Vízilabda: magabiztos Tiszavirág-siker a Pécs ellen + FOTÓK

2015. január 24., szombat
szeged_pecs _ mj018

Idei harmadik mérkőzését is megnyerte a Tiszavirág Szeged Diapolo, Varga Péter együttese végig vezetve, tízgólos győzelmet aratott a Pécs felett.

Idei harmadik sikerére hajtott a Pécs ellen a Tiszavirág Szeged Diapolo, Kiss Csabáék a Debrecent és a KSI-t is legyőzték az újszegedi sportuszodában az elmúlt két fordulóban. Rögtön az első akcióból gólt szerzett a Szeged,

Varga II Zsolt

lövésénél volt tehetetlen az egykori szegedi kapus,

Barát

,

Chilkó

pedig kettőre növelte a Tisza-partiak előnyét. Ezt követően azonban több ziccert is elhibázott elöl

Varga Péter

legénysége, de ezt a remek védekezésével kompenzálni tudta a Tiszavirág Szeged, a Pécs bár egyenlíthetett is volna, de csak egy gólra tudott zárkózni,

Manhercz Ádám

emberelőnyből lőtt gólja pedig visszaállította a kétgólos különbséget. (3-1) A második negyedben kiválóan játszottak Kunacék, öt gólt is szereztek, amire csak egy válasz volt a vendégek részéről, így magabiztos, hatgólos fórral zárták az első félidőt. A támadójáték mellett a védekezés továbbra is nagyon magabiztos volt, nehezen került helyzetbe is a Pécs, ha pedig eljutottak oda, akkor

Meixner

több bravúrt is bemutatott. A harmadik negyedben is volt egy rövid megtorpanása a Szegednek, 10-2 után ismét kimaradt néhány helyzet,de a győzelem egyetlen momentum erejéig sem forgott veszélyben, a Pécs ugyan zárkózott, de ezt a hátrányt nem tudta ledolgozni. Nem csak eredményesen, de szépen is játszott a Tiszavirág,

Manhercz Krisztián

góljánál szépen kijátszották a pécsi védelmet, de Chilkó ejtése is remek megoldás volt. Végül tízzel nyert a Tiszavirág Szeged Diapolo, amely végig kontrollálta a találkozót, és megérdemelt, magabiztos sikert aratott a Pécs ellen, ezzel továbbra is hatodik a bajnokságban. Érdekesség, hogy a Pécs nem tudott gólt szerezni emberelőnyből, csupán a meccs végén, amikor kettős emberelőnybe került a vendég csapat, akkor tudta gólra váltani emberfórját - hét, "sima" kiállítást azonban kivédekezett a Tiszavirág Szeged Diapolo. A szegediek legközelebb jövő szombaton játszanak újra, a négy meccsből álló hazai sorozat utolsó, legkeményebbnek ígérkező állomása jön, hiszen a Kaposvár látogat majd az újszegedi sportcsarnokba január 31-én 18 órától.

Férfi vízilabda OB I, 14. forduló

Tiszavirág Szeged Diapolo - PVSK-Mecsek Füszért 16-6 (3-1,5-1,2-2,6-2)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezeti: Marnicz Miklós, Kun György.

Meixner - Manhercz K. 1, KUNAC 3, SEMAN 3, VARGA II ZS. 2, Kiss Cs 1. Csere: Molnár (kapus), Török A., PALOTÁS 2, Sánta, Zsigri 1, Manhercz Á. 1, Török K., Chilkó 2.

Varga Péter.

Pécs:

Barát - Horváth Zs., POLOVIC 3/1, Cabrilo 2, Csacsovszky, Francsics, Csaba. Csere: Kósik (kapus) Práczky, MÜLLER 1, Krizsán, Vörös, De Blasio.

Bereczki Miklós.

Emberelőny:

7/5. ill. 7/0.

Ötméteres:

2/0 ill. 2/1. Varga Péter:

"Mérkőzésről-mérkőzésre javul a játékunk, örülök a győzelmünknek."

Online közetítésünk

IV. negyed 16-632' Az utolsó akciót kivédekezi a Pécs, így tízgólos győzelmet arat a Tiszavirág Szeged Diapolo, ezzel megnyeri idei harmadik mérkőzését is, jó alapot adva ezzel a jövő heti, Kaposvár elleni mérkőzésnek. 32'Még egy kiállítás: Török Andrásnál a hiba, sőt, Manhercz Ádámot is kiküldik, kettős emberelőnyben a Pécs: Polovic ezt nem rontja el, 16-6. Még 10 másodperc a meccsből. 32'Nincs szegedi helyzet a támadás végén, 44 másodperccel a vége előtt időt kér a Pécs. 32' Ötméterest kap a Pécs, ma eddig láttunk hármat, egyikből sem lett gól: Polovic azonban ezt bepattintja, 16-5. 31' Polovic löketét védi magabiztosan Meixner. Nem maradt sok a támadóidőből, Manhercz Krisztián megpróbál ejteni, azonban Barát nem volt kint annyira a kapujából, hogy ez bejöjjön. 31' Francsics kezéből kiperdül a labda, megúszhat Chilkó: gyönyörű játék után Manhercz Krisztián dobja a labdát a sarokba középről, Sánta jó meglátása után, szép gólt szerez a Szeged, 16-4! 30'Kiegészül a Pécs, de Zsigrit ez sem akadályozza meg abban, hogy újabb gólt szerezzen, Barát nem érhetett oda erre a lövésre, 15-4. 29'Müller már a dudaszót követően lő a hosszú sarokba, így érvénytelen a gól. Kiállítás: Práczkyt küldik ki, Varga Péter szinte bent van a medencében, jelzi, hogy időt kérne, de mire észreveszik, inkább visszakozna, hiszen nyolc másodperc is elment a támadóidőből, de végül kikérik a játékvezetők a labdát. 28'Kiálltás nálunk, Manhercz Krisztiánt látták szabálytalannak. MEIXNER! Müller lövését védi pazar reflex-szel! Megvan a 10 gólos különbség, Palotás vágja a kapu közepébe a labdát, számolhat a publikum, 14-4! 27'Zsigri szerez labdát leleményesen, majd Palotás kiváló átadását Kiss Csaba lövi közelről a kapuba, 13-4! 26' Ismét védeni tud Meixner, hozzáteszi ő is a magáét ehhez a mai, szinte borítékolható sikerhez. Kunac is zárkózik, ő is a harmadik gólját szerzi, 12-4! 25' Kiállítás nálunk is, Kunacnál a hiba, Horváth azonban pontosan a keresztlécet találja ebből, ezt az előnyt sem tudja kihasználni a Pécs. A megúszásnál pontatlan a passz Palotás felé, így visszaszerzi a labdát a Pécs. 25' Kiállítás, Krizsánt küldik ki, Seman pedig rögtön gólra váltja az emberelőnyt középről, ezzel három gólos Seman, 11-4. 25'Az utolsó ráúszást ismét megnyerjük, Manhercz Ádám gyorsabb volt riválisánál. III. negyed 10-424' Manhercz Krisztián próbálta meg elcsavarni az utolsó másodpercekben, de blokkolták lövését. Még a negyed második percében tudott gólt lőni a Szeged, azonban a tizenegyedik hazai találat nagyon nehezen akar megszületni, igaz, így is magabiztosan vezet Varga Péter együttese. 24'Csacsovszky lőtte el középről, még az emberelőny lejárta vége előtt, azonban lövése a felső lécről "kifele" pattant, mintegy 10 másodperc van hátra a harmadik negyedből, időt kér Varga Péter. 24' Török András ezúttal a kiállított, ismét emberhátrányban a Szeged, időt is kér a pécsi edző, a Szeged az utóbbi percekben mintha megállt volna, 10-2 után csak pécsi gólok születtek. 23'Megszerzi a Pécs a labdát, így újra a baranyaiak támadhatnak, ráadásul Török Krisztián kiállítása miatt emberelőnyben, azonban kivédekezi a Szeged ezt a szituációt, csak sarokdobás van a lövés végén. A centerezésbe remekül nyúl bele Meixner, így nem jut el a vendégek centeréhez, megúszik a Szeged, és ötméterest lőhet Francsics személyije után: Manhercz Krisztián azonban a felső lécre lövi a büntetőt, ez sincs bent! 22' Polovic villámgyorsan emelkedik ki a vízből, és pattintva szerzi a vendégek negyedik gólját, 10-4. 22'Sánta próbálja meg csavarva a kapuba dobni, de a felső kapufát találja telibe, marad a 10-3. 21' Kiss Csaba egyből kapura húzta Varga passzát, azonban Barát beleért, és a képzeletbeli gólvonal elől húzta még vissza a labdát, nincs újabb szegedi gól. Hosszú idő után szerez gólt a pécsi csapat, Cabrilo lökete a kapuban köt ki, 10-3. 20'Szabadon lőhetett Vörös, de éppen Meixnert találja el lövése. Eladja a labdát a Szeged, újra jöhet a Pécs, és még éppen a támadóidő lejárta előtt ismét ejtéssel próbálkozik Müller, de ez most a kapufáról jön le. 19'Müller próbálja meg átejteni Meixnert, de a szegedi kapus nagyon jól olvasta Müller szándékát, megfogja az emelést. Varga II Zsolt lövése most a blokkról jön le. 18' Müller bombázta rá távolról, de pontatlan volt, fölé szállt a labdája. Megint a centerezés Semannak: ugyanúgy megoldja, mint az előbb, ismét gól a vége, 10-2! 18' GÓL! Semannak jó a centerezés, megtartja a labdát, és be is vágja a pécsi kapuba, 9-2, hétgólos előny! 17' Kiállítás, Varga II Zsoltot küldik ki: azonban Meixner bravúrokkal véd kétszer is, így nincs gól a vendégektől emberhátrányban, Práczky lövéseit fogta Meixner. 17'A harmadik ráúszást a Pécs nyeri. II. negyed 8-216'Ismét jó a védekezés, megszerezzük a labdát, és még van idő egy gyors gólra: de még milyen gólra! Palotás úszik meg, és nagyon okosan átejti Barátot, 8-2! Ez a vége a második negyednek, magabiztosan vezet a Szeged a félidőben. 16'Nagyon szép akció végén Kunac parádés gólt szerez, Kiss Csaba remek passzát váltja gólra egy lövőcsel után Kunac, 7-2! 16' Kiállítás a vendégeknél: Müllert küldték le, Varga Péter pedig ki is kéri az idejét. 15'Megszerzi a labdát Manhercz Krisztián, el is robog vele, de végül a kapu előtt beérik, nem láttak szabálytalanságot a játékvezetők. Kicsit hosszú a centerezés a vendégeknél, Meixner jön ki a labdára, és szabálytalanság árán ugyan, de nem engedi, hogy megszerezze a labdát Müller - így viszont ötméterest lőhet a Pécs: Müller pattintott lövését azonban védi Meixner! 15' Megszerzi a labdát a vendég csapat, nem jó a bejátszás Semannak, majd időt kér Bereczki Miklós, a pécsiek mestere. 14' Zsigri tűzte rá távolról, de Barát rajta volt, ezt a lövést is védte. De Blasio próbálja meg a vízre pattintva bevenni Meixner kapuját, de elakad a lövése Zsigriben. 13' Kisodródott helyzetből lőtte el Török András, Barát jól zárta a szöget, védte a lövését. Meixner szerzi meg a labdát egy gyengébb pécsi próbálkozás után. 13'Gól, jó a bejátszás Danilónak, aki kapura is tud fordulni, Meixner keze alatt tudja a kapuba lőni a labdát, 6-2. 12' Jó a blokk Práczky lövésénél, ezzel is indulhat a Szeged. Varga II Zsolt is megszerzi a második gólját, középről bombáz Barát kapujába, 6-1 ezzel! 11'Chilkó most védekezésben hasznos, labdát szerez Müllertől. Manhercz Ádám marad üresen a bal oldalon, észre is veszi Zsigri, a passza is jó,de beérik Manhercz Ádámot, majd Palotás lövi el kintről, de fogja Barát. Pontatlan a passz Semannak, megszerzi a labdát a Pécs. 10' Kiemelhető ma a védekezés, ismét jól zárt a szegedi védelem. GÓL! De még mekkora! Chilkó bombája akad be távolról, ezzel már 5-1! 10' GÓL! Kunac került ziccerbe középütt, Francsics kiállításának köszönhetően emberhátrányban is volt a Pécs, Kunac pedig higgadtan értékesítette helyzetét, 4-1! 9'Támadószabálytalanságot látnak a bírók az első támadásunk végén, így megúszhat a Pécs: azonban Horváth kissé éles szögből ellőtt labdáját fogja Meixner, bravó! 9'A második ráúszást is megnyeri Manhercz Krisztián. I. negyed 3-18'Hosszas lóbálás után végül Müller lőtte el, de a felső léc segítségével tud hárítani Meixner, így 3-1-re nyeri az első negyedet a Tiszavirág Szeged, amely akár nagyobb előnnyel is zárhatta volna az első játékrészt. 8' Ismét emberhátrányba kerülünk, Manhercz Ádámot küldik ki ismét, mindössze három másodperccel több van hátra a negyedből a kiállításnál, időt is kér a pécsi edző. 7' Először kerülünk emberhátrányba, Manhercz Ádámot küldték le, de Meixner védte az újabb lövést, nem igazán volt kidolgozva ez a helyzet a vendégektől. Most a Szeged is gyorsan próbálja meg befejezni az akcióját, de pontatlan a centerezés. 6' Újabb Meixner védés, ezúttal Francsics lőtte el távolról, de ezt is fogja Meixner. Újabb kiállítás, Francsicsnál a hiba most, ezt viszont már gólra váltja a Szeged: Manhercz Ádám találja meg az utat a kezek között, 3-1! 6' Az első kiállítás: Horváthot küldik ki, hosszas adogatás után azonban Manhercz Ádám kezéből kicsúszik a labda, nincs lövés, nem tudtuk kihasználni ezt az emberelőnyt. 5' Mi maradt ki megint! Sántáról feledkeztek meg középen, el is lőtte a felső sarok irányába, de a lécet találta telibe! Horváth távoli lövését védi Meixner, nagyon kellett, hiszen ezzel kiegyenlíthetett volna a Pécs. 5' Három-null helyett kettő-egy: Müller lövésébe bár beleér Meixner, de végül valahogy becsorog, szépít ezzel a Pécs. 4' Kicsúszik a pécsi center kezéből a labda, Meixner fogja meg, ebből sincs helyzet. Nem úgy a túloldalon, ismét laza a Pécs védekezése, Seman kerül ziccerbe, alaposan megnézi, hogy hova lője, azonban Barát olvassa elképzelését, kár ezért a kihagyott ziccerért! 4' Ismét jó a védekezés, eddig nem is volt szükség Meixnerre a kapuban. Ezt most megszerzi a Pécs, nem volt jó a bejátszás középre. 3' Kunac védekezése után ismét nálunk a labda, Chilkó pedig nagy erővel a rövid sarokba küldi a labdát, 2-0! 2'Lejárt a támadóideje a Pécsnek, nincs helyzet a végén. Polovicnál a hiba, ötméterest lőhet a Szeged: Varga II Zsolt azonban kihagyja, a középre lőtt labdát a léc alól tolja ki Barát, majd az ismétlés is felé megy. 1' GÓL! Rögtön az első lövés góllal végződik, Varga II Zsolt átlövése köt ki a kapuban, jól használta ki az előtte kissé megnyíló pécsi fal hibáját, 1-0! 1'A ráúszásnál nagy küzdelemben végül elhozzuk a labdát, az első támadás a mienk. 17:57 - Egy ismerőssel is találkozhatunk a vendégeknél, hiszen a pécsiek kapuját az egykoron a Szegedet erősítő Barát Ferenc védi ma. 17:48 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, a csapatok már a vízben végzik az utolsó bemelegítő gyakorlatokat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A szegedieknél nincs hiányzó, így a komplett keret veheti fel a harcot a pécsiekkel, bízva az idei harmadik győzelemben. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!