Kézilabda: majd' félszáz Pick-gól a balmazújvárosi hálóban + FOTÓK

2014. szeptember 20., szombat
pick_balmazujvaros_mj 004

Grandiózus, 47-28-as győzelmet aratott a MOL-Pick Szeged a vendég Balmazújváros felett a férfi kézilabda NB I ötödik fordulójában.

Mint azt a szegedi klub

honlapja írja

,

Prodanovic

hetesével kezdődött a meccs, a vendégek felvették a kesztyűt, ők is nagy iramot diktáltak, így potyogtak a gólok, a 8. percben - ekkor már

Sierra

helyet

Wyszomirski

volt a kapuban - 8-4 volt az állás. Ezután jött egy 5-0-ás szegedi roham, máris 15-7 lett a hazaiaknak. A 15. percben jött

Mindegía

a többiekkel, és három perc múlva megszerezte a szezonban az első NB I-es gólját. A 20. percben már tíz lett (18-8) közte. A félidő hajrájában is remek tempóban játszott a Pick, így nőtt a különbség: 24-12 volt harminc perc után az eredmény. Wyszomirksi védésekkel kezdődött a második félidő, majd

Zubai

kétszer is eredményes tudott lenni. A 34. percben

Vadkerti

kapott gólt, egy eladott labda után kénytelen volt beállni - megkülönböztető mezben -, és hiába vetődött jó irányba, nem tudott védeni. Remek iramot diktált

Pastor

mester együttese, amit az újonc nem bírt, Piotr Wyszomirksi is remekelt, így egyetlen kérdés maradt: születik-e gólcsúcs a meccsen? Született, 47-28-ra nyert a Szeged.

Férfi kézilabda NB I, 5. forduló:

MOL-Pick Szeged - Kőnig-Trade Balmazújváros 47-28 (24-12)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Hargitai Gábor, Markó Gábor.

MOL-Pick Szeged:

Sierra - Prodanovic 6/1, Balogh 11/1, Bombac 4/2, Zubai 5, Ilyés 6, Vadkerti.

Wyszomirski (kapus), Blazevic, Parrondo 2, Ancsin 3, Vranjes 4, Robledo 3, Mindegía 1, Velky 2.

Juan Carlos Pastor.

Balmazújváros:

Knezevic - Dioris 2, István 1, Oláh T. 7, Mekaru 7/2, Hajdu 1, Temesvári 2.

Pajkó (kapus), Kovacech 1, Bali 4, Balázs, Heiczinger, Salamon 1, Minegász, Nagy 1.

Füzesi Ferenc.

8 perc, ill. 8 perc.