Kajak-kenu: szegedi ezüst a világbajnoki válogató pénteki döntőin

2014. június 27., péntek
karaszanna_kajak_kenu_valagoto28_gs

A pénteki négy döntő közül kettőben ugyanaz az egység nyert, mint az első fordulóban, két versenyszám viszont más győztest hozott a kajakosok és kenusok szegedi világbajnoki válogatóján.

A női kajak egyesek 500 méteres fináléját a papírformát igazolva ismét az olimpiai és világbajnoki címvédő

Csipes Tamara

, aki az idén tért vissza Ausztráliából Magyarországra, Szabó mögött a negyedik helyen zárt. A férfiaknál ugyancsak megismételte három héttel ezelőtti sikerét a vb-aranyérmes

Vasbányai Henrik

,

Mike Róbert

kenupáros 1000 méteren, a KSI-s duó ezúttal is magabiztosan előzte meg a riválisokat. A dobogósok sorrendje ugyanaz volt, mint június elején. A másik két egy kilométeres döntőben, a férfiak kajak egyes, illetve páros versenyében más győztest avattak, mint a válogató első fordulójában. Egyesben a június elején még betegeskedő, vb-bronzérmes

Dombi Rudolffal

lett olimpiai aranyérmes, útjaik azonban az idei első válogató után elváltak. Dombi most második lett

Boros Gergellyel

, míg az első válogatón győztes

Tóth Dávid

,

Kulifai Tamás

duó ezúttal negyedikként ért célba. A Maty-éri viadalon szombaton kilenc, vasárnap pedig tíz döntőt rendeznek, a szükséges pótválogatókat várhatóan hétfőn bonyolítják le. Az augusztusi, moszkvai világbajnokságra azok az egységek utazhatnak majd, amelyek két versenyt nyernek.

Eredmények (a szövetség eredményközlője alapján):

Férfiak:

K-1 1000 m:

1. Dombvári Bence (G4S-Honvéd) 3:27.062 perc 2. Pauman Dániel (Vasas) 3:27.320 3. Ilyés Róbert (G4S-Honvéd) 3:29.042