Vízilabda: jól indult a Szegednek, de a Honvéd parádézott a végén

2014. május 14., szerda
diapoloszegedve_mj

Bár a harmadik negyedben már három góllal is vezetett a Szeged a Honvéd otthonában, az elfogyó és elfáradó vendégeket végül felőrölték a Kőér utcaiak a bronzcsatában.

Úgy utazott szerdán Budapestre, a férfi vízilabda OB I bronzcsatájának a Kőér utcai második meccsére a Diapolo-Szeged, hogy egy győzelem esetén harmadik helyezettként térhet haza a gárda, lezárva a szezont. S az első percekben kihagyott emberelőnyök után, noha többször is vezetett a Honvéd, büntetőpárbajjal is megfűszerezett, gólzáporos negyed végén úgy tűnt, a vendégeknek állhat a zászló a mérkőzésen. A 3-4-gyel záruló első játékrészt újabb szegedi fölény követte, ekkor már a nagyszünetre két góllal is elmentek

Vincze Balázs

tanítványai, a remekül játszó

Jansik Szilárd

vezérletével (4-6). Hozzá kell tenni: emberelőnyök terén nem brillíroztak a felek, jóllehet a Szegednek alkalmanként sikerült beköszönnie a szezon végén visszavonuló

Gergely István

kapujába - egyszer

Kiss Csabának

kettős előnyből - ugyanakkor a házigazdák képtelenek voltak emberfórjaikat gólra váltani. A nagyszünet után mégis fordult a kocka: ugyan Jansik góljával már 7-4-re ment a Szeged, ám

Takei Kodzsi

vezérletével akciógólokkal nemcsak felzárkózott, de fordított is a Honvéd (8-7). A záró felvonásban

Hegedüs Gábor

büntetőből egyenlíteni tudott, ám érződött, hogy a korábban kipontozódott

Tóth Márton

hiányát nem tudja pótolni a már elfáradt, s egyébként is tartalékos Tisza-parti gárda. Zsinórban szerezte góljait a Honvéd, a végén megúszásokból parádéztak a hazaiak, akik végül így sima győzelmet aratva halasztották el a döntést a bronzérmekről. Pénteken 17 órakor következik majd a mindent eldöntő ütközet az újszegedi sportuszodában!