Vízilabda: a Kecskemétnek is 23-at dobtak a szegedi csajok (FRISSÍTVE) + FOTÓK

2014. október 11., szombat
szeged-kecskemet_mj036

Második mérkőzését is magabiztosan nyerte a hazai környezetben rendezett Magyar Kupa-selejtezőben a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem csapata.

Barna Tamás

alakulata már az első negyed után magabiztos előnyre tett szert, a KESI nem tudta tartani ellenfelét. A kecskeméti alakulat számára még az emberelőnyök és az ötméteresek sem eredményeztek gólokat, ezek közül a vendégek egyet sem tudtak kihasználni, miközben a periódusban három gólig jutó

Árkosy Lilla

vezetésével a Szeged 9-1-re gázolt az utolsó felvonásban. Mindez azt jelenti, Dalmády Szandráék két kör után százszázalékos mérleggel, 46-10-es gólaránnyal vezetik a kvartettet a szintén két győzelemmel álló Dunaújváros előtt.

Női vízilabda Magyar Kupa B csoport (Szeged):

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - Kecskeméti Sportiskola 23-5 (3-0, 6-2, 5-2, 9-1)

Szeged, SZUE. Vezette: Pintér János, Vojvoda István.

Szikora - Lengyel Dor. 1, Miklós 2, Dalmády P. 2, Lengyel A. 1, Lengyel Dom., Somhegyi 5.

Tóth (kapus), Árkosy 4, Klement, Dalmády Sz. 3, Vidovics, Veréb 2/1, O-Nagy 3.

Barna Tamás.

KESI:

Fáy - Kőrősi 4, Gazsovits, Piros, Bálint, Görög, Vavrek.

Szabó 1, Keresztes, Szegezdi.

Kovács Róbert.

Emberelőny:

4/3, ill. 6/0.

Ötméteres:

2/1, ill. 2/0.

A játéknap további mérkőzésein: Kópé UVSE – Dunaújvárosi Főiskola VE 3-18 Kecskeméti SI – ZF-Eger-EKF 4-21 Dunaújvárosi Főiskola VE – ZF-Eger-EKF 13-6 A csoport állása: 1. Szeged - 6 pont (gólarány 46-10; +36) 2. Dunaújváros - 6 pont (31-9; +22) 3. ZF Eger - 3 pont (27-17; +10) 4. UVSE - 0 pont (8-41; -33) 5. KESI - 0 pont (9-44; -35)

Korábban írtuk:

kope_szvne_14_10_11_mj
A szegedi rendezésű női vízilabda Theodora Magyar Kupa csoportkörének első fordulójában magabiztos győzelmet aratott a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem csapata a KÓPÉ UVSE ellen. Barna Tamás együttese jól kezdte a KÓPÉ UVSE elleni mérkőzést, bő két perc alatt háromgólos vezetésre tett szert az első negyedben. (0-3) Ezt követően két emberelőnyös helyzetet kihasználtak a vendégek, de Árkosy Lilla gyorsan visszaállította a háromgólos különbséget. (2-5) Az első negyedben kizárólag akciógólokat szerzett a szegedi csapat, jól működött a támadójáték. A második negyedben végleg eldöntötte a mérkőzést a Szeged Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem: 7-0-ra nyerték meg ezt a játékrészt Lengyel Dominikáék, ezúttal pedig a centerjáték bizonyult ellenállhatatlannak, Somhegyi Noémi három-, míg O.-Nagy Orsolya két alkalommal talált be ebből a pozícióból. (2-12) A harmadik negyed harmadik percében szerzett ismét gólt a KÓPÉ, de Koncz Laura találata sem tudta tízen belülre hozni a szegediek ellenfelét. Centerből továbbra is eredményesen játszottak Barna Tamás lányai, akik végül magabiztosan, 18 góllal verték meg a szentendreieket, ezzel győzelemmel nyitották a Magyar Kupa csoportküzdelmeit. A Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 18:30-tól játssza második mérkőzését a csoportban, az ellenfél a kecskeméti KESI lesz.

KÓPÉ UVSE - Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 5-23 (2-5, 0-7, 1-5, 2-6) Szeged, SZUE. Vezette: Pintér János, Vojvoda István. KÓPÉ: Tímár, Magyari (kapusok), Gazdag 1, Ármai, Bérczi, Koncz 1, Baksa 1, Vass, Pálinkás, Varga, Szűcs 2, Kendlik, Czakó. Vezetőedző: Rottler Antal. Szeged: Tóth, Szikora (kapusok), Árkosy 4, Lengyel Dor. 1, Miklós 1, Klement, Dalmády 2, Lázár, Vidovics, Veréb, Lengyel A. 1, Lengyel Dom. 4, O-Nagy 4, Somhegyi 6. Vezetőedző: Barna Tamás.