Vízilabda OB I/B: győzelemmel zárta remek idényét a HVSC

2014. június 16., hétfő

Két mérkőzéssel befejeződtek a küzdelmek a vízilabda OB I/B 7-12-dik helyezéséért folyó rájátszásában. A Hódmezővásárhelyi VSC a tatabányaiak elleni hazai sikerrel koronázta meg remek idei szereplését és végül a nyolcadik helyen végzett.

Tétje már nem volt a vásárhelyiek és a tatabányaiak összecsapásának, hiszen már a találkozó eredményétől függetlenül eldőlt, hogy a hazaiak a nyolcadik-, míg a vendégek a hetedik helyen zárják a bajnoki évet. A tatabányaiak a rutinos

Pelle

kapus és

Bene András

nélkül érkeztek, így több fiatal is játéklehetőséghez jutott a záró mérkőzésükön. A vásárhelyiek szinte komplett csapattal tudtak felállni azzal a szándékkal, hogy győzelemmel teszik széppé az elmúlt évek számukra legeredményesebb OB I/B-s bajnoki évét. A találkozó második negyedének hajrájáig szoros volt az eredmény (14. perc: 6-6), majd három góllal elhúztak a hazaiak (18. perc: 9-6), sőt előnyüket tovább tudták növelni (24. perc: 12-7). A negyedik negyedben felváltva estek a gólok és végeredményben a vásárhelyiek egy bravúros győzelemmel koronázták meg idei jó szereplésüket, hiszen a húsz csapat közül a nyolcadik helyen zárták az OB I/B-s bajnokságot.

Hódmezővásárhelyi VSC - Tatabányai Vízmű SE 17-11 (4-2, 3-4, 5-2, 5-3)

Hódmezővásárhely. Vezette: Keller L., Tóth S.

HVSC:

Ujházi - Varga M. 2, Kristó G., Hajdú J. 6, Csuka F. 1, Barna T. 1, Kapu T. 1. Csere: Szabó J. 1, Zentai Á., Orosz R. 1, Fodor Á. 2, Kristó V. 1, Vígh Cs. 1, Könyves G. Edző: Bertók Gyula.

Tatabánya:

Horváth M. - Békés T. 1, Csányi M., Mészáros E. 1, Kiss Sz. 1, Dorogi B. 2, Csányi R. 6. Csere: Zantleitner T., Altmann A., Lukács P., Orbán B. Edző: Zantleitner Tamás.

Gólok emberelőnyből:

2/6, ill. 2/7.

Gólok ötméteresből:

2/2, ill. 3/3. A másik elhalasztott mérkőzésen: Ceglédi Vasutas - Szolnoki VSK 11-3.

Az OB I/B 7-12. helyért zajló rájátszás végeredménye:

7. Tatabányai Vízmű SE 10 8 0 2 103-89 24 8. Hódmezővásárhelyi VSC 10 5 3 2 130-114 18 9. Honvéd Utánpótlás SE 10 4 1 5 113-105 13 10. Ceglédi Vasutas 10 4 0 6 114-111 12 11. Szegedi Vízipóló Suli 10 3 1 6 112- 118 10 12. Szolnoki VSK 10 3 1 6 98-133 10