Motocross: Németh Kornél-káprázat a vásárhelyi ringen + FOTÓK

2014. június 23., hétfő
motocross_mj 024

Kiváló időben, remekül előkészített - a futamok között is locsolt - pályán, szépszámú közönség előtt rendezték meg Hódmezővásárhelyen a szegedi út melletti Roland-ringen Magyarország Motocross Bajnokságának idei harmadik fordulóját.

Már vasárnap délelőtt is sokan voltak kíváncsiak a kvalifikációs edzésekre, de az igazi vonzerőt a kora délután kezdődött futamok jelentették a nézők számára. A verseny hangulatára jellemző volt, hogy az izgalmas futamok közötti időben a nézők szabadon sétálhattak a depóban, ahol testközelből szemlélhették meg a versenyzők csodagépeit, valamint azt a "motoros fílinget" amely a sátrak és lakókocsik előtt beszélgető versenyzők, családtagok, barátok és szurkolók között kialakult. A versenygépek mellett igazi kuriózumot is felfedezhettünk a pálya mellett, ahol kiállításra került két olyan - Horváth Pál jóvoltából eredeti állapotába felújított - CZ versenymotor, amellyel 48 évvel ezelőtt versenyeztek a legjobb magyar versenyzők. A motokrossz versenyzőket máig is sokszor "porfelhő lovagoknak" nevezik. Nos ez Vásárhelyen már szerencsére a múlt, hiszen a megújult és még jelenleg is felújítás alatt lévő pálya egyik legfontosabb újdonsága az a locsolórendszer, amely az egész pályát locsolva szinte portalanná, így a nézők számára is sokkal inkább élvezhetőbbé tette a versenyt. Az mindenesetre megállapítható, hogy Nagyné Czuczi Rita elnökasszony vezetésével a Center Motorsport Club tagjai rengeteget tettek azért, hogy Vásárhely ismét a magyar motokrossz sportág egyik legjobb versenypályáját tudhassa magáénak. A Magyar Bajnokság harmadik fordulójára pontosan száz versenyző adta le nevezését, akik négy kategóriába sorolva mérhették össze tudásukat. A legnagyobb figyelem természetesen az I. és II. osztályú MX1-es versenyszámot kísérte, ahol az indulók között ott volt a jelenlegi legjobb krosszosnak számító Németh Kornél is. A kategória 17 indulójának küzdelmében a Németh legnagyobb riválisának számító, 221-es rajtszámú Szvoboda Bence rajtolt legjobban. Szvoboda az első futamban sokáig vezetett is, de a jelenlegi elsőszámú krosszos, a 108-as rajtszámot viselő Németh Kornél a futam közepén utolérte, majd egy sikeres előzés után meggyőző fölénnyel nyert. A második futamban is Szvoboda rajtolt szenzációsan, de Németh hamar utolérte és előnyét fokozatosan növelve látványos motorozást bemutatva, a nézők nagy tapsa közepette fölényesen nyerte ezt a futamot is. A futam nagy vesztese Szvoboda Bence lett, aki néhány körrel a vége előtt hátsó defektet kapott, amelynek következtében a második helyről a negyedikre csúszott vissza, így összetettben is csak a harmadik helyen végzett a mindkét futamban harmadik helyen célba érkezett, 8-as rajtszámú Lécz Gergely mögött.

Az I. és II. osztályú MX1 kategória végeredménye: 1. Németh Kornél (Team HTS KTM - KTM) 25+25= 50 pont 2. Lécz Gergely (1WD MSE - KTM) 20+20= 40 pont 3. Szvoboda Bence (Team HTS KTM - KTM) 22+18= 40 pont 4. Szőke Márk (KTM OKR Team - KTM) 16+22= 38 pont 5. Czuni László (Husqvarna Maurer Husqvarna Gép Kft - Husqvarna) 18+16= 34 pont 6. Császár Tamás (szerb) (KTM OKR Team - KTM) 14+15 =29 pont 7. Marosi Dávid (Hell KTM Kecskemét - KTM) 15+14 = 29 pont 8. Szabó Zoltán (Hell KTM Kecskemét - KTM) 12+12 = 24 pont Az I. osztályú MX2 - U MX2 kategóriában igen népes, 26 fős mezőny állt rajthoz, köztük a vásárhelyiek reménysége, a bajnokságban második helyen álló Nagy Alex is. Mindkét futam óriási küzdelmet hozott a 721-es Firtosvári Gábor és a 141-es rajtszámú Hunyecz Erik között. Az első futamot Hugyecz nyerte, de a második futamban Firtosvári visszavágott és ezzel a forduló összetett győztese lett. a 102-es rajtszámot viselő Nagy Alex kiegyensúlyozottan szerepelt, de nem tudott beleszólni két riválisa küzdelmébe, így mindkét futamban harmadikként ért célba, így összetettben is a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Az I. osztályú MX2 - U MX2 kategória végeredménye: 1. Firtosvári Gábor (OKR-DSF Team - KTM) 22+25 = 47 pont 2. Hugyecz Erik (MAMI Team Fehér - Yamaha) 25+22= 47 pont 3. Nagy Alex (KTM OKR Team - KTM) 20+20= 40 pont 4. Varga Imre (Team HTS KTM - KTM) 18+15= 33 pont 5. Pál Márkó (DSF Extrém SE - KTM) 16+16= 32 pont 6. Rozgonyi Ákos (Husqvarna Maurer Gép Kft - Husqvarna) 12+18= 30 pont 7. Perger Márk (MAMI Team Fehér - Yamaha) 15+14= 29 pont 8. Zsigovics Norbert (Full Gas MSE - Kawasaki) 14+13= 27 pont Rajthoz álltak a sportág nagy öregjei is Vásárhelyen. A 25 fős szenior mezőny ugyan két közös futamban mérte össze tudását, de három kategóriára bontva értékelték teljesítményüket. A Senior MX1 kategóriában a 80-as évek legendás versenyzője, a tízszeres magyar bajnok, 53-as rajtszámot viselő Kamrás Károly mindkét futamban legyőzhetetlennek bizonyult. Remekelt hazai pályán a 404-es rajtszámú vásárhelyi Técsi László, aki mindkét futamban Kamrás mögött ért célba, de ez a Senior MX2 kategória győzelmét jelentette számára, míg a Super Seniorok versenyét a 299-es Szekeres Sándor nyerte. A Senior MX1 kategória végeredménye: 1. Kamrás Károly (Hell KTM Kecskemét - KTM) 25+25= 50 pont 2. Lánczi Sándor (MAMI Team Fehér - Kawasaki) 20+22= 42 pont 3. Szente Attila (Paksi AMSE - Yamaha) 18+20= 38 pont A Senior MX2 kategória végeredménye: 1. Técsi László (Hell KTM Kecskemét - KTM) 25+25= 50 pont 2. Varsányi Ottó (MAMI Team Fehér - Kawasaki) 22+22= 44 pont 3. Márta Ferenc (MAMI Team Fehér - Yamaha) 16+20= 36 pont A Super Senior kategória végeredménye: 1. Szekeres Sándor (1WD MSE - KTM) 22+25= 47 pont 2. Finster Zoltán (Nyársapáti MSE - Honda) 25+20= 45 pont 3. Polgár Gergely (Gyulai MRT - Yamaha) 18+22= 40 pont Talán még szokatlanul hangzik, de napjainkban a motokrossz egyre inkább tömegsporttá is válik. A vásárhelyi versenyen is ebben a kategóriában indultak el legtöbben, összesen 32-en álltak be a rajtgépbe. A mezőny három részre tagozódott, hiszen voltak olyanok, akik a bajnokságban nem indulnak, de napi licencet váltva egy-egy versenyen kipróbálják felkészültségüket, a másik két csoportot pedig a bajnokságban részvevő MX1-es, illetve MX2-es kategória versenyzői alkották. A kategórai versenyei nagy népszerűségnek örvendtek, hiszen ezeknek a fiúknak a legnagyobb szurkolóik az őket szép számmal elkísérő családtagok és barátok voltak. A Tömegsport napi licencesek versenyének végeredménye: 1. Nagy Dániel (Kawasaki) 25+25= 50 pont 2. Tamás Gábor (Honda) 22+22= 44 pont 3. Szöllősi György (Suzuki) 18+20= 38 pont 4. Kovács Zoltán (Honda) 20+18= 38 pont A Tömegsport MX1 kategória végeredménye: 1. Hrabovszki Martin (Gyulai MRT - Yamaha) 25+25= 50 pont 2. Névery Csaba (Center Motorsport Club - KTM) 22+22= 44pont 3. Miklós Ádám (Váci Naszály MSE - KTM) 20+20= 40 pont A Tömegsport MX2 kategória végeredménye: 1. Sulán Krisztián (Érdi Motorsport - KTM) 25+22= 47 pont 2. Jung László (MAMI Team Fehér - Yamaha) 18+25= 43 pont 3. Tóth István (Újszilvási MCSE - Honda) 20+20= 40 pont.