Kosárlabda: a szív diadala eredményezte a Kosársuli hatodik győzelmét

2014. november 28., péntek
kosarsuli8

Óriási szívvel játszva, az utolsó percekben fordítva nyert a Vásárhelyi Kosársuli csütörtökön a Tehetséges Fiatalok-Budapest otthonában. A fővárosiak szinte végig vezettek, de a vásárhelyiek Czibere és Varga vezérletével megszerezték hatodik győzelmüket az NB I/B keleti csoportjában. A kék-sárgák eddig még nem találtak legyőzőre, így veretlenül állnak a tabella élén.

A hazaiak kezdtek jobban,

Moravcsik

rögtön egy hármassal indított, sőt néhány perc múlva már másodszor talált be a vonal mögül, de

Beák

sem maradt ki a sorból. A másik oldalon

Vejinovics

Rostás Imre

vitte a prímet, de hat perc után így is 13-7 állt az eredményjelzőn. A szokatlanul alacsony szerkezetben, négy vérbeli bedobóval felálló fővárosiak legjobbja, Beák tarthatatlan volt. Időt is kért

Elek András

, de ez sem segített, tíz pontra nőtt a hátrány, a TF agresszív védekezésének eredményeként ugyanis Nyilasék tíz perc alatt hat labdát adtak el. A második negyed elején alig történt valami, Rostás Imre dobott két kosarat, amire Katona triplával válaszolt. (31-22) A sok eladott labda tovább nehezítette a kék-sárgák dolgát. Újabb vendég időkérés következett, majd hosszú gólcsend után

Vas

,

Czibere

Varga

ketteseivel sikerült tízen belülre kerülni a nagyszünet előtt, bár közben Beák bevágott egy újabb trojkát. Szünet után Varga Dániel közelről volt eredményes, amit egy újabb

Katona

hármas követett(42-32). A Kosársuli nem tudott mit kezdeni a budapestiek támadójátékával, akik pontjaik mintegy felét triplából gyűjtötték össze. Egy ideig állandósulni látszott a tíz pontos különbség, ekkor jött a rutinos

Nyilas

, aki hármasával öt pontra hozta fel csapatát, ám ez csak átmeneti állapot volt, Moravcsik zsinórban 5 büntetőt értékesített. A befejező játékrész 56-48-nál kezdődött. Vas Péter és Rostás Imre indított egy utolsó rohamot, amivel tovább csökkent a két csapat közötti különbség. Már csak hat perc volt hátra, amikor a hazaiak trénere,

Merim Mehmedovic

hívta az oldalvonalhoz fiait. Az egy percnyi pihenőt követően mégis Czibere köszönt be három ponttal, amit két büntetővel fejelt meg és már csak öt pont volt a differencia. Itt azonban nem állt meg a Kosársuli, újabb tripla következett, majd Rostás Imre pontjaival már a vendégek vezettek. Mindössze két perc volt vissza, amikor Nyilas növelte az előnyt (64-68), Katonával azonban nem tudott mit kezdeni a Vásárhely, egyre hozta fel társait, majd Moravcsik is dobott egyet és megint a hazaiaknál volt az előny. A hajrában azonban Varga Dániel sorozatban szerzett öt pontja döntött a 69-73 arányú végeredmény kialakulásáról. A Kosársuli óriási szívvel játszva, az utolsó pillanatokban fordítva őrizte meg veretlenségét és első helyét az NB I/B keleti csoportjában. Vas Péterék legközelebb december 6-án 18 órakor lépnek pályára, akkor a sereghajtó Budafokot fogadják a Hódtói Sportcsarnokban.

Kosárlabda NB I/B Keleti csoport, 6. forduló:

Tehetséges Fiatalok-Budapest – Vásárhelyi Kosársuli SE 69-73 (28-18, 11-12, 17-18, 13-25)

Budapest. Vezette: Hervay T., Szakáll I. és dr. Bagi B.

TF Budapest:

BEÁK G. 21/12, KATONA R. 15/9, Mucibabic 4, MORAVCSIK Á. 15/6, Tóth S. 6.

Szobi D. 2, Debreceni D. 4, Szekeres Á. 2.

Merim Mehmedovic.

Kosársuli:

Vejinovics 10, ROSTÁS I. 20, Mócsai 4, VAS 4, VARGA 13.

NYILAS 12/6, CZIBERE 10/6, Genal, Gruda, Kelemen, Rostás G.

Edzők:

Elek András, Utasi Gábor. Elek András:

"Óriási küzdelemben sikerült megszereznünk a győzelmet idegenben, egy nagyon jó csapat ellen. Ez a siker a vásárhelyi szív diadala volt."

A 6. forduló további eredményei:

Konecranes-Salgótarjáni KSE - Szolnoki Olaj KK U23 104-76, Bp. Honvéd SE - Debreceni EAC 68-74. A Békési SzSK - Óbudai Kaszások és a Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - EKF-Eger-KOK SE találkozókat ma játszák, míg a Budafok - Mercedes-Benz Gyár KA és a korábbról elhalasztott Mercedes-Benz Gyár KA - TF Budapest mérkőzések időpontjai egyeztetés alatt állnak.

A bajnokság állása:

1. Vásárhelyi Kosársuli (6 győzelem - 0 vereség) 1,00, 2. Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK (5-0) 1,00, 3. Debreceni EAC (5-1) 0,92, 4. Békési SzSK (3-2) 0,80, 5. EKF-Eger-KOK SE (3-2) 0,80, 6. Konecranes-Salgótarjáni KSE (3-3) 0,75, 7. TF Budapest (2-3) 0,70, 8. Óbudai Kaszások (2-3) 0,70, 9. Bp. Honvéd SE (2-4) 0,67, 10. Szolnoki Olaj KK U23 (1-5) 0,58, 11. Mercedes-Benz Gyár KA (0-4) 0,50, 12. Budafok (0-5) 0,50.