Kézilabda: nem tudta megállítani a Siófokot az SZKKSE + FOTÓK

2015. január 31., szombat
szkkse_siofok_mj 021

A végig nagy tempóban kézilabdázó Siófok ellen nem volt ellenszere a Szeged KKSE-nek szombat este, Marosán György együttese vereséggel zárt Balaton-parti ellenfelével szemben.

A Békéscsaba ellen az utolsó pillanatokban kapott piros lapja miatt nem játszhatott ma az SZKKSE-ben

Barján Biank

a, így

Zsilák Katalin

kezdett jobbátlövőben a csapatban. A Siófoknál az utolsó pillanatban a belázasodó

Orbán Annamária

helyett bekerült az a

Termány Rita

, aki hétfőtől már a

szegedi csapatot erősíti

, most azonban még siófoki színekben lépett pályára az újszegedi sportcsarnokban. Zsilák átlövésgólja nyitotta a találkozót, amire zsinórban három siófoki válasz érkezett, a hetedik percben viszont

Lackovic

visszahozta egyre az SZKKSE-t. (3-4)

Hódi

első kiállítása után tudott először meglépni a Siófok, a 14. percben Deáki gólja után kért időt

Marosán György

. (4-10) A Siófok azonban nagyon komoly tempót diktált, villámgyors szélsőiknek köszönhetően sok gondot okoztak az SZKKSE-nek, és a félidő végéhez közeledve egyre több indítással operáltak a vendégek, az így kialakított ziccereiket pedig rendre góllal fejezték be. A félidőben végül hat góllal lépett meg a Siófok. A második játékrészben minden kockázatot bevállalt az SZKKSE, többször a kapust is levitte Marosán György, amely volt, hogy eredményre is vezetett, ám emberelőnyben sem tudott mindig helyzetbe kerülni a szegedi csapat. A 36. percben alakult ki a tízgólos különbség,

Such

értékesített egy újabb ziccert. (14-24) A siófoki előny folyamatosan nőtt, nem tudta faragni hátrányát az SZKKSE, ráadásul az utolsó tíz percre védekezésben fontos emberét, Hódi Szilviát is elvesztette Marosán György, miután megkapta harmadik két percét is a visszatérő Hódi. Végül 18 góllal tudott nyerni Szegeden a Siófok, amely végig nagyon magas hőfokon, hatalmas tempóban játszott, számtalan lerohanásgólt szerezve érvényesítette a papírformát a szűk kerettel felálló SZKKSE ellen, amelyben Lackovic a múlt heti kilenc gól után ma nyolcig jutott. A Szeged KKSE továbbra is sereghajtó a női kézilabda NB I-ben, legközelebbi bajnokiját idegenben, a táblázaton közvetlenül előtte álló Mosonmagyaróvár otthonában vívja majd, február 7-én 18 órától.

Női kézilabda NB I, 17. forduló

Szeged KKSE - Siófok KC-Galerius Fürdő 21 - 39 (13-19)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezeti: Halász András, Tarnavölgyi Gergely.

SZKKSE:

Dobó - Hárs 1, LACKOVIC 8, Aron 2, GULYÁS 2, Hódi 1, Szabó E 2/2. Csere: Futaki (kapus), ZSILÁK 4, Kiss 1, Csoknyai.

Marosán György.

Siófok:

Pastrovics - Schneider 2, Wörz 2, SZEKERCZÉS 5/3, Piedade 1, SUCH 6, ERDŐSI 6. Csere: Kumpel (kapus), Termány, SZABADFI 6, Szalai 3, Fauszt 2, Polics 1, Deáki 2, Németh 1, Buzsáki 2.

Vladimir Golovin.

3/2 ill. 4/3.

8 perc ill. 8 perc Marosán György:

"Barján Bianka nem játszhatott ma múlt heti kiállítása miatt, nekünk pedig ez óriási baj, ha egy meghatározó játékosunk nem játszhat. Borzasztó kevesen vagyunk, Csoknyai Nóra is sérülten vállalta a játékot, Futaki Hajnalka pedig lázasan ült a kispadon, illetve nem egy rossz csapat ellen játszottunk, hiszen a Siófok európai kupa résztvevő, és szerintem tovább is fognak jutni. Első félidőben voltak biztató momentumok, második félidőre elfogytunk fizikálisan, csere nélkül játszottunk. Voltak olyan hibáink is, amelyeket még ezen a meccsen sem szabadott volna elkövetnünk, de aki dolgozik, az hibázik. El kell felejtenünk ezt a meccset, nekem azonban nem szabad, és az edzéseken ki kell javítanunk ezeket a hibákat, de ezzel a meccsel nem szabad foglalkoznunk."

VÉGE60' Lackovic szerzi a nyolcadik gólját, azonban mivel ismét lehoztuk a kapusunkat, Szabadfinak nem volt nehéz dolga, és az üres kapuba lőtt, 21-39. Ez a vége, nem tudta megállítani a Siófokot az SZKKSE, amely sima vereséget szenvedett Balaton-parti ellenfelétől. 58'Passzívot jeleznek a játékvezetők, Zsilák végül ellövi, de blokkolják, majd később jól zár a siófoki védelem, így elveszik a labdát. Termány lő a felső lécre. 56' Polics óriási gólt ragaszt Dobó kapujába, a keresztlécről vágódik be a kapuba távoli bombája, 20-37. Zsilák átlövése ugyan átcsúszik Kumpel kezei között, de így sem gól, testtel véd Kumpel. Schneider szerez újabb gólt a vendégektől, 20-38. 55' Pályán az a Termány, akit a jövő héttől már szegedi mezben láthatunk játszani, de most még a siófokiakat erősíti. Egy megszerzett labda után Szabadfi marad üresen, és szerez gólt ziccerből, 20-36. 54' Egy újabb indítás Szabadfi felé, aki megint ziccerben mehet, de ezt most megfogja Dobó, bravó! Lackovic átlövését Termány blokkolja, érdekes szituáció, ebből pedig indulhat Szabadfi, ezt a ziccert most belövi, 20-35. 52' Lackovic töri meg gólcsendjét, ismét felugrik nyolc méterről, és bevarrja az alsó sarokba,20-34. Szabadfi kerül ismét ziccerbe, de Dobó véd! Lackovic átlövése most mellé megy, mivel üres volt a kapunk, Kumpel megpróbálta bedobni, de nem célzott pontosan. 50'Hárs kerül helyzetbe a szélen, azonban túlhúzza a labdát, fölélő. Most megszerzi Lackovic, azonban az akció végén ellépi, amiből ismét indulhat a Siófok, Szabadfi sprintel végig, nem hibázik, 19-34. 50' Most Buzsáki lép meg a védőktől, és zavartalanul roboghat Dobó kapujára, bedobja a ziccert, 19-33. Időt kér Marosán György. 49'Szabadfi kerül helyzetbe, Hódi kicsit ugyan meglöki, de a játékvezetők gondolkodás nélkül kiállítják két percre, ami neki a harmadik volt, így nem jöhet már vissza. "Nem hiszem el!" - mondja lefele jövet Hódi Szilvia, a hetest viszont Dobó megfogja! 48' Egy újabb lerohanás, ezúttal Szalai futhat végig a pályán, nem hibázza el a ziccert, 19-32. 46' Szalai tört volna be, Gulyás azonban belül védekezett vele szemben, jár a hetes: Szekerczés a bal alsóba dobja, 18-29. Ismét a már sokat látott szituáció: eladott labda, indul a Siófok, Erdősi végigrobog, és bedobja a ziccert, 18-30. Zsilák válaszol egy szép átlövéssel középről, 19-30, majd Szalai egy csel után lőhet hat méterről, ez is bent van, 19-31. 45' Erdősi lép el emberétől beállóban, meg is kapja a labdát, könnyedén fordulhat le, és bedobja ziccerét, 18-28. 44' Szépen játszottuk meg Szabó Edinát a szélen, ejtése azonban nem sikerült, a kapu tetején landolt a labda. Hárs Adél indulhat meg ziccerben egy labdaszerzés után, majd bár el tudja lőni a labdát, de Buzsáki meglöki őt, így kiállítják két percre a siófokit, és büntetőt lőhet az SZKKSE: Szabó ezt most bedobja, kőkeményen a léc alá, 18-27. 42'Szalai előtt nyílik meg a terület középen, az alsó sarokba küldi a labdát, Dobó tehetetlen volt, 16-27. Zsilák egy szép csel után középről pazar gólt szerez, a felső sarokba lő, 17-27. 40' Zsilák középen tör be Aron passza után, de Schneider egy lerohanás után gyorsan válaszol rá, 15-26. Kiss szerzi meg első gólját egy szép lövés után, 16-26, majd a szélen kerül ziccerbe Such, de ezt most megfogja Dobó. 39'Megint egy eladott labda, ami után ketten is kirontanak a siófoki falból, Fauszt szedi össze, és be is dobja a ziccert, 14-25. 37'Such lábát érinti a passz, aki nem engedi oda Gulyást a labdához, ezért kiküldik őt két percre, majd' fél percig megint kettős emberelőnyben a szegedi csapat, azonban Szabó Edina, majd Gulyás is Kumpelbe lövi a ziccerét, így pedig már csak egyel kevesebben a vendégek. Lackovic lent marad egy ütközés után, de kis ápolás után folytatni tudja, kiválása nagyon érzékenyen érintené Marosán György együttesét, hiszen egyébként sem hosszú a szegedi kispad. 36' Lehozzuk a kapust, így az extra emberes játékot játssza most az SZKKSE, amiből gól is születik, Aron fejezi be szépen az akciót. Azonban gyors válasz érkezik rá, ismét Erdősi mattolja Dobót, 14-23. Emberelőnybe kerül az SZKKSE, Szalait küldik ki, miután túl nagy volt a birkózás középen a sporik szerint, viszont nem tudunk lőni ebből, ellenben Such léphet meg megint ziccerben a lerohanás után, 14-24, tízgólos vendég vezetés. 35' Lackovic most talpról lőtte el, de szerencséje sincs, Kumpelről úgy pattan vissza a labda, hogy a kapufa külső oldalán hagyja el a játékteret. Erdősi lő a felsőbe kintről, 13-22. 33'Ismét egy indítás a vendégektől, Fauszt roboghat, és bár Dobó beleér a lövésébe, de hárítani nem tudja, sokadik indításból lőtt gólját szerzi a Siófok, 13-21. 31' Lackovic átlövését védi a csereként beállt Kumpel, de a vendégek sem tudnak gólt lőni első második félidei akciójukból. Lackovic egy csel után játszaná tovább, de belenyúlnak, majd visszakerül hozzá, de nem jó az átlövése. Szalai szerzi meg első gólját egy betörés után, 13-20. 31' Az SZKKSE kezdte a második félidőt. SZÜNET30' Hódi Szilvia második két percét is megkapja, Marosán György hevesen reklamál, és van is igazság a szavaiban, nem volt ez annyira komoly, mint amilyennek mutatták a vendégek, a játékvezető azonban nem sokat gondolkozott az ítéleten. Such most nem felkanyarodni a szélről, ez a vége az első félidőnek, hat góllal vezet a Siófok a szünetben, és csupán nyolc másodperc telt el Hódi kiállításából, így emberhátrányban kezdi majd a második játékrészt az SZKKSE. 29' Újabb indítás, Szabadfi roboghat vele: ezt nem hibázza el, Dobó tehetetlen volt, 13-19. Egy pontatlan passz után Erdősi is ziccerig gyalogolhat, cunderét azonban Dobó lábbal védi, bravó! 28' Gulyás nagyot harcol középen Piedadéval, hiába húzza a mezét a siófoki, el tud tőle szakadni, és be is dobja, nincs azonban ítélet Piedadéval szemben, 13-18. Dobó! Nagyon kellett a védése, Szekerczés lövését védi lábbal. 27' Büntetőt dobhat a Siófok is Hódi szabálytalansága után: Szekerczés másodjára is bedobja, 12-18. 26' Nem volt idő a cserére, hiszen megindulhatott az SZKKSE, Hódi pedig ziccerbe került középen, és be is dobta helyzetét, 12-17. 25' Újabb hetes, ismét Szabó Edina a végrehajtó: ugyanúgy a jobb alsót célozta meg, de ezúttal a kapufáról kijön a lövése. 24' Kettős emberhátrányban is megvillan Wörz, a vendégek légiósa, fontos gólt szerezve ezzel, 11-16. Sőt, egy eladott labda után Such indulhat meg, ezt a ziccert is bedobja, nem jöttünk ki jól ebből a kettős emberelőnyből, 11-17. 23' Hódi blokkolja Wörz lövését, Dobó nem éri a labdát a vonal előtt, így sarokdobással jöhetnek a vendégek, de eladják a labdát, indul az SZKKSE, Gulyás ziccerben, Szekerczés ellöki őt, két percet kap ő is, az SZKKSE pedig büntetőt lőhet: Szabó magabiztosan bedobja, 11-15. Jó fél percig kettős emberelőnyben így az SZKKSE. 22' Aron lőtte el lendületből, és bár a középre tartó labdát fogta Pastrovics, a szabálytalanságért két percre kiállítják Deákit. Sajnos pontatlan a passz Hársnak a szélre, így támadhat a Siófok. 22' Szabadfi tör be Hódi mellett, hat méterről pedig nem hibázik, 10-15. 21' Gulyás talál be középről, most volt egy kis területe a beállónak, és élt is ezzel, 10-14. 20' Ez most nagyon kellett, ki kell használni ezt az emberelőnyt, Aron talpról céloz nagyon pontosan, a kapufáról vágódik be a labda, 9-13. Szekerczés kapta el a fonalat, emberhátrányban szerez gólt a Siófok, 9-14. 19' Lackovic tör be egy csel után, estében még éppen a sarokba tudja dobni, megadják a gólt, sőt, Piedadét még ki is állítják két percre, 8-13. 19' Kicsit talán passzív játék után, de Szekerczés végül gólt szerez: középen megnyílt előtte a folyosó, amit ő ki is használt, 7-13. 17' Such-al nehezen bírunk, eddig magabiztosan dobja be helyzeteit a szélről, 6-12. Lackovic, elképesztő, ismét felmegy, és egy hatalmas gólt dob a léc alá, 7-12. 16'Szekerczés szerzi meg első mezőnybeli gólját ziccerből, 5-11. Ismét Lackovic, az átlövőre ma sem lehet panasz, 6-11. 15'Lackovic passzát jól olvasta Wörz, azonban maradhat a labda a szegedieknél: szépen járatott labda után Lackovic megy fel kilencről, és nagy gólt ragaszt Pastrovics kapujába, 5-10. 14' Előbb Lackovic lövését blokkolják, így könnyedén véd Pastrovics, majd éppen Lackovic az, aki ismét blokkol: hasznosan játszik védekezésben is. Deáki szerez újabb gólt a sarokdobás utáni átlövéséből, 4-10 ezzel, Marosán György pedig időt kér. 13'Erdősi kerül ziccerbe a szélen, de szerencsénkre csúnyán fölé lő. Elveszik ismét a labdát az SZKKSE-től, nem tudtunk lövőhelyzetbe kerülni, majd Deáki talpról eleresztett lövése is a kapuban köt ki, 4-9. 12'Hársnak pontatlan a passz, a lábát éri a labda, így a Siófok jöhet újra: azonban Hársot beszédért kiállítják két percre, így újra emberhátrányban az SZKKSE. 10' Hódi üt oda Németh kezére ziccerben: két perc, és hétméteres. Szekerczés lövőcselek után lő a bal alsóba, 4-7. Zsilák adja el a labdát, és bár úgy tűnt, hogy visszaszerzi, a földön ülve végül addig gondolkozott, hogy elvették tőle a labdát a játékvezetők. Such eredményes ismét a szélről, 4-8. 9' Wörz tör be középen, és lő Dobó kapujába nagy erővel, 3-6. Aron teszi le a szélre Hársnak, aki be is lövi a szélről, 4-6. 8' Such is besárgul a vendégektől. Lackovic durrant most fölé, de rossz a lövés a szélről most Such részéről, majd a lerohanás végén Aron a vonalra lépett a játékvezetők szerint. 7' Szépen végigjátsszák a figurát, lehúzzák a szélre Suchnak a vendégek, ő pedig másodjára is bedobja, 3-5. 7' Keményen védekezik a Siófok, nehezen talál rést rajta az SZKKSE: majd Lackovic távoli átlövése ismét pontos, 3-4. 6' Lackovic csinálja meg szépen a cselt, és lövi ki a felső sarkot, 2-3. Erdősi gyorsan válaszol a szélről, visszaáll a kétgólos különbség, 2-4. 5' Németh Csilla kap sárgát a vendégeknél, miután Zsilákot fogta meg: újabb lerohanás az eladott labda után, Erdősi is belövi a ziccerét, 1-3. 3' Lackovic sajnos kétszer indult, ebből lerohanhat a Siófok: Piedade végigviszi, és nem hibázza el a világbajnok játékos 1-2. Zúgó kapufa, de kijön a labda Lackovic lövése után, majd Gulyást terítik le középen, de nincs hetes, Zsilák pedig a vonalra lépett, de elkapkodják a vendégek is. 2'Zsilák most jobb átlövőt játszik Barján hiányában, első kísérlete góllal is végződik, 1-0! Azonban itt a gyors válasz, Such a szélről szerzi meg a vendégek első találatát, 1-1. 1' Hódi kap sárgát egy fault után, majd az első lövést fogja Dobó, Szekerczés átlövését fogja a kapus. 1' A Siófok kezdte a mérkőzést. 17:52 - Az előzetes összeállításhoz képest változás, hogy Orbán Annamária kimaradt a siófokiak keretéből, miután belázasodott, viszont bekerült az a Termány Rita, aki jövő héttől már az SZKKSE-t fogja erősíteni, így leendő klubja ellen pályára lép ma az átlövő. 17:44 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok már melegítenek a hamarosan kezdődő mérkőzésre. Az SZKKSE-ben a sérült Albert és Selmeci mellett nincs ott Barján Bianka, akit múlt héten kiállítottak a Békéscsaba ellen, bekerült a keretbe viszont Csoknyai Nóra. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!