Vízilabda: egy negyedig tudta tartani az éllovast a Taylor&Nash

2014. november 18., kedd
taylor_uvse_mj-018

A második és harmadik negyedet elveszítve, 17-10-re kikapott a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem az UVSE-Centrál otthonában a női vízilabda OB I 6. fordulója során.

A fővárosiak

Tóth Ildikó

találatával szereztek vezetést, amire

Miklós Dóra

válaszolt az 5. percben. Bár ezt követően kettővel is elhúzott az UVSE, a negyed utolsó minutumában

Árkosy Lilla

Dalmády Szandra

is mattolni tudta Kiss Alexandrát, így az első játékrész után is döntetlent mutatott az eredményjelző. (3-3) A mérkőzés első büntetőjét

Keszthelyi Rita

értékesítette, de Dalmády Szandra révén újfent egalizált a Szeged. (4-4) Ekko viszont a hazaiak nem egészen öt perc alatt ötször találtak a hálóba a duplázó

Kuna Szonja

vezetésével, miközben a túloldalon egyedül

Somhegyi Noémi

tudott tolni egyet csapata szekerén. (9-5) Fordulás után sem változott a helyzet,

Áts Bertalan

együttese a meccs egészében öt gólig jut Keszthelyi triplájával ismét magabiztosan hozta a negyedet (15-8), eldöntve ezzel a győzelem kérdését az utolsó felvonás előtt. A végét hiába hozta így döntetlenre az universitas, a szegediek harmadik vereségüket voltak kénytelenek elkönyvelni a bajnokságban.

Női vízilabda OB I, 6. forduló:

UVSE-Centrál - Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 17-10 (3-3, 6-2, 6-3, 2-2)

Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda. Vezette: Dodog Szabolcs, Fodor Rajmund.