Labdarúgás: drámai küzdelem után Pest megye a bajnok + FOTÓK, VIDEÓ

2014. december 13., szombat
pest_baz_megye06_gs

Büntetőkkel Pest megye nyerte a megyeválogatottak tornáját a borsodi válogatott ellen Makón.

"A magyar labdarúgás területén az amatőr labdarúgás az, amelyet a legelőkelőbb helyen jegyeznek a világon, hiszen az európai vonatkozó rangsor hetedik helyét tudhatja magáénak hazánk ebben az összevetésben. A mai torna egy remek bizonyítéka volt annak, hogy az a pozíció reális. Négy kiváló csapatot volt alkalmunk megvendégelni Csongrád megyében, nagyszerű mérkőzéseket láthattunk. Hálás vagyok mindenkinek, aki eljött és tett azért, hogy ez a torna egy valódi futballünneppé váljon" - fogalmazott

Nógrádi Tibor

, a Magyar Labdarúgó-szövetség Csongrád megyei Igazgatóságának vezetője a makói Autóscsárda és Panzió falai között tartó éremátadó ünnepségen. Kakas Béla, a Csongrád Megyei Közgyűlés elnöke gratulált a bajnok Pest megyei alakulatnak, majd hozzátette, bár a legszebb élmény a győzelem, egy elvesztett mérkőzés is fontos üzenettel bír: "a sikeres embert az különbözteti meg a bukottól, hogy eggyel többször képes felállni a padlóról." Az érmek és kupák átadásán a felszólalókon túl közreműködött

Czirbus Gábor

, Makó város alpolgármestere, illetve az MLSZ Csongrád megyei Igazgatósága társadalmi elnökségének három tagja,

Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Játékvezető: Borbás Bottyán Aurél * Asszisztens: Csamangó Tamás, Gáleg Ferenc Lajos
1
-
1

Megyeválogatottak tornája, döntő:

Pest megye - Borsod-Abaúj-Zemplén megye 1-1 (0-0) - büntetőkkel 4-2 Makó, műfű, 100 néző. Vezette: Borbás Bottyán Aurél (Csamangó Tamás, Gáleg Ferenc Lajos). Pest: Kertész - Ország, Király, Kóbor, Cservenka, Kónya, Varga, Csizmadia (Szebellédi 59'), Less K. (Pap 49'), Németh Sz. (Petruska 43'), Less T. (Zalaegerszegi - a szünetben). Vezetőedző: Csank János. BAZ: Tarr - Busai, Boczki, Paranai, Tóth, Horváth, Németh D. (Nagygyörgy 58'), Subert, Tátrai (Mihálszki 41'), Ondó, Zsarnai (Németh B. 49'). Vezetőedző: Pachinger János. Gólszerzők: Németh Sz. (37'), ill. Horváth (51'). Sárga lap: Csizmadia (51'), ill. Busai (13').

Tekintse meg a SZEGEDma TV felvételét a büntetőpárbajról!

VÉGEBüntetők:V. pár: Petruska Csaba sétál oda az ötödik pesti büntetőhöz, ha belövi, vége. GÓÓÓL!!!! Tarr a bal sarokra vetődött, a labda jobbra érkezett, 4-2! Pest megye a 2014-es bajnok! IV. pár: Király kicsit kivárt, be is jött neki, az ellenkező irányba mozduló Tarr mellett a hálóba lőtt. 3-2. Tóth Szabolcs is a kapu fölé vágja a saját tizijét! 3-2. III. pár: Tarr Tibor érezte az irányt, de Kóbor kilőtte a jobb alsót. 2-2. Ondó János amolyan Baggio-módra a keresztléc fölé bombázott! 2-2. II. pár: Szebellédi a bal alsóra lőtt belsővel, de Tarr kapus elképesztő bravúrral hárította! 1-1. Mihálszki kilőtte a jobb sarkot, 1-2. I. pár: Varga Dániel kilőtte a jobb alsót a balra mozduló Tarr mellett. 1-0. Ugyanígy tett Busai Barna is. 1-1.
62'
Vége a mérkőzésnek, büntetőkkel dől el a kupa sorsa!
58'
Ismét cserélt Pachinger mester, Németh Dénes helyett Nagygyörgy folytatja a hajrában.
55'
Nagyon reklamálnak a borsodiak, egy szöglet után ugyanis a hálóba juttatták a labdát, de a spori kéz miatt nem adta meg a találatot.
54'
Majdnem ott a második! Ondó János 18 méteres rakétáját Kertész csak a keresztlécre tudta tolni!
51'
GÓÓÓL!!! Horváth mesterien csavart a tizenhatos sarkától a hosszú felsőbe! 1-1!
51'
Csizmadia rácsúszott ellenfele lábára, járt a sárga.
49'
Pap Tamás érkezett a kék mezesekhez, Lesst váltotta, a túloldalon Németh Béla szállt be Zsarnai helyére.
48'
Less Krisztián életerős löketét Tarrnak kellett hárítania. Egyre veszélyesebbek a pesti kontrák, miközben a borsodiak ideje vészesen fogy.
43'
Csank János pedig Petruskát vetette be a gólszerző Németh Szabolcs kárára.
41'
Pachinger János is frissíti övéit, Tátrai helyett Mihálszki állt be.
37'
GÓÓÓL!!! Elcsúszott a borsodi védelem, Zalaegerszegei maradt üresen a jobb oldalon, majd a középen érkező Németh Szabolcs elé tálalt, aki 7-8 méterről gurított Tarr alatt a hálóba. 1-0!
35'
Ismét Ondó veszélyeztetett, jobbal tekert a tizenhatos sarkától kapura, Kertésznek résen kellett lennie a hárításhoz.
31'
Less Tamás helyét Zalaegerszegi vette át a folytatásra.
31'
Folytatódik az aranycsata. Egyelőre döntetlen az állás, ha a végéig így marad, azonnal büntetők következnek.
30'
A bíró hosszabbítás nélkül véget vetett az első félidőnek.
27'
Ondó bő 30-ról sem volt rest tüzelni, megtörve ezzel a mezőnyben zajló játékot. Külsőjéről kissé lecsúszó bombája fölé és mellé is ment.
22'
Váltakozó dominancia mellett küzdenek a csapatok, nem lehetne egyhangúsággal vádolni a találkozót.
16'
Veszélyesen tekeredett be Cservenka szöglete, Tarr kapusnak nagyot kellett nyújtóznia, hogy ki tudja tolni a hosszú felső elől.
13'
Busai lábán esett át egy pesti, szerencséjére még éppen a tizenhatos vonala előtt. A sárgát persze így sem úszta meg a borsodi játékos. A szabadot aztán a kapu fölé vágták a "pályaválasztók".
12'
Jó iramú a meccs, mindkét fél becsülettel hajt a vezetés megszerzéséért.
7'
Zsarnai puffantott rá 16-ról egy keresztbe elcsorgó labdát, a lapos löket azonban éppen Kertészt találta meg a kapu közepében.
6'
Veszélyes pesti beadásokkal, illetve általában Csank János alakulatának fölényével zajlottak az első percek, a BAZ megyeiek eddig főként a szélvészgyors Ondó János megjátszásával kísérleteztek.
1'
A borsodiak kezdték a meccset.
17.28: Felsorakoztak a csapatok, fehér alapszínű, piros ujjú mezben a BAZ megyeiek, kékben a pestiek. A mérkőzés 17.30-kor kezdődik.

Győr-Moson-Soproné a bronzérem

Kétgólos győzelmet aratott Győr-Moson-Sopron megye a fejériek ellen, így Hajdu Péter legénysége húzta be a bronzérmet a megyeválogatottak tornáján.

Megyeválogatottak tornája, bronzmérkőzés:

Győr-Moson-Sopron megye - Fejér megye 2-0 (0-0) Makó, műfű, 100 néző. Vezette: Dobai János (Barta Norbert István, Cseh Géza). Győr-Moson-Sopron: Bognár - Kapa Márk., Vígh, Varga Z., Kapa Mart. (Rigó - a szünetben), Varga I. P. (Nagy L. 43'), Vojnisek, Kószás, Molnár, Nagy R., Varga Zs. (Litresics - a szünetben). Vezetőedző: Hajdu Péter. Fejér: Boldog - Szabó (Schafer 54'), Fodor, Bartha, Aradi, Sinka, Berényi, Bezerédi, Balogh (Hushegyi - a szünetben), Pribék (Hosszú 54'), Márki. Vezetőedző: Miskovicz Bálint. Gólszerzők: Rigó (32' - tizenegyesből, 51'). Sárga lap: Nagy (22'), ill. Berényi (14'), Balogh (18'), Boldog (32'), Aradi (56'). Piros lap: Fodor (57').

60'
Itt a vége a mérkőzésnek, megérdemelten nyert a támadásban élesebb Győr-Moson-Sopron.
60'
Hosszú egy szabadrúgással veszélyeztetett még 25 méterről, keveset tévesztett csak a bal felsőhöz képest.
57'
Fodor látványosan és szándékosan rúgta térden ellenfelét, jogos a piros, amit kapott érte.,
56'
Aradi belépője után csattant egy sípcsontvédő, aztán villant a sárga.
54'
Szabó helyét Schafer vette át, Pribékét pedig Hosszú.
51'
GÓÓÓL!!! Rigó lépett ki egy lapos indítással, eltolta a labdát Boldog mellett, majd éles szögből a hálóba lőtt. 2-0!
43'
Újabb csere a győrieknél, Nagy László váltotta Varga I. Pétert.
42'
Sinka 20-22 méterről eresztett meg egy jobbost, ami aztán pont középre, Bognár ölébe hullott.
40'
Elcsúszott a kékek védekezése, Hushegyi lőhetett 16-ról szabadon, belsős emelése azonban nem hordozott magában túl sok veszélyt.
38'
Rigó! Egy kontrával kapuig mehetett, de 12-13 méteres emelése a keresztlécről pattant le!
35'
Nagy egyenlítési lehetőség maradt ki! Hushegyi kipasszolta már a kapust az ötösnél, de Bezerédi lemaradt az átadásról két méterrel.,
32'
GÓÓÓL!!! A kapus jobbra ment, a csereként beállt Rigó a másik irányba lőtte, 1-0!
32'
Boldog sárgát is kapott az eset nyomán, természetesen.
31'
Tizenegyes! Boldog elütötte kézzel a gólhelyzetben kilépő csatár lábát, a spori pedig befújta!
31'
Folytatódik a meccs, kettőt cserélt Hajdu Péter, egyet Miskovicz Bálint.
30'
Dobai János nem hosszabbított, vége az első játékrésznek.
30'
Mi maradt ki?! Varga I. Péter érkezett egy kipattanóra, 13-14 méterről tüzelt kapásból, de életerős lökete elszáguldott a jobb alsó mellett.
25'
Kapa Martin távoli löketét Boldognak kellett hárítania a jobb alsónál, először találtak kaput a győriek.
22'
Nagy Roland szövegért kapott sárga kártyát.
20'
Varga I. Péter Varga Zsoltot próbálta meg középen kiugratni, de Aradi nagyszerű helyezkedéssel kiszorította a támadót a labda útjából, így oda lett a helyzet.
18'
Balogh is kapott egy lapot, Kószás bokáját rúgta el a földről módszeresen hátulról.
14'
Berényi kapja a meccs első sárgáját, túl hangosan tette szóvá, hogy egy kemény belépő után Dobai sporttárs szabadrúgást fújt ellene.
10'
A kezdeti fejéri aktivitás után kezdenek kiegyenlítődni az erőviszonyok, az eddig látottak alapján nagy csata bontakozik ki a bronzért.
5'
Kis híján vezetnek a "vendégek"! Bezerédi robogott egy kontrával a jobb szélen,. ismét veszélyesen kanyarított középre, de az érkező Berényi 6-7 méterről nem találta el a rövid alsót.
2'
Fejér megyei rohamokkal kezdődik a meccs, az imént Bezerédi élesen belőtt labdáját kellett középen kifejelnie a védőknek.
1'
A kék mezesek indították útjára a labdát.
15.57: Megérkeztek a főszereplők, fehér mezben a fejériek, kékben a győriek. Pillanatokon belül kezdünk. A mérkőzés 16 órakor kezdődik!

Szombat:

Pest és Borsod jutott a döntőbe az elődöntőket követően A 10 órakor rendezett elődöntők során igazi kupacsatákat játszottak a csapatok. A vásárhelyi mérkőzésen Fejér és Borsod csatájából végül utóbbi jött ki győztesen, bár korai hátrányát a második félidő elején ledolgozta Fejér megye, azonban a a mérkőzés utolsó harmadában Ondó János újra betalált a fejériek kapujába, ezzel eldöntve a találkozót, így Borsod megye jutott a döntőbe. A másik mérkőzés még ennél is szorosabbra sikerült: a Csank János vezette Pest megye mintegy negyed óra után hátrányba került (ezzel másodjára kapott gólt a megyeválogatottak tornáján, a selejtezőben csak Csongrád tudta bevenni a pestiek kapuját), majd a ceglédi selejtezőn is villogó Zalaegerszegi Roland kiegyenlített még éppen a félidő vége előtt. A második játékrészében mindkét csapat előtt adódott lehetőség a gólszerzésre, de nem hozott döntést a 2x30 perc, így a szabályok értelmében azonnal büntetőrúgásokra került sor. Az idegek párharcát végül Pest bírta jobban, és büntetők után 5-4-el jutott be a döntőbe, ahol majd Borsoddal kell megküzdenie, míg Győr-Moson-Sopron megyének a bronzmeccsen Fejér megye lesz az ellenfele.

Megyeválogatottak tornája, elődöntők

Fejér megye-Borsod-Abaúj-Zemplén megye 1-2 (0-1) Hódmezővásárhely, vezette: Bán Imre (Boros Máté Dávid, Kovács Sándor) Fejér: Boldog - Bartha, Aradi, Hushegyi (Majláth 51'), Sinka, Berényi, Bezerédi, Balogh, Schäffer (Fodor 31'), Pribék, Márki (Hosszú 48'). Vezetőedző: Miskovicz Bálint. Borsod: Tarr - Busai,Boczki, Paranai, Komjáti, Horváth (Nagygyörgy 55'), Németh D., Subert, Tátrai (Mihálszki 40'), Ondó (Komlóssy 59'), Zsarnai (Németh N. 46'). Vezetőedző: Pachinger János. Gól: Berényi (38') ill. Ondó (6', 46') Sárga lap: Balogh (60+2') ill. Tarr (9'), Németh D. (17'), Ondó (28'), Komjáti (48'), Busai (60+2') Pest megye-Győr-Moson-Sopron megye 1-1 (1-1) - büntetőkkel: 5-4 Makó, Vezette: Bánáthy János (Gera Ferenc, Halász László) Pest: Kertész - Ország, Valkai (Kóbor 35'), Király, Cservenka, Csizmadia, Varga D., Kónya, Kiss (Less T. 40'), Zalaegerszegi, Less K. Vezetőedző: Csank János. Győr-Moson-Sopron: Varga P. - Bella, Varga Z., Litresics (Vígh 45'), Kapa Martin, Molnár (Kapa Márkó 53'), Nagy L. (Vojnisek 40'), Kószás, Varga Zs., Rigó, Cserháti (Nagy R. 32'). Vezetőedző: Hajdu Péter. Gól: Zalaegerszegi (29') ill. Kószás (17') Sárga lap: Kapa Martin (59') Online közvetítés a bronzmeccsről 16 órától, a döntőről 17.30-tól!

Péntek:

Péntek este a technikai értekezlet keretében megtartották a labdarúgó amatőr megyeválogatottak országos bajnoksága elődöntőjének sorsolását. A viadalnak a címvédő jogán Makó központtal Csongrád megye ad otthont. A Maros-parti város a torna központja, a résztvevők főhadiszállása, és a négyből három találkozót itt, a makói műfüves pályán bonyolítanak le, a negyediket pedig a hódmezővásárhelyi műfüvön. Eldőlt, hogy a fináléba kerülésért szombaton 10 órakor Hódmezővásárhelyen Fejér és Borsod-Abaúj-Zemplén, Makón pedig Pest és Győr-Moson-Sopron megye csap össze. A mérkőzések 2x30 percesek, és döntetlen esetén azonnal büntetőpárbaj következik. A bronzmérkőzés 16, az aranycsata 17.30-kor kezdődik Makón, az elődöntőkhöz hasonló lebonyolítással. Az amatőr megyeválogatottak országos döntőjéről a SZEGEDma.hu folyamatosan beszámol majd szombaton, a bronz- és az aranymérkőzést élőben, online közvetítjük.