Vízilabda: az utolsó negyedig harcban állt a Szeged Újbudán

2015. február 25., szerda
tiszavirag-osc34_KF

Az utolsó negyedig szoros mérkőzésen végül hétgólos vereséget szenvedett a Tiszavirág Szeged Diapolo a második helyezett OSC otthonában.

Hegedűs Gábor

Kevin Graham

egy-egy találata nyitotta a mérkőzést, amire

Kiss Csaba

ötméteresből tudott válaszolni. A játékrész hajrájában újabb két hazai gól született, amire csak a következő periódus elején reagált a Szeged

Aljosa Kunac

révén. (4-2) Szünetig aztán újabb négy alkalommal találtak be a hazaiak, igaz, ekkor már

Varga Péter

legénysége is jobban muzsikált a kapu előtt,

Varga II. Zsolt

Chilkó Márton

is feliratkozott a jegyzőkönyv vonatkozó rublikájába. (8-4) Ha egy üzlet beindul... - tartja az ismert mondás. A Tiszavirág a nem egész három perc triplázó

Lukas Seman

vezetésével megnyerte a negyedet, izgalmassá téve így az összecsapást az utolsó felvonás előtt. (11-8) A fővárosiak ugyanakkor a nyolc perc folyamán nem hagytak esélyt riválisuknak az érdemi felzárkózásra, ezzel szezonbeli 17 győzelmüket aratták a bajnokságban. A Szegednek ez volt a kilencedik vereséget, mindemellett hétvégén adott a lehetőség a javításra. Az alapszakasz következő fordulójában a sereghajtó Szentes látogat Kiss Csabáékhoz. A megyei derbi szombaton 18 órakor kezdődik az újszegedi sportuszodában.

Férfi vízilabda OB I 19. forduló:

A-Híd OSC Újbuda - Tiszavirág Szeged Diapolo 16-9 (4-1, 4-3, 3-4, 5-1)

Budapest, Nyéki Imre Uszoda. Vezette: Petik András, Csanádi Zsolt.

OSC:

Bisztritcsányi - Bátori 1, Kayes, Hegedűs 3, Graham 1, Bundschuh 1, Brguljan 2.

Decker, Juhász 2, Kovács 3, Salamon 1, Jávor 2, Szentesi.

Vincze Balázs.

Molnár - Kiss 2/1, Seman 3/1, Varga II. 2, Manhercz Á., Manhercz K., Kunac 1.

Meixner (kapus), Sánta, Zsigri, Török A., Palotás, Jmnaishvili, Chilkó 1.

Varga Péter.

Gól emberelőnyből:

10/4, ill. 10/3.

Gól ötméteresből:

-, ill. 3/2

Bundschuh (26'), Decker (30'). Varga Péter:

"Az utolsó negyedért kár a végére nagyon elfáradtunk. Sajnos ezen a mérkőzésen a kapusok nem álltak a helyzet magaslatán, és ezt megsínylettük elég rendesen. Dolgozunk tovább, szombaton egy nagyon fontos találkozónk lesz a Szentes ellen. Akkor mindenképpen be kell húznunk a három pontot."