Floorball: másodszor nem tudta megszorongatni a főnixeket az SZFE + FOTÓK

2014. május 21., szerda
szeged_phonix_mj 03

Újrajátszott meccsel zárta az OB II-es floorballbajnokságot a Szegedi FE vasárnap. Nem sikerült a szép zárás, de a csapat idei teljesítménye elismerésre méltó.

A Magyar Floorball Szakszövetség Versenybizottságának döntése értelmében a Szegedi FE újra kellett játssza a Phoenix elleni mérkőzését többoldalú adminisztratív hiba miatt. Mindkét csapatnak fontos volt mérkőzés, ugyanis győzelmük esetén a Tűzmadarak a dobogó 3. fokára állhattak fel, míg a Tisza-partiak a múltkori szoros eredmény után egy esetleges győzelemben reménykedtek. Ennek szellemében is lépett pályára a hazai csapat, ám elég hamar gólokat kaptak, amelyekre a választ viszonylag későn tudták csak megadni. Az első harmadban 2-5-tel fordultak, a második harmadra az egyenlítést tűzték ki célul, melynek serényen neki is láttak: két gyors góllal már 4-5, majd 5-6 is szerepelt az eredményjelzőn. Ám ezután nem tudták többször bevenni a Phoenix kapuját, míg az ellenfél rendre megtalálta a réseket a védelmükön, kialakítva az 5-12-es végeredményt. Több volt a csapatban, de ezúttal nem sikerült az újabb bravúr, ám ettől függetlenül egyértelműen sokat fejlődött ősz óta a csapat. Ezt kell átmenteni és tovább csiszolni a következő szezonra.

szeged_phonix_mj 13

I. harmad: 2-5

Az április közepén vívott mérkőzés

újrajátszására került sor, mivel a szövetségnél adminisztrációs hiba történt. Az SZFE 9 mezőny és 1 kapussal állt ki a kétszeres többségben lévő Phoenix csapata ellen. A tét hazaiaknak, hogy a múltkori mérkőzésből merítve (4-5 a végeredmény) győzelemmel búcsúzzanak az idénytől. Az ellenfélnek a dobogó 3. foka volt a tét, ahova egy sikerrel odaérhetett. Rosszul indult a mérkőzés a szegedieknek, hisz az első két kapura lövésből két gólt is szerzett az ellenfél, így a 3. percben 0-2 volt az állás. Bak Péterék zárt védekezésből igyekeztek egy-egy kontrát vezetni és lehetőség szerint lövéssel zárni a támadásaikat. Ez sikerült is, miután

Keszthelyi

keresztbe lőtt labdáját

Marosi

váltotta gólra a 6. percben (1-2). Következő percben két gólt is kaptak a hataiak, egyik a felső sarokban kötött ki, míg a másik a blokkoló

Papdi Attila

testéről pattant a kapuba (1-4). Időt is kért az együttes, hogy rendezze sorait. Ez jót tett, hisz összeállt a védekezés, de lehetőségeik kimaradtak a kapu előtt. 16. percben

Bozsó

kapott két perces büntetést, amit a vendégek fél perc alatt ki is használnak (1-5). A végszó a Szegedé volt a harmadban, hisz Marosi passzát

Újvári

váltotta gólra – a rövid felsőbe lőtt – a 19. percben (2-5).

szeged_phonix_mj 07

II. harmad: 3-3

A második harmadot, nagy elánnal kezdtük több lövés, helyzet, de a felzárkózás csak a 25. és a 26. percben sikerült, ekkor mindkétszer

Feil

volt eredményes. Előbb Keszthelyi passzából lőtte ki a rövid felsőt, majd labdaszerzést követően a félpálya közepéről bombázott a kapus feje mellet a kapuba (4-5). Erre már a Phoenix is időt kért, hiszen 2 perc alatt oda lett a háromgólos előny. De továbbra is az SZFE nyomott, a vendégek alig jutottak el a kapuig. A 35. percben végül csak betaláltak (4-6), erre még válaszolt az SZFE, Marosi passzolt Újvárinak, aki a kapu üres oldalába lő a 38. percben (5-6). A harmad végén a túlzott kitámadás eredményeképpen, két gólt kaptak az egyenlítésért hajtó házigazdák (5-8).

III. harmad: 0-4

Bajnokság utolsó harmadára úgy jött ki a csapat, hogy csak azért is megfordítja az eredményt. Járatta a labdát a Szeged, lőttek, de gólt nem találtak. Nem úgy a vendégek, akik a 46. percben kétszer is gólt szereztek (5-10). Utolsó tíz percben a csapat ment, hajtott, ám a szépítés váratott magára - ezalatt még két gól terhelte a hazai kaput, így 5-12-es vereség lett a vége. Csapat megtett mindent előbb az egyenlítésért, később a szépítésért, de a kétszeres túlerővel szemben ennyire futotta a csapattól, amely végül a 6. helyen végzett, míg a Phoenix ezzel a győzelemmel 3. lett a bajnokságban.