Futsal: Büntetett a Csömör + FOTÓK

2014. szeptember 22., hétfő
DSC_2682

Bár 2-1-re vezetett a szünetben az UTC, ismét pont nélkül maradt a Csömör elleni bajnokin.

A közvetítést támogatta a GS-VILL 94 Kft.

Nem kezdődött jól a negyedik bajnokija az UTC-nek:

Puskásék

már az első percben hátrányba kerültek a csömöriekkel szemben, ám ezt az első pár perc után kiheverték

Brinszky Adrián

tanítványai, és átvették a kezdeményezést a mérkőzésen. Az ötödik percben jött az egyenlítés is, Puskás kapu előtt keresztben ellőtt labdáját a vendégek csapatkapitánya,

Smeló

küldte saját kapujába. Sőt, a hetedik percben már itt volt az előny,

Berndt

pontos lövése az alsó sarokban kötött ki, 2-1. Az első félidőben akár tovább növelhette volna előnyét az UTC, de egy alkalommal a kapufa mentette meg a Rubeolát az újabb kapott góltól, és

Varsányi

kapus is a helyén volt több lövésnél. Berndt még az első félidőben duplázhatott volna, de ő sem tudott újabb gólt szerezni, egygólos előnnyel vonulhatott szünetre az UTC. A második félidőben szinte első lehetőségéből egyenlített a Csömör, ismét egy saját térfélen eladott labdát követően Smeló ezúttal az ellenfél kapujába is betalált, 2-2. Majd négy percre rá visszavette a vezetést a Csömör, a kapu előtt sokkal higgadtabbak, koncentráltabbak voltak a vendégek, így

Józsa

újra a csömörieket juttatta előnyhöz. A 30. percben volt talán a meccs kulcsmomentuma:

Kovácsot

egyből piros lappal kiállította

Flinta

játékvezető, így két percig emberelőnyben játszhatott az UTC, azonban a lövések tömkelegéből csak egy kapufára futotta

Ondrejónak

köszönhetően.

Polczer

is elhibázott két ziccert, valahogy nem akart megszületni az UTC harmadik gólja, ellenben Halász kapus félpályánál elpasszolt labdáját Józsa az üres kapuba passzolta, így két perccel a vége előtt kettővel ment a Csömör, 2-4. Juhász még visszahozta a meccsbe a Kertész utcaiakat, de az utolsó egy percben nem sikerült igazi ziccert kialakítania az UTC-nek, így hiába támadtak az egyenlítésért, a negyedik kapott gól véglegesnek bizonyult a mérkőzés szempontjából, így negyedik bajnokiján is pont nélkül maradt az UTC, amely legközelebb majd pénteken a Vasas otthonában lép pályára, 20:30-tól.

Futsal NB I., 4. forduló

UTC Futsal Team - Rubeola FC Csömör: 3 - 4 (2-1)

Szeged, Újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezeti: Viczián Mátyás, Flinta Zoltán.

UTC:

Halász - Ondrejó, Bánóczki, Puskás, Mészáros. Csere: Vasas (kapus), Ferenczi, Balogh, Berndt, Juhász, Polczer.

Brinszky Adrián.

Rubeola:

Varsányi - Józsa, Smeló, Kovács, Jenei. Csere: Tősér, Maruzsi, Vadászi, Szabó, Érsek.

Takó Csaba.

Smeló (4', öngól), Berndt (7'), Juhász (39') ill. Jenei (1'), Smeló (25'), Józsa (29', 38')

Mészáros (23') ill. Szabó (17')

Kiállítva:

Kovács (Csömör, 30') Brinszky Adrián:

" Természetesen még mindig abban gondolkodom, hogy az ősz rá fog menni arra, hogy keressük a helyünket az NB I-ben, ettől független úgy érzem, hogy a mai mérkőzésen minden adott volt ahhoz, hogy megszerezzük első győzelmünket. Sajnos fegyelmezetlenségünknek, valamint a végjátékban való higgadtságunk hiányának köszönhetően ez mégsem sikerült. Bosszantó ez a mai mérkőzés, mert meg tudtuk valósítani azokat a szituációkat, amiket meccs előtt megbeszéltünk, kidolgoztuk a helyzeteket, csak be kellett volt fejezni ezeket. Ha több góllal vezettünk volna a félidőben, akár még egy közönségszórakoztató meccs is lehetett volna, e helyett görcsösen játszottunk. "

VÉGE40' Húsz másodperc van hátra, Halászt valósággal letarolta egy fejesnél Érsek. Az X-ért támad az UTC. 39' GÓL! Juhász! Visszajön egyre az UTC, Juhász bombája a felső sarokban köt ki, 3-4. A tűzzel játszik az UTC, Halász folyamatosan feljön, az üres kapura pedig lőhetnek a vendégek. 38' Puskás bombáját üti ki Varsányi. 38' GÓL! Lehet, hogy itt dőlt el? Halász adott el egy labdát a félpályánál, Józsa pedig az üres kapuba passzolta azt, 2-4. 37' Kéz! Kiabálja minden UTC játékos,de hiába, Flinta nem ítél büntetőt. 36' Mészáros lövése kerüli el centikkel a kaput, nincs már sok hátra, ezekkel a lehetőségekkel élnie kellene az UTC-nek. 34' Varsányi kidobása találja meg kissé üresen Szabót, azonban nem tudja pontosan átvenni a labdát. Smeló tart oda csúnyán Ondrejónak, úgy tűnik, neki fáj jobban... 34' Juhász szerzett erőszakosan labdát, majd az érkező Polczer elé passzolt, aki a kapust is elfektette, de túl sokat várt a lövéssel, és kisodródott, a lepasszolt labdát pedig Ondrejó csak az előtte álló védőbe tudta lőni. Kiegészült a Csömör. 33' Puskás tört be középen, majd löketét blokkolták. Polczer közelről nem tudja bekotorni a labdát, későn eszmélt az UTC játékosa. 32' Ondrejó is a lécet találja el, hihetetlen! A felső kapufáról jön le Ondrejó lövése. 30' Emberelőnyben folytatja tehát az UTC a piros lap miatt. Nehezen birkóznak meg ezzel a meccsel a játékvezetők, most ismét egy elég könnyű faltot fújnak be a Csömörnek. 30' Kiállítás! Kovácsot egyből leküldi Flinta játékvezető, miután visszarúgott Puskásnak, ezen nincs mit reklamálni. Brinszky Adrián időt kér. 29' Halász fejjel véd, miután egy szögletet követően üresen maradt a kapuja, és rárúgták a labdát a vendégek az UTC szögletét követően. 29' GÓL! Ez hihetetlen... Egy lecsorgó labda éppen Józsa elé kerül, aki közelről bepofozza a labdát, ismét vezet a Csömör, 2-3. 28' Puskás lövése vágódik le Szabóról, majd Ondrejó durrant fölé. 26' Szép passz volt sarokkal Polczertől, Ferenczi azonban nem találta el jól a labdát, és gyenge lövését könnyen fogta Varsányi. 26' Ferenczi! Tíz méterről ballal zörgeti meg a kapufát. 25' GÓL! Egyenlít a Csömör, Juhász labdavesztését követően a hosszún üresen érkező Smelónak nem volt nehéz dolga, 2-2. 24' A vendégek nagyon jól játsszák el a szabálytalanságokat, amiket meg is "esznek" a játékvezetők. 23' Flinta nincs a helyzet magaslatán, egyértelműen a csömöri rúgta ki a labdát, ennek ellenére kirúgással folytatódik. Mészáros sárgul be közben. 22' Szépen kényszerítőzött Mészáros és Ondrejó, előbbi lőtt, azonban nem találta el Varsányi kapuját. Puskást hívja ki Flinta egy kis beszélgetésre a szabálytalanságát követően, mondjuk ezt az első félidő fordított esetében, amikor Puskással szabálytalankodtak, nem tette meg... 21' Jenei lő kevéssel mellé a vendégek szögletét követően, majd Ondrejó válaszol, de ő sem talál kaput. 21' Folytatódik a mérkőzés, az UTC támadhat először. SZÜNET20'Ötödjére szabálytalankodott az UTC. A szabadrúgást Mészáros vágja ki. Juhász lövése zárja a félidőt, amelynek a végén vezet az UTC. A csömöriek reklamálnak egy-két szituációt Vicziánnál. Az egygólos előny lehet, hogy kevés lesz a végéig, kár az első félidő során kihagyott lehetőségekért. 19' Időt kér a Csömör a félidő vége előtt. 19' Juhász és Polczer álltak szemben egy védővel, Juhász okosan megjátszotta volna Polczert, azonban passza erősnek bizonyult, nagy ziccer volt. 19' Berndt akarta okosan megoldani a ziccert, elfektette Varsányit, átlépte a labdát, azonban a fekvő kapus éppen fel tudta szedni azt. 18' Bánóczki lőtte keresztbe a labdát a jobb oldalról, az érkező Vadászi pedig centik híján majdnem újabb öngólt vét. 18' Bánóczki csinál egy gyönyörű cselt a hatoson belül, talppal húzza el a labdát, Varsányi azonban jól zárta a szöget. 17' Jeneit figyelmezteti külön Viczián, aki ismét Puskásnak rúgott oda hátulról. Mészáros hagy ki egy újabb lehetőséget, majd megvan a meccs első sárgája, Szabó Bence kapja. 17' Mészáros ezt elkapkodta, három az egy ellen vihette a labdát az UTC, azonban fölé lőtt, pedig két társát is megjátszhatta volna, akik üresen várták a labdát. 16' Halászé a jogos taps, az érsek által lefejelt labdára mozdul ki jól, és az érkező Jenei elől rúgja ki a labdát. Majd a keresztbe lőtt labdára Ondrejó érkezik a hosszún, nagy erővel lő fölé, nagy helyzet volt. 15' Tősér szabálytalankodik Ondrejóval szemben, kilenc méterről lőhet szabadot az UTC. Itt nincs spray, úgyhogy hátra kell rendelnie a vendégeket Flintának. A löket a sorfalban hal el. 13' Varsányi mutat be két bravúrt, előbb Polczer bombáját üti ki, majd Juhász ismétel a kipattanóból,de ezt is védeni tudja Varsányi. 13' Szabálytalanságban is fordít az UTC, Smeló sérült meg az esetet követően, még ha nem is tűnt komolynak az eset, Smelót ápolni kell Balogh belépőjét követően. 11' Okosan tartja a labdát az UTC, tetszetősen passzolgatnak Puskásék. Varsányi védi Mészáros löketét, majd a szögletből kontrázhatott a Rubeola,de Ferenczi taktikusan szabálytalankodott, megakasztva ezzel a támadást. 9' Jenei rúgja meg csúnyán hátulról Puskást, elkövetve ezzel a meccs első szabálytalanságát. Józsa éles szögből leadott lövését védi lábbal Halász. 8' Ondrejó szerzett labdát harciasan a félpályánál, végül Smeló tudott beleérni a lövésébe becsúszva, így a labda elkerülte a kaput. 7' GÓL! Fordít az UTC, 2-1! Berndt lőtte ki szépen a hosszú alsót nyolc méterről, már itt az előny. 7' Polczer látta meg jó helyzetben Berndtet, aki viszont pont ellentétesen mozgott Polczer passzához képest, öt méterről lőhetett volna Berndt, amennyiben összejön ez a passz. Balogh vágja fölé tíz méterről. 5' Juhász lőtt futtából a kilencesről, de nem talált kaput. A Csömör jobban kezdett, mostanra azonban "felébredt" az UTC is. 4' GÓL! 1-1! Egyenlít az UTC! Ondrejó szerzett labdát, majd Puskással alakított ki egy kettő az egy elleni szituációt, Puskás éles szögből lőtt, a vendégek csapatkapitánya, Smeló pedig a saját kapujába lőtte a labdát. 2' Varsányi kapus dobta ki a labdát Jeneinek, aki átvétel után Halász segítségével a kapufát találta el. Majd ismét Jenei lő ziccerben, Halász bravúrral véd, az UTC kapusa már a földön volt, de kiütötte a labdát. 2' Halász lépett fel a támadással egy oldalberúgásnál, az üresen maradt kapuba végül megpróbálták beívelni a labdát a vendégek,de célt tévesztettek. 1' GÓL! Vezet a Csömör... Puskás vesztett labdát a félpályánál, Jenei pedig Halászra vezethette a labdát, és belőtte ziccerét, 0-1. Nem kezdődik jól... 1' A vendégek kezdték a mérkőzést. 18:57 - Az UTC fehér felsőben, valamint fekete nadrágban, míg a vendégek fekete felsőben, sárga alsóban játszanak majd. 18:47 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol hamarosan kezdődik az UTC-Rubeola futsal mérkőzés. Az UTC számára nagyon fontos mérkőzés következik, hiszen az eltelt három fordulóban nem sikerült pontot szereznie Brinszky Adrián csapatának. A mérkőzés 19 órakor kezdődik!

Beharangozó írásunk ide kattintva elolvasható.