Labdarúgás: az FK 1899 II. nyerte a 45. Marika-kupát + FOTÓK

2014. június 21., szombat
marikakupa_donto_mj-025

Négy szegedi csapat csatázott a 45. Marika-kupán Tóth István "Pipu" szervezésében a Szabadság téren.

Fotós tudósítás folyamatosan egész nap!

A 45. Marika-kupa 9 órakor a rendező IKV Alsóváros KEAC elleni elődöntőjével indult, majd 11 órakor a másik ágon a St. Mihály FC csap össze az FK 1899 Szeged II.-vel. A meccseket tizenegyesrúgó bajnokság követi. A helyosztók 15 órakor kezdődnek a bronzmeccsel, amelyen a két vesztes lép pályára, a döntőt pedig a két győztes vívja 17 órától. A legelső tornát egyébként még 1969-ben a rendező IKV Alsóváros nyerte meg, az azóta eltelt 45 évben pedig mindössze egyszer fordult elő, hogy nem rendezték meg a Marika-kupát. Az első elődöntőt 0-0-s félidőt követően 2-0-ra nyerte az IKV Alsóváros

Csehó Béla

Pipicz István

találataival a KEAC-cal szemben. A második mérkőzésen az FK 1899 Szeged II. 3-0-ra verte a St. Mihály FC-t,

Forró Attila

(2) és

Fekete József

góljaival - mindkét alakulatban egyébként sok fiatal, ifista kapott lehetőséget. Kora délután a KEAC szerezte meg a harmadik helyet, a kecskésiek gólzáporos találkozón múlták felül a szentmihályiakat. A döntőt pedig szoros derbin az FK 1899 Szeged II. nyerte az IKV Alsóváros ellen.

A 45. Marika-kupa eredményei:

Elődöntők:

9.00:

IKV Alsóváros - KEAC 2-0 (0-0).

Gól: Csehó B., Pipicz I.

11.00:

St. Mihály FC - FK 1899 Szeged II. 0-3 (0-2).

Gól: Forró A. (2), Fekete J.

3. helyért:

15.00:

KEAC - St. Mihály FC 6-3 (2-2).

Gól: Erhardt Sz., Albert (2-2), Kozma I., Buza R., illetve Baján Z., Olajos Cs., Tóth Z.

Döntő:

17.00:

IKV

Alsóváros - FK 1899 Szeged II. 2-3.

Gól: Csehó, Pipicz, illetve Makai, Forró, Vasas.

Ez történt az utóbbi három Marika-kupán:

2013-ban a Röszke II. nyerte meg a tornát.2012-ben az FK 1899 Szeged lett a győztes.2011-ben a rendező Víziközmű-Alsóváros hódította el a kupát.

Alább a döntőn készült fotók láthatóak!

Tekintse meg a bronzmérkőzésen készült képeinket!Nézze meg az IKV Alsóváros - KEAC (2-0) elődöntő fotóit!