Kosárlabda: pazar Szedeák-győzelem a MAFC otthonában

2015. január 17., szombat
szedeak_mafc29_gs

Több mint húszpontos győzelmet aratott a Naturtex-SZTE Szedeák együttese a MAFC otthonában, Nikola Lazic együttese végig a kezében tartotta a mérkőzést, így megérdemelt sikert aratott.

Ciric

rögtön az első percben egy triplával nyitott, majd bár megfordította a meccset a MAFC (4-3), de ez volt az utolsó olyan állás, amikor a hazaiaknál volt az előny. majd egy nyolcpontos futás után már kialakult az első komolyabb Szedeák-előny. (4-11)

Fodor

triplája ugyan közelebb hozta a hazaiakat az első negyed végére, de a Szedeák nagyon koncentráltan és jól játszott. A második negyed első momentumaként az új szerzemény, Stefanovic szerezte meg első pontjait szegedi színekben,

Kiss Zsolt

hármasa pedig már kilenc pontos előnyt jelentett Nikola Lazic tanítványainak. A negyed végére kicsit feljött a MAFC, de Ciric egy újabb triplával lehűtötte a hazaiakat, és végül a második negyedet is néggyel nyerte a Szedeák. Ciric továbbra is kiválóan játszott, hozzá pedig csatlakozott

Jereminov

, illetve

Molnár András

is, így folyamatosan növelte előnyét a Szedeák, amely előbb 15-el, majd már 20 ponttal is vezetett a harmadik negyedben, a hazaiak rengeteg eladott labdával játszottak, és a kinti dobásaik sem ültek, ellenben a szegediekkel. Gyakorlatilag ebben a játékrészben eldőlt a mérkőzés, hiszen 26 pontos volt a különbség a csapatok között a zárónegyed előtt. A könnyedebb játékot hozó záró negyedbe Révész remekül szállt be, Ciric pedig az ötödik triplájával harminc pont fölé jutott, a Szedeák pedig megérdemelten győzte le a MAFC-ot, ezzel harmadik idegenbeli győzelmét aratta a bajnokságban. A Naturtex-SZTE Szedeák végig kezében tartotta a MAFC elleni találkozót, és a vártnál talán simább sikert aratott a fővárosban, Nikola Lazic együttesére szerdán 18 órától a Falco vár az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi kosárlabda NB I / A csoport, 17. forduló

MAFC - Naturtex-SZTE Szedeák 71 - 92 (17-21,16-20,12-30,26-21)

Budapest, Gabányi László sportcsarnok, 500 néző. Vezeti: Kapitány G., Szabó G., Minár L. (Várhalmi)

MAFC:

Misek 7, Lakosa 11, Lakits 6, HUNTER 24, Toutziarakis 2. Csere: Nikitin 2, Timkó 3, Koncz 3, Fodor 7/3, Tursics 1, Mócsán 5/3, Brown -.

Stefan Timbus.

Szedeák:

JEREMINOV 16/6, Kiss Zs. 4/3, Molnár A. 8, CIRIC 34/15, BALABAN 12. Csere: Mike -, Molnár B. -, Demeter -, Stefanovic 2, Kuntic 6/3, Varga 2, Révész 8.

Nikola Lazic.

Misek (32'), Lakits (36'), Fodor (38').

IV. negyed 71-92

40'

Koncz válaszol szintén közelről, 71-92. Nikitin még odaüt Kunticnak, így három büntetővel zárhatja a meccset a Szedeák: Kuntic azonban mindhármat kihagyja. De itt a vége, remekbe szabott sikert arat a fővárosban Nikola Lazic együttese, amely végig kézben tartotta a mérkőzést, így újabb idegenbeli sikert arat!

40'

Kuntic faultja Konczal szemben: Koncz az elsőt kihagyja, a második büntető viszont bent van, 69-90. Varga Zalán is feliratkozik a pontszerzők közé egy szép csel után, 69-92.

39'

Nikitin szerzi meg a labdát, majd be is fejezi a ziccert, 66-90. Demeter passza nem jó, Lakosa ismét közelről eredményes, 68-90, ezek most könnyű kosarak voltak, de nem befolyásolják a végkimenetelt.

38'

Fodornak is ez az ötödik faultja, Kuntic büntetőzhet: az első nincs bent, a második azonban igen, 62-90. Hunter vállalja magára az akciót, be is fejezi, 64-90.

38'

Jereminov betörése után szerez újabb kosarat, 60-89. Demeter második faultja, ismét Lakosával szemben: Lakosa most mindkettőt bedobja, 62-89.

37'

Demeter faultolja Lakosát, a vonalra állhat Lakosa: az első bent van, a második azonban kimarad, 60-87. Meglesz a harminc a végén?

37'

CIRIC! Az ötödik hármasát szerzi! Elképesztően játszik ma Ciric, öt tripla mellett még volt öt védő, és hat támadólepattanója is, nyolc büntetőből hetet bedobott, pazarul teljesít ma, 59-87.

36'

Megismétlődik az előző jelenet, Timkó közelről szerez kosarat, csak most Révész a fault elkövetője, nem az elszenvedője: Timkó büntetője is bent van, 59-84.

36'

Révész remekül szállt be a meccsbe, most közelről ejti be a labdát, sőt, Lakitsra hibát fújnak, ami neki már az ötödik, így Lakits is kipontozódott. Révész bedobja a büntetőt is, 56-84.

35'

Lakits most lefordul a palánk alatt, ezt bedobja közelről, 56-79. Révészt ezúttal Lakosa faultolja, ismét a vonalra állhat Révész: mindkettőt bedobja, 56-81.

34'

Jereminov ismét becselezi magát a palánk közelébe, azonban most Lakits blokkolja dobását. Révész dobhat büntetőket Fodor faultja után: az első bent van, a második azonban kimarad, 54-79.

34'

Ciric negyedik triplája is ül, ezzel már 31 pontos, 52-78! Hunter teremti meg magának a lehetőséget, kettese bent van, 54-78.

33'

Ciric közelije nincs bent, azonban Révész begyűjti a támadólepattanót, és beejtve megszerzi első pontjait, 50-75. Lakits szintén a palánk alól válaszol, 52-75.

32'

Ciric hagyja ki éppen a hármas vonaláról, Misek középtávolija azonban ül, 50-71. Miseknek is véget ért a mérkőzés, Ciriccel szemben az ötödik faultját követi el, Ciric pedig mindkét büntetőt bedobja, 50-73.

31'

Stefanovic faultolja Huntert, ez pedig azt jelenti, hogy a Szedeák új igazolása kipontozódott, őt már ma nem láthatjuk, Hunter pedig három büntetőt dobhat: mindhármat bedobja, 48-71.

III. negyed 45-71

30'

Jereminov most nem indul meg, hanem elereszti kintről: jó, a második triplája az irányítónak, 45-71. Ez a vége,azt kijelentjük, hogy a Szedeák megnyerte ezt a meccset, hiszen majd 30 ponttal vezet a MAFC otthonában.

30'

Jereminov kígyózik be, cselei után pedig közelről be is dobja, 45-67. Nikitin még faultolja is, a plusz egy pedig jó, 45-68.

30'

Technikait fújnak a MAFC-nál, így büntetőt dobhat már a Szedeák: Kiss Zsolt bedobja, így megvan a 20 pontos előny, 45-65.

29'

Molnár András harmadik faultja után Misek büntetőzhet: az első bent van, a második azonban kimarad, 45-62. Molnár András azonban a túloldalt javít, betörése után közelről fejezi be, 45-64.

29'

Hunter triplája nem jó, Jereminové a lepattanó, majd Ciric indul meg, akinek ugyan nem jó a közelije, Nikitin faultolja őt, így ismét büntetőzhet Ciric: most ezek bent vannak, 44-62.

28'

Az időkérés után Ciric tör be, kettese bent is van, ráadásul még Misekre faultot is fújnak, így jöhet a büntető: azonban kihagyja Ciric, így 44-60.

28'

Kiss Zsolt személyije Hunterrel szemben, Hunter dobhat büntetőket: mindkettő bent van, 41-58. Jereminovtól most labdát lop Hunter, Mócsán pedig hosszú idő után szerez hármast a hazaiaknak, 44-58, időt kér Nikola Lazic.

27'

Molnár András szerzi meg a labdát Fodortól, végigroboghat vele, és be is zsákolja, bravó, 39-58! Időt kér a MAFC, 9-0-t produkált most a Szedeák.

26'

Lakits faultolja Ciricet, Ciric állhat a vonalra: mindkettő bent van, ezzel már 22 pontos a légiós, 39-56.

25'

Hunter harmadik triplakísérlete sincs bent, Stefanovic szerzi meg a lepattanót, azonban Jereminov labdáját most megszerzi Tursics, azonban ő is eladja, nagyon pontatlan ma a MAFC támadásfelépítésben.

24'

Ciric hármasa lejön, de begyűjti a lepattanót, és közelről már bedobja, 39-51! Könnyelmű a MAFC ma, ez már a tizedik eladott labda a részükről, és bár Jereminov triplája nincs bent, de megint Ciric szerzi meg a lepattanót, és hasonlóan az előbbi akcióhoz, ezt is közelről váltja pontokra, 39-53! Sőt, Lakosára faultot fújnak, így még egy büntetőt is dobhat Ciric: bent van, már 15 pontos a Szedeák-fór, 39-54!

24'

Jereminov ötödik gólpassza, most Molnár Andrást hozta remekül helyzetbe, aki nem is hibázta el a dobást, 39-49.

23'

Fodor középtávolról szépít, 37-47. Balaban sajnos ezt most eladja, Lakosa hármasa ugyan nincs bent, de a támadólepattanó Hunteré, Misek pedig beejti, 39-47.

22'

Jereminov újabb gólpasszal jelentkezik, ezúttal Balabant játszotta meg az irányító, aki a palánk alól újabb pontokat szerez, 35-45. Misek közelije lejön, Ciricé a lepattanó, majd az ő labdáját Balaban zsákolja be, 35-47, időt kér a MAFC, remekül kezdte a harmadik negyedet a Szedeák.

21'

Balaban közelijével indul a második félidő, 33-43. A MAFC centere, Toutziarakis szerzi első pontjait, meglepő, hogy csak most, 35-43.

II. negyed 33-41

20'

Ciric eddig extrát játszik ma is, közelije után ismét tíz ponttal vezet a Szedeák, 31-41. Lakosa triplája nincs bent, de Fodoré a lepattanó, ő pedig bedobja közelről, 33-41, ezzel vége a félidőnek. Remekül játszanak Kiss Zsolték, a kinti dobások is ülnek, mindkét negyedet négy ponttal hozta a szegedi csapat, így nyolc ponttal vezet a nagyszünetben a Szedeák.

19'

Ciric második faultja után Misek dobhat büntetőket: mindkettőt bedobja, 31-36. Jereminov is beszór egy trojkát, ez már a hatodik a Szedeák részéről, míg a túloldalról csak egy érkezett, 31-39!

19'

CIRIC! A lehető legjobbkor szerzi meg harmadik tripláját, 27-36! Hunter középtávolról szerez újabb kosarat, a hazaiak légiósával most nehezen bírunk védekezésben, 29-36.

18'

Balaban faultja után még dobhat egy plusz egyet Hunter: bedobja, így 27-33. Balaban eladja a labdát, de egy blokkal javít!

18'

Hunter rontott passza után Balaban nem tudja közelről betenni, elsőre Lakosa is kihagyja a túloldalon, de megszerzi lepattanóját, az érkező Hunter pedig ezt már nem rontja el, 26-33. A hazaiak időkérése óta 4-0, így kikéri idejét Nikola Lazic is.

17'

Misek passza után Hunter tör be, ziccerből nem hibázik, 24-33. Ciric hármasa most nem jó, azonban Lakosa közelijét kiválóan blokkolja Ciric!

16'

Mócsán középtávolija most bent, 22-28, azonban Ciric passzából a palánk alól Balaban válaszol villámgyorsan, 22-30. Jereminov szerez labdát Mócsántól, Kiss pedig Kunticnak teszi vissza, aki elereszti a triplát: bent van, 22-33, először van ekkora különbség a meccsen! Időt kér a MAFC.

15'

Továbbra is csak egy sikeres hármasa van a MAFC-nak, pedig Mócsán már a hetedik kísérletet engedte el kintről. Kuntic elsőre kihagyja a közelit, de saját lepattanóját megszerzi, és másodjára már nem hibázik, újra nyolc ponttal megy a Szedeák, 20-28.

14'

Stefanovic közelije ezúttal nincs bent, majd csak fault árán tudja megállítani Huntert: azonban Hunter mindkét büntetőjét kihagyja, a második után pedig Ciricé az újabb lepattanó.

14'

Molnár András második személyije, Lakosa ismét büntetőket dobhat: ezeket sem rontja el, 20-26.

13'

Jereminov faultja után dobhat büntetőket Tursics: az első kimarad, a második bent van, 18-26.

13'

Az időkérést követően nem sikerült végigjátszani a figurát a MAFC-nak, Mócsán adja el ezúttal a labdát a fővárosiaknál, azonban Ciric harmadik hármasa most nincs bent, eddig hibátlanul dobta a triplákat Ciric.

12'

Fodor és Lakits is elront egy-egy triplát a hazaiaknál, ellenben Molnár András húzza le a sarokba Kiss Zsoltnak,a cséká pedig nem hibázik kintről, 17-26! Időt kér a MAFC.

11'

Először a pályán a Szedeákban Stefanovic, Balabant váltja: és rögtön egy kosárral mutatkozik be! Közelről szerzi első szegedi pontjait, 17-23!

I. negyed 17-21

10'

Jereminov most egy assziszttal jelentkezik, Balaban közelije bent van, 14-21. Fodor sikeres hármasa zárja a negyedet, ez volt az első jó triplája a MAFC-nak, amivel feljött a fővárosi csapat négy pontra, 17-21 az első negyed után. Már nyolccal is vezetett a Szedeák az első 10 percben, és egyelőre védekezése is jól működik a szegedi csapatnak.

9'

Jereminov betörése után ejti be, és még dobhat is egyet: a plusz egy is bent, 12-19! Lakosa szerzi első mezőnykosarát, 14-19.

9'

Hunter kezdi elkapni a fonalat, jó a kettese, 10-16. Balaban passza pontatlan,de Fodor hármasa lejön a palánkról, azonban Lakosa szerzi meg, Hunter pedig befejezi, 12-16.

8'

Molnár András gyűjti be az első személyijét, Lakosa állhat a vonalra: mindkettőt bedobja, 8-14. Ciric az első a mezőnyből, aki 10 pontig jut, ezúttal egy közelit dob be, 8-16!

7'

Hunter töri meg a hazaiak kisebb csendjét közelről, 6-11. Ciric! A második hármasa is bent, ezzel 6-14, Kiss Zsolt remek passzát dobja be kintről.

6'

Most Hunter adja el a labdát, ez már a negyedik a hazaiak részéről, ezt bünteti is Balaban közelről, 4-11, ezzel 0-8-as futásban a Szedeák!

5'

Hunter rossz triplája után Ciricé ismét a lepattanó, a támadást pedig Molnár András fejezte be közelről, 4-7. Jereminov szerzi meg a labdát Misektől, majd Misek faultol is, először dobhat ma büntetőket a Szedeák: Jereminov mindkettőt bedobja, 4-9.

4'

Nagy iramban zajlik a meccs, végül Ciric tudja bedobni a ziccerét a rohanásban, 4-5. Hunter és Balaban is kihagy egy-egy dobást, egyelőre sok hibával játszanak a csapatok támadásban.

3'

Lakits kettese is jó, 4-3 ezzel. Balaban inkább kijátssza ezúttal a labdát, azonban ezt lefülelik, viszont Hunter hármasa nincs bent.

2'

Molnár András szerzi meg a labdát a MAFC veszélyes centerétől, Toutziarakistól, de Balaban nem tudja befejezni az akciót közelről. Hunter szerzi a MAFC első pontjait, egy zsákolás után, 2-3.

1'

Ciric szerzi meg az első védőlepattanóját Lakosa sikertelen középtávolija után, majd Jereminov passzol Ciricnek, ő pedig bezúdítja a trojkát, 0-3!

1'

A Szedeák hozza el a labdát a feldobás után.

15:57

- Már zajlik a bemutatás, a Szedeák ma tiszta kék szerelésében lép pályára, míg a MAFC fehérben fog játszani.

15:46

- Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Szedeák MAFC elleni mérkőzése. A csapatok már pattogtatják a labdát a parkettán, melegít a szegedi új szerzemény, Stefanovic Ivan is.