Futsal: fájó UTC-vereség Csömörön

2014. május 2., péntek
puskascsaba_utc_csomor08_gs

Hiába játszott a mérkőzés nagy részében fölényben az UTC a Rubeola otthonában, a házigazdákkal szemben a helyzeteit nem tudta kihasználni a szegedi alakulat.

A közvetítést a GS-VILL 94 Kft. támogatja.

Korán hátrányba került az UTC Futsal Team a Rubeola FC Csömör otthonában, s bár folyamatos nyomás alatt tartották a vendégek a házigazda kapuját, a remek kapusteljesítményt felvonultató, kontrákra játszó vendéglátók tovább tudták növelni az előnyüket a szünetig, jóllehet pár másodperccel az első húsz perc végét jelző sípszó előtt Puskás Csaba szépíteni tudott (3-1). A folytatásban a szegediek sorra alakították ki helyzeteiket, ám pontatlan játékuk mezőnyfölényük ellenére sem hozott gólt. Azután a hajrában egy csömöri kontra végén Ondrejó Tamás sarkáról az UTC kapujába pattant a labda, s 4-1-es állásnál, a 37. percre eldőlt a meccs. A remek védéseket bemutató Tombácz Róbert ezt követően még egy tízméterest is hárított, ám az utolsó percekben kialakuló adok-kapokból is az UTC jött ki rosszabbul: egy gyors gólváltás után Dürgő Péter szépségdíjas sarkazós góljával még ugyan 5-2-re módosult az eredmény, ám az utolsó percben nem figyeltek a szegediek, s két újabb gólt kapva végül 7-2-es vereséget szenvedtek. A játéknap másik mérkőzésén a DEAC némi meglepetésre megverte 6-5-re a Haladást, ami azt jelenti, hogy a 35 pontos UTC továbbra sem nyugodhat meg, mivel a szombathelyiek és a debreceniek még mindig lőtávolban vannak a 7. helyhez. Egyszerű a képlet: május 19-én Szegeden le kell győzni a Haladást, s akkor megvan az alsóházi győzelem!

Férfi futsal NB I alsóházi rájátszás, 7. forduló:

Rubeola FC Csömör - UTC Futsal Team 7-2 (3-1)

Csömör, városi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Kovács Gábor, Rózsa József (Antal Szabolcs).

Rubeola:

Horváth G. - Schrancz, Tősér, Vadászi, Zoufal.

Smeló, Nagy R., Jenei, Varsányi, Maruzsi, Fórizs, Tihanyi, Józsa.

Balogh István.

UTC:

Tombácz - Puskás, Dürgő, Bullás, Szentes-Bíró.

Ondrejó, Bilics, Bánóczki, Balogh Á., Teimel, Béry (kapus).

Brinszky Adrián.

Tősér (3'), Maruzsi (14'), Tihanyi (15'), Ondrejó (37' - öngól), Jenei (39', 40'), Fórizs (40'), ill. Puskás (20'), Dürgő (39').

Ondrejó (30').

További eredmény:

DEAC - Haladás 6-5 (2-3)

VÉGE!

40' GÓÓÓL!

Tihanyi megy el Szentes-Bíró mellett, kapja Jenei, bevágja ezt is, 7-2. 8 másodperccel a vége előtt...

40' GÓÓÓL!

Szentes-Bírótól szereznek labdát a hazaiak, Fórizs értékesíti a kipasszolt ziccert Tombácz mellett, 6-2.

39' GÓÓÓL!

Középkezdés után Bullás felpasszolja Dürgőnek, aki szépségdíjas, sarkazós mozdulattal továbbít a kapuba! 5-2!

39' GÓÓÓL!

Schrancz hozza fel, keresztbe lő a hosszúra, Jenei berúgja a hosszú kapufánál, 5-1.

38'

Puskás ellen befújják a 6. hibát, tízméteres jön. Jenei lövi... Tombácz kivédi! Hát rajta nem múlt, mert védett, amit lehetett.

37' GÓÓÓL!

Felhozza a Csömör a labdát, Nagy Roland kapja szélről, szinte üres kapura lő, a felső lécről lepattan, Ondrejó sarkáról meg bepattan... 4-1. Eldőlt.

36'

Ondrehjó nagy helyzetben, átverekszi magát három emberen, lő a hosszúra, véd Horváth!

34'

Időt kér az UTC. Kellene egy gól...

33'

Kissé leült a meccs, alábbhagyott a lendület. Mezőnyben birkóznak a felek.

31'

Továbbra is fölényben az UTC, de sok a pontatlanság. Most Balogh marad le egy kornerről.

30'

Ondrejó kap sárga lapot, visszahúzza a Bilicstől labdát szerző csömörit.Ondrejó kap sárga lapot, visszahúzza a Bilicstől labdát szerző csömörit. Ez az 5. UTC-fault.

29'

Centikkel lő a hosszú kapufa mellé Dürgő, Szentes-Bíró egy ütemmel később érkezik.

28'

Taccsrúgás után csömöri löket, elhal a blokkon.

27'

Nagy nyomás alatt a csömöri kapu: Bullás és Szentes-Bíró lövései maradnak ki.

25'

Bullás nagy lövését is fogja Horváth. Kidobja a labdát, Tihanyi lefordul Bilicsről, lövésénél véd Tombácz.

24'

Dürgő szépen kijátszott helyzet végén ajtó-ablak szituációban hibáz, pontosabban véd vállal a kapus.

23'

Az előzőhöz hasonló szituáció végén Szentes-Bíró lövését is védi a kapus.

22'

Szentes-Bíró szerez labdát, Dürgő viszi le az alapvonalhoz, lövés után véd a kapus.

21'

A Csömör kezdi a második félidőt. Dürgő keresztpasszánál Bullás a kapufánál, de annyira fogják, hogy képtelen a kapuba terelni a labdát.

SZÜNET!

20'

Nyom az UTC, próbálnak még kapaszkodni a szegediek. Dürgő felívelt labdája, Bullás lő, alig mellé!

20' GÓÓÓL!

Puskás 9 méterről középről lő egy nagyot, védhetetlen! 3-1!

19'

Bánóczki faultja az 5. az UTC-nél.

18'

Dürgő löbböl a hosszútra, Szentes-Bíró kapásból lő, de eltöri, véd Horváth kapus.

16'

Két rossz döntés az UTC-nél, máris 3-0- a vendéglátóknak, nem is csoda, ha Brinszky Adrián időt kér.

15' GÓÓÓL!

Bullás nagy szabadrúgását védi a kapus. Szöglet után Dürgő lövőhelyzetben, de nem lő, labdát szerez tőle Tihanyi, aki megindul, végigmegy és ugyan Tombácz beleér a lövésébe, de így is becsorog, 3-0.

14' GÓÓÓL!

Fórizs Sándor testcsele, elmegy Teimel mellett, leviszi az alapvonalig, centerez, érkezik Maruzsi Máté, és a kapuba lő, 2-0.

12'

Teimel Márké az UTC 4. faultja, 8 méterről Schrancz Balázs lövi a szabadrúgást, Tombácz véd! A kipattanóval Balogh indulhatna, de mentenek előle.

10'

Balogh passzát Smeló füleli le, Jenei viszi el, bepassz, átlöbbölnék Tombáczot, de leszedi a szegedi kapus.

9'

Mezőnyben birkóznak a felek. Bilics mélységi passza Ondrejónak, meglepi a hatoson belül, nem tud lőni.

8'

Megkapja 3. faultját is az UTC.

7'

Szentes Bíró szöglete után Puskás kapja, tol egyet rajta, nagyot lő, Horváth ölébe.

6'

Dürgő löbböl be Bullásnak, aki ellövi, véd a kapus, szöglet.

4'

Dominálni próbál az UTC a bekapott gól óta. Bullás passzából Szentes-Bíró lőhet védővel a nyakában fordulásból, véd a kapus.

3' GÓÓÓL!

Két egyérintős passz után a hosszú kapufánál helyezkedő Tősér helyez a hálóba közelről, Tombácz tehetetlen, 1-0.

2'

Nem nagyon alakult még ki helyzet. A csömöriek visszahúzódnak, kontrákra játszanak.

1'

Az UTC kezdi a mérkőzést.

20.10:

Bemutatások következnek lassan a csömöri csarnokban. A hazaiak tiszta sárgában, a Szeged tiszta fehérben fog játszani.

20.00:

Köszöntjük Olvasóinkat! Még melegítenek a csapatok, de negyedórán belül rajtol a Rubeola - UTC összecsapás.

legutóbb ugyancsak nyertek

az újszegediek, szintén 7-4-re a DEAC ellen, míg a Csömör múlt heti szabadnapja előtt 6-2-es hazai vereséget szenvedett a Debreceniektől. Brinszky Adrián a péntek esti Pest megyei túrán ezúttal olyan kulcsembereit kell nélkülözze, mint Hegyesi Zsolt, Juhász Imre, vagy éppen a DEAC ellen súlyos sérülést szenvedett Fülöp Tibor, ugyanakkor a csapattal tart a keretbe már beépült Szentes-Bíró Tamás mellett a másik fiatal tehetség, Teimel Márk is.