Futsal: Egy félidőig tartotta magát az UTC + FOTÓK

2014. szeptember 1., hétfő
SZS20140901_utc_raba_eto_045

Brinszky Adrián csapata jól tartotta magát a friss Szuperkupa győztes ETO ellen, a végére azonban magabiztos sikert arattak a vendégek.

A közvetítést támogatta a GS-VILL 94 Kft.

A friss Szuperkupa győztes, a bajnoki cím egyik várományosa, a Győr ellen folytatódott a futsal NB I az UTC számára, amely ezen a mérkőzésen debütált hazai pályán a bajnokságban. Az első 10 percben kiegyenlített mérkőzés zajlott a parkettán, az UTC kemény letámadásai nem ízlettek a vendégeknek, mindkét csapat előtt adódtak kisebb lehetőségek a meccs első negyedében. Majd az első hibából rögtön gólt lőtt a Győr:

Ondrejó

próbált felszabadítani, rúgásába beleléptek az ötösön belül, a megszerzett labdát pedig a hosszún érkező ex-szegedi

Hegyesi

pofozta a kapuba, ezzel az ETO-nál volt az előny. Pár perccel később

Tóth

egyenlített, miután nagy küzdelemben megtartotta a labdát, befele cselezett, majd ballal a hosszúba lőtt, 1-1. Mindössze két percig volt döntetlen az állás, a győriek vészkapust alkalmaztak, amit az első labdajáratás után még nem, a második után viszont már kihasználtak a vendégek,

Dróth

lőtt

Halász

kapujába, 1-2. A folytatásban is újra vészkapussal játszottak a Rába-partiak, az UTC előtt pedig egyenlítési lehetőségek is adódtak, de nem tudott újra egyenlíteni

Brinszky Adrián

csapata, így egy gólos vendég előnnyel zárták az első 20 percet a csapatok. Az UTC nagyon jól bírta a tempót, többször zavarba hozta a lehetőségekben jóval a szegediek előtt járó győrieket. A második félidő első harmada is jól sikerült

Bánóczkiéknak

, bár a 23. percben

Solano

megszerezte csapata harmadik gólját, játékban továbbra sem volt nagy a különbség a két csapat között. Igaz, a nagyobb különbség kialakulásának elkerüléséért sokat tett Halász is, egészen a 31. percig. Korábban ziccereket hibázott az UTC,

Puskás

kapu előterében eladott labdája

Palomeque

vágta be, majd egy perc múlva már néggyel vitt az ETO. Ez megfogta a szegedieket, akik a végére kissé el is fáradtak, hiszen két sornyi mezőnyjátékossal játszották végig a mérkőzést. Az ETO még további három hibát használt ki, így végül 8-1-s vereséget szenvedett az UTC első hazai mérkőzésén. Abszolút nem úgy indult a mérkőzés, hogy ekkora különbség alakulhat ki a két csapat között, az utolsó 10 percben viszont a győriek mindent megtettek, hogy nagyobb különbséggel tudják le a mai mérkőzést. Brinszky Adrián együttese egy hét múlva Békéscsabán javíthat a Viharsarki Pioneers FC otthonában, 20 órától, legközelebb hazai pályán pedig a csömöri Rubeola érkezik Szegedre szeptember 22-én.

Férfi futsal NB I., 2. forduló

UTC Futsal Team - Rába ETO 1 - 8 (1-2)

Szeged, Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezeti: Takács Zoltán (Herbály Péter, Kovács Péter)

UTC:

Halász - Tóth, Bánóczki, Puskás, Juhász. Csere: Vasas (kapus),Ferenczi, Balogh, Berndt, Mészáros, Ondrejó.

Rába ETO:

Matkovics - Noe, Soleno, Palomeque, Juanra. Csere: Tóth (kapus), Dróth, Lódi, Bognár, Püspök, Gorjánácz, Hegyesi, Sáhó.

Jordi Illa Solé.

Tóth (15') ill. Hegyesi (12'), Dróth (17'), Solano (23', 35'), Palomeque (31'), Noé (32', 40'), Sáhó (37')

Solano (5') Brinszky Adrián:

"Alapvetően mindennel elégedett vagyok, kivéve az eredménnyel,szerintem többet tettünk azért, hogy hízelgő eredmény szülessen ezen a mai találkozón. Harminc percig kifejezetten jól bírtuk a Győr nyomását, ezt követően pedig fizikálisan és kicsit mentálisan is felőrölt minket a Győr, de focizni nem hiszen, hogy lefocizott volna. Nyolc emberrel nem bírtuk tartani a vendégek által diktált iramot, a végén bosszantó hibákat követtünk el és sajnos kifejezetten szánalmas és demoralizáló gólokat kaptunk, ez pedig lavinaszerűen történt, így a végére szétestünk. Egyedül az eredmény bosszantó, ez a 8-1 nem volt benne a találkozóban, sőt, az első félidőben kifejezetten jól játszottunk, a 2-1 az teljesen reális, partiban voltunk. Természetesen nem vitatom a Győr kvalitását, megérdemelten nyertek, biztos, hogy ott lesznek a bajnokságban az első, második helyen. Nekünk ez az első félidő mindenképpen hitet kell, hogy adjon, és most jön öt olyan találkozó,amibe szeretnénk élesen belemenni, a pontszerzés reményében. Sajnos még a keretünk mindig nem alakult ki, érkeznek játékosok, a nyolc ember kevés ahhoz, amit mi akarunk játszani, oda kell a tizenkettő,remélem, ez megvalósul még az idén."

VÉGE40' GÓL! Halász jött előre, majd az eladott labda után Noénak nem volt nehéz dolga, és az üres kapuba lőtt, kialakítva ezzel a végeredményt, 8-1-re nyert az ETO. Az UTC egy félidőig nagyon jól tartotta magát bajnokesélyes ellenfelével szemben, a végére viszont kegyetlenül megbüntette a szegediek hibáit a győri csapat. 40' Előbb Bánóczkit lökték el két kézzel, majd az ebből vezetett akció végén Halász védett bravúrral, majd a kontrából Puskás tartotta meg remekül a labdát, Bánóczki elé passzolt, aki hét méterről tesztelte újra Matkovicsot, védett a kapus. 39' Lódi jutott végül lövési lehetőséghez a passzolgatást követően, Halász tolta szögletre. Majd az oldalhálót is megzörgetik a győriek, akik ismét lehozzák kapusukat, és létszámfölényes szituációt kialakítva próbálnak újabb gólt elérni. 37' Gyönyörű akció, Berndt húzta meg a bal szélen, majd a középen üresen álló Mészáros elé tálalt, Matkovicsról pattant ki végül a labda. 37' GÓL! Sáhó maradt üresen a jobb szélen, majd hét méterről külsővel, szép mozdulattal lövi ki a hosszú sarkot, 1-7. 36' Juhász lövi el a labdát nyolc méterről spiccel, ha kevéssel is, de kapu mellé lő. 35' GÓL! A szerencse sincs velünk... egy lapos indítás elé jött ki Halász, el akarta rúgni a labdát, azonban pont a tőle egy méterre álló Solanót találta el, akiről bepattant a labda a hálóba, 1-6. 35' Alábbhagyott az iram egy picit, ami érthető is, a vendégek négygólos előnyből várják az utolsó öt percet, az UTC azonban nem űzi ellenfelét. 32' GÓL! Gyorsan kap egy újabb gólt az UTC, Noé is feliratkozik a góllövők közé, rövid időn belül kétszer is eredményes az ETO, 1-5. 31' GÓL! Puskás adja el a labdát a hatoson belül, Palomeque szerzi meg, majd elegánsan átemeli Halász fölött a labdát, 1-4. 30' Jalomeque lábáról ezúttal "leperdül" a labda a saját térfelén, Ondrejó szerzi meg, majd lapos löketét Matkovics védi. 29' Berndt lő kapu fölé, miután kirúgásból játszotta ki a helyzetet az UTC. Mészáros előtt óriási lehetőség adódott pár másodperccel később, a jobb oldalon iramodott meg, majd kicselezte védőjét, és éles szögből próbálta kapura húzni, Bognár becsúszva szerelt. 28' Újra a Győr veszélyeztet, Palomeque technikás megoldásait követően azonban Halász tud védeni két alkalommal is. 26' Ezt jobban meg kellett volna becsülni, a vendégek kapusa a félpályán álló Bánóczihoz passzolt, 3 az egy ellen vihette kapura a labdát az UTC, azonban nem volt pontos Bánóczi passza. Majd Juhász lövését védi szép mozdulattal Matkovics. 25' Noé maradt üresen a jobb oldalon, lövése Halászban hal el. Később Püspök lövi át a labdát a hosszúra, ahol Noé előtt suhan el a játékszer. 25' Szép akció volt Dróthtól, egy bedobás után lefordult védőjéről, majd egy lövőcselt követően vállalta el a helyzetet, Halász ezt is védte. 24' Juanra lőtt kapura egy szabadrúgást 14 méterről, Halász fölé ütötte a labdát. 24' Megint Solano, ziccerben vihette Halászra a labdát, a kapus védett, majd a kipattanót Tóth blokkolja. 23' GÓL! 1-3, Solano. Középen lőhetett Juandra, megnyílt előtte a pálya, Halász védte a lövését,de megfogni nem tudta, a kipattanót pedig Solano elé tették, aki az üres kapuba lőtt, 1-3. 22' Egy felívelést Ferenczi próbált egyből kapura húzni, nem jött össze. Majd Ondrejó lő távolról, próbálkozása fölé megy. Juanrát találják meg egy lapos indítással, Halász jól jön ki a kapujából. 21' Folytatódik a mérkőzés, az UTC jött ki hamarabb, az ETO egy picit tovább maradt az öltözőben. SZÜNET20' Vége az első félidőnek, 2-1-re vezet az ETO 20 percet követően. Az UTC jól tartja magát, és megszorongatja a bajnokesélyes Rába-partiakat. Az első bekapott gólért nagy kár, viszont ezt követően is megvoltak a lehetőségei Brinszky Adrián csapatának az egyenlítésre. 20' Tóth Attila ismét! Remekül játszik Tóth ma, bal lábas távoli lövését Matkovics bravúrral tolja szögletre. 19' Továbbra is kapus nélkül az ETO, most kicsit eldugják a labdát, nyugodtan passzolgatnak. A szegediek higgadtan védekeznek, és megpróbálnak kontrából támadást vezetni. 18' Juhász egalizálhatott volna ismét, lapos lövése nem sokkal tévesztett célt. Tóth újabb próbálkozását becsúszva blokkolják a vendégek, majd ismét Juhász lőhet, ezúttal sem talál kaput. Püspök iramodhatott meg a bal szélen, Halász lábbal védte lövését. Ismét lehozzák a kapust a győriek, Halász véd, majd az üresen álló kapuba megpróbálja belőni a labdát, a visszafutó Juanra "hárít". 17' GÓL! Ismét vezet az ETO, másodjára már kihasználják emberelőnyüket, mivel levitték a kapusukat, Dróth 10 méterről leadott bombáját nem tudta védeni Halász, 1-2. 16' A győriek leviszik a kapusukat, emberelőnyös szituációból próbálják megszerezni a vezetést. Ez első próbálkozásra nem jön össze, végül Tóth vágja ki a labdát. Marad támadásban az ETO. 16' Visszavehette volna a vezetést az ETO, Solano érkezett remekül egy kipasszolt akciót követően, lövése azonban elsuhant a kapu előtt keresztben. 15' GÓÓÓÓL! Tóth Attila! Harcosan megtartotta a labdát, majd befele cselezett egyet, nyolc méterről ballal pedig kilőtte a hosszút, egyenlít az UTC! 13' Berndt egyenlíthetett volna! Teljesen megfeledkeztek róla a győriek, Ferenczi jól ismerte fel a helyzetet, a hosszún álló Berndthez passzolt, aki átvétel után Matkovicsba lőtte ziccerét. 12' GÓL! Vezet az ETO! Sajnos Ondrejó felszabadítása nem sikerült, blokkolták az ötösön belülről kilőtt labdát, a lepattanót megszerezték, a hosszún pedig érkezett az egykori szegedi, Hegyesi, aki a kapuba lőtt, vezetnek a vendégek. 12' Egy kapuskirúgást Palomeque tett egyből kapura pazar mozdulattal, Halász védte a rövidbe tartó labdát. 11' Juanra lő keresztbe balról, a hosszún szerencsére nem érkezik senki. 10' Ondrejó! Pazar cselsorozattal rázott le két védőt, majd a szöget jól záró Matkovicsba lőtt, nagy helyzet volt, jogosan jár a taps az UTC játékosának. 10' Ondrejó laposan keresztbe lőtt labdájáról éppen lecsúszik Mészáros, majd az ellentámadásnál Noé lövését blokkolják. 9' Egy hosszú indítást Juhász szelídít meg, éles szögből a kimozduló Matkovics mellett nem tudja eltenni a labdát, marad a 0-0. A vendégek edzőjét másodjára figyelmezteti a játékvezető reklamálás miatt. 8' Lódi Tamás tárja szét a karját, kinek passzoljon - végül Solanót választja, akinek a lövését becsúszva blokkolja Bánóczki. A szögletet Lódinak teszik vissza, aki pazar mozdulattal lő, a felső lécet találja telibe. 7' Hat méterről végezhetett el szabadrúgást az ETO, a lövés azonban elhalt a sorfalban, a lepattanót Halász fogja meg. 7' Juanra lőhetett egy szöglet után, méterekkel a kapu fölött köt ki a labdája. 5' Ondrejó lő 10 méterről,Matkovics tolja ki bravúrral. 5' Megvan a mérkőzés első sárga lapja, Solano nem engedte el Ondrejót még a földön sem, kézzel fogta meg Onrejó lábát. 4' Jól kezdte a mérkőzést az UTC, többször szép mozdulattal szerelik, megelőzik a győrieket. Újabb vendég szabálytalanság, ez már a második volt a Rába-partiaktól, sort cserél közben Brinszky Adrián. 2' A vendégeké az első lövés, és szöglet a mérkőzésen, Bánóczki eladott labdájából indulhattak meg a vendégek. 1' Elkezdődött a mérkőzés. 19:00 - Pillanatokon belül kezdődik a mérkőzés, a két egykori szegedi futsalost ováció fogadta - Hegyesi és Dürgő már a győrieket erősíti. 18:53 - Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, hamarosan kezdődik az UTC és a Győr csatája a futsal NB I-ben. A mieink feketében, míg a vendég győriek zöldben, fehér alsóban játszanak majd. A mérkőzés 19 órától kezdődik!A találkozó elé: Beharangozó írásunk ide kattintvaelolvasható!