Labdarúgás: kisteleki bravúrpont Szegeden + FOTÓK

2014. augusztus 16., szombat
DSCF9552

Villanyfényes mérkőzésen csent pontot a megfiatalított Kistelek az FK 1899 Szeged vendégeként.

Az előző idényt a tizedik helyen záró kék-feketéktől

Forró Attila

(SZEOL SC),

Szecska Menyhért

(?),

Turján György

(FK 1899 Szeged II.) távozott a nyáron, míg több új játékos is érkezett, hiszen a Kistelen elleni rajtra készülő keretben ott volt

Molnár Dániel

(Tápé ESK),

Szabó Tamás, Varga Richárd

(mindketten Sándorfalva SK) és

Vasas Gábor

(Hódmezővásárhelyi FC). A tizenötödik helyen is bennmaradt vendégek fiatalítottak a nyáron, a jövőt építik. Távozott tőlük több meghatározó ember, így

Tóth Krisztián

(Hajós FC) személyében. A hazaiak esélyeshez méltóan lendületesen kezdték a derbit, beszorították ellenfelüket, igyekeztek kidomborítani fizikai és technikai fölényüket. Jóval többet birtokolták a labdát, míg a lelkes kistelekiek szervezett védekezéssel állták útjukat. Az első helyzetre a 15. percig kellett várni, ekkor a jobb oldalon vezettek formás akciót a szegediek,

Heredea Máté

beadását

Füle Mátyás

bólintotta vissza, végül felszabadítottak a védők. Lendületben maradt azonban az FK, és a félidő közepén vezetést is szerzett. A 23. percben Varga R. adott forintos labdát a jobb szárnyon felfutó Heredeának, aki egy pompás visszacselt követően ballal kilőtte a hosszú sarkot; 1-0. Ezt követően is mezőnyfölényben futballoztak a Tóth-legények. A 35. percben Varga R. 20 méterről tüzelt,

Keresztes László

kapus a mezőnybe öklözte a bogyót, amit végül Füle fejelt mellé. A 40. percben Heredea beadását bólintotta mellé a jól érkező Molnár D. A 41. percben jutottak először igazi esélyhez a látogatók, amikor is

Rostás Bálint

rázta le a hazaiakat, visszagurított,

Bosánszki Mihály

16-ról tűzte rá, fölé. A fordulást követően sem változott a játék képe. A szegediek játszottak fölényben, a kistelekiek szívósan küzdöttek, a biztonságot tartották szem előtt, és próbáltak kontrákat is vezetni, ám nem nagyon értek el a kapu elé. Az 55. percben megduplázhatta volna előnyét az FK,

Boldizsár Bálint

azonban egy szöglet után senkitől sem zavartatva közelről mellé fejelt. Az 58. minutumban Varga R. játszott Heredeához, aki igazított egyet a játékszeren, majd centerezett, Molnár D. vállalta el, de lövése elkerülte a ketrecet. Hideg zuhanyként érkezett a 60. percben a vendégek egyenlítő találata.

Kispál Csaba

balról, 25 méterről végzett el szabadrúgást, beívelésébe a kifutó Vasas Gábor kapus nem tudott beleütni, a kavarodásban közelről Rostás B. sodorta a hálóba a bogyót; 1-1. A hátra lévő időben mindent egy lapra feltéve rohamozott a házigazda, míg a kistelekiek minden erejükkel őrizték az értékes egy pontot. Kétszer is közel álltak a gólhoz a Tisza-partiak, ám Heredea mellé lőtt,

Dóra János

szabadrúgása pedig a kapufáról perdült fölé. Így végül maradt az 1-1, aminek értelemszerűen Bosánszkiék örültek jobban. Az FK játékosai és drukkerei bosszankodtak, mert úgy érezték, nyerhető mérkőzésen veszítettek két pontot, mert ezúttal hiányzott a csapatból az a plusz, ami akár magabiztos sikerhez segíthette volna őket. A szegediek számára fontos, hogy valahol visszaszerezzék az elhullajtott pontokat, a Czeigersmidt-fiúk viszont építhetnek erre a teljesítményre, profitálhatnak ebből az eredményből. Ami a folytatást illeti, jövő vasárnap, azaz augusztus 24-én 17 órai kezdettel a diszkoszvetősök helyi rangadót vívnak a SZVSE otthonában, míg a kistelekiek ugyanekkor az újonc Rosmarin Mártélyt látják vendégül.

A megyei I. osztály 1. fordulójában:

FK 1899 Szeged - Kisteleki TE 1-1 (1-0).

Szeged, Felső Tisza parti stadion, 200 néző, vezette: Gera Ferenc (Bánáthy János, Minda Gábor).

Vasas - Heredea, Németh (Szalai 75'), Boldizsár, Barta, Dedovics (Péter-Szabó 66'), Makai (Herczeg 84'), Molnár D., Lajkó (Dóra J. 66'), Varga R., Füle (Gyurkovics 46'). Vezetőedző: Tóth János.

Kistelek:

Keresztes - Bakonyi, Tóth Á., Bosánszki M., Tóth T., Rostás, Bárkányi Be. (Fődi 69'), Tóth K. (Sólya 84'), Jójárt (Kispál 46'), Lajos, Molnár A. Vezetőedző: Czeigersdmit Roland.

Heredea M. (23'), illetve Rostás B. (60') Tóth János:

"Helyzet nélkül sikerült egy pontot elvinnie a Kisteleknek. Csak magunkat okolhatjuk a kihagyott lehetőségek miatt."