két másodperc maradt a támadóidőből, Árkosy azonban nagyon higgadtan ejtette át Katonát, pazar mozdulattal újra szegedi előny, 5-4. 6' Somhegyi lövését blokkolják, nem jut el a kapuig. Egy újabb centerjáték egri részről, Parkes eddig nagyon él bent, ezt is gólra váltja, újra egyenlő, 4-4. 5' Kiállítás, de ezt most megússza a Szeged, hamar előtte Czigány, de odaért Tóth a sarokra, második emberelőnyéből sincs gól a vendégeknek. GÓL! 4-3! Ismét vezet a Szeged, Dalmády Petra távoli lövése akad be. 5' Sokáig lóbált Lengyel Anett, de végül Katona fogja a rövidre tartó labdáját. Nem kisebb bravúrt mutat be Tóth a szegedi kapuban, egy távoli átlövést ujjheggyel tol ki a felső sarok elöl. 4' Az időkérést követően támadhat az Eger az egyenlítésért: és gyorsan meg is teszi, ismét a center, Parkes villan középütt, 3-3. 3' GÓL! Már a Szegednél az előny! Egy újabb kontra végén Árkosy tud megúszni a védőjétől, és a hosszú felső sarokba küldi a labdát, megfordítja a Szeged! Időt kér az Eger. 3' Ismét támadó fault, és szinte ugyanaz a jelenet ismétlődik meg: Lengyel Dominika ismét elvállalja, és ismét sikerrel jár, egyenlít a Szeged, 2-2! 2' Eladja a labdát Lengyel Dominika, így ismét az Eger támadhat. Támadószabálytalanságot látnak a játékvezetők, így fordulhat a Szeged. Megúszik Lengyel Dominika, egészen a kapuig tör, és a rövid sarokba lő, megvan a Szeged első gólja, 1-2! 1' Ismét a centert próbálják megjátszani a vendégek, de most nem jön össze. Kiállítás: Árkosyt küldik kei, Ráski lövése pedig éppen hogy, de becsúszik a rövidbe, 0-2, Barna Tamás időt kér. 1' Ötméteres! Rögtön az első akcióból büntetőt kap az Eger, Parkes-al nem bírtunk középen. A büntetőt Czigány a bal alsóba dobja, vezetnek az egriek, 0-1. 1'Az első ráúszást a vendégek nyerték. 17:58 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok pedig a kapusokat melegítik be jelenleg. A mintegy negyed óra múlva kezdődő mérkőzésen kiderül, melyik csapat szerzi meg első pontjait a középszakaszban. A mérkőzés 18.15-kor kezdődik!

Két, a középszakaszban egyelőre pont nélküli együttes találkozik a negyedik fordulóban, az eddigi három mérkőzését a Szeged és az Eger is elvesztette az alapszakasz folytatása után. A szegedi lányok rosszabb gólkülönbségük miatt állnak a hatodik helyen, Barna Tamás lányai eddig a Szentestől, a Dunaújvárostól és az UVSE-től szenvedtek vereséget. A két csapat az alapszakasz utolsó fordulójában találkozott egymással, akkor Egerben 17-11-re nyertek a hazaiak, most azonban éppen egymás ellen lendíthetik be középszakaszbeli szereplésüket. A mérkőzés pikantériája, hogy Somhegyi Noémi és Veréb Alexandra egyaránt Egerből tette át székhelyét Szegedre a nyáron, így most egykori csapatuk ellen bizonyíthatnak.