Futsal: gólt sem kapott az Újpesttől az EHÖK SE

2015. január 27., kedd
dunakeszi_ehok_14_12_08_

Az Újpesti Futsal Clubot fogadta hétfőn este az SZTE EHÖK SE, amely újabb győzelmet aratott, ezzel Cserenkó Szabolcs együttese megőrizte listavezető pozícióját az NB II Közép csoportjában.

Pozíciójának megtartásáért lépett pályára az egyetemi együttes az utolsó előtti helyen álló Újpesti Futsal Club ellen a deszki sportcsarnokban. A csapatban ismét szerepet kapott

Bilic Igor

, hiányzott viszont a legeredményesebb szegedi,

Szentes Bíró Tamás

az összeállításból. A kezdeti tapogatózó játék után a hatodik percben szerezte

Deák

szerezte meg a vezetést az EHÖK SE-nek, majd három perccel később Bilic duplázta meg a szegediek előnyét. A félidőig akár további gólokat is lőhetett volna az egyetemi csapat, azonban kétgólos fórral zárta az első húsz percet. A második játékrészben próbálta tartani az első félidőben diktált iramot

Cserenkó Szabolcs

együttese, a tréner pedig több olyan játékosnak is játéklehetőséget adott, akik eddig kevesebb szóhoz jutottak a bajnokságban. Öt perc telt el a második 20 percből, amikor Bilic és

Bullás

rövid idő alatt két gólt is szerzett, így végleg eldőlt a mérkőzés, a végén pedig lehozták a kapusukat a vendégek, így 5 a 4 ellen próbáltak meg gólt szerezni, de jól bírta a nyomást a szegedi együttes, így könnyed, nyolcgólos sikert aratott az SZTE EHÖK SE, amely ebben a szezonban először hozott le egy mérkőzést kapott gól nélkül, sőt, Cserenkó Szabolcs négy éves irányítása alatt most fordult elő először, hogy érintetlen maradt a csapat kapuja. Ezzel a győzelemmel az SZTE EHÖK SE továbbra is első helyen áll a bajnokságban, legközelebb pedig a fővárosi Airnergy FC otthonában lép pályára február másodikán 19:30-tól.

Futsal NB II Közép csoport, 16. forduló

SZTE EHÖK SE – Újpesti Futsal Club 8-0 (2-0)

Deszk, deszki sportcsarnok. Vezette: Halasi Zoltán Krisztián, Kaszala Mihály (Andrásy Balázs)

EHÖK SE:

Tombácz – Bullás, Bilic, Csamangó, Deák.

Vastag (kapus), Rutai, Táncos, Teimel, Ördögh, Fülöp, Cserenkó.

Játékos-edző:

Cserenkó Szabolcs.

Újpest:

Csicsó – Sós, Kolena, Ivanics, Simon.

Munkácsi, Decsi, Sitku, Molnár.

Simon Péter.

Deák (6'), Bilic (9', 25'), Bullás (25'), Teimel (30'), Csamangó (35'), Sós (39', öngól), Csamangó (40') Cserenkó Szabolcs:

„Védekezésünk mérkőzésről-mérkőzésre javul. Mindenkinek sikerült játéklehetőséget adnom, örülök a győzelmünknek.”