Vízilabda: idén is csak a bronzért küzdhet a Vincze-csapat

2014. április 25., péntek
diapolo_eger_mj-035

Bár jól kezdett a Szeged Egerben, nem sikerült a bravúr: a bajnoki címvédő felőrölte a Vincze-csapatot, amely harmadik vereségével ismét csak a bronzéremért csatázhat majd.

A 14-8-as egri és a 10-8-as szegedi vereség után már eleve távolinak tűnt a Diapolo-Szeged számára a bajnoki döntő az elődöntő pénteki, Bitskey-uszodabeli harmadik felvonása előtt, ám Kunacék alaposan rácáfoltak a borúlátókra: a horvát világbajnok emberelőnyös gólja után

Tóth Márton

talált be, amire egy kettős emberelőnyt kihasználva tudott csak válaszolni

Kevin Graham

. Ám ez sem ért sokat ekkor, mert a parádézó Tisza-partiak kiállítást követően növelték előnyüket Tóth újabb góljával, ami után a negyed végén

Juhász Zsolt

büntetőjével lett 4-1, igaz, erre még jött egy válasz

Bátori Bence

részéről (2-4). A folytatásban kapta az emberelőnyöket az Eger, s az egyiket kihasználva

Bedő Krisztián

góljával 4-3-ra zárkóztak fel a hazaiak. Továbbra is számos kimaradt lövést és kapusbravúrokat láthattak a Bitskey Aladár Uszodába kilátogatók, végül

Hárai Balázs

emberfórban vette be

Nagy Viktor

kapuját, amivel egalizált a bajnoki címvédő. Sőt!

Molnár Tamás

kihagyott emberelőnyös lehetősége után

Biros Péter

értékesített büntetőjével már

Dabrowski Norbert

egysége vette át a vezetést két perccel a nagyszünet előtt, ám Kunac, ugyancsak egy fórt kihasználva egalizált. Nem figyeltek azonban a szegediek: 10 másodperccel a nagyszünet előtt Hárai szép kapáslövéssel ismét az Egert hozta nyerő helyzetbe (6-5). A harmadik negyedben sorra hagyta ki emberelőnyös lehetőségeit a Szeged, pedig harcoltak ki fórokat bőséggel Kiss Csabáék. A sors iróniája, hogy aztán hosszú gól nélküli percek elteltével Biros is épp létszámfölényben találva be növelte a hazaiak előnyét. A negyed végén aztán megrázta magát az Eger a

Hegedüs Gábor

kipontozódása után már csak két minőségi cserét felvonultató szegediekkel szemben:

Kovács Gábor

és Bátori akciógólokkal növelték négygólosra a hazai előnyt, 9-5-ös negyedzárással kvázi eldöntve a meccs sorsát és a döntőbe jutás kérdését. Ennek tudatában a negyedik negyedben a két fáradt alakulat már nem nagyon hajtott, sokáig nem is esett gól ezúttal sem, az emberelőnyös helyzeteket pedig továbbra sem volt ereje kihasználni

Vincze Balázs

alakulatának. A hajrában még parádézott egy sort az Eger: Kovács és

Salamon Ferenc

is bevette Nagy kapuját, így végül 11-5-ös győzelmet arattak a hevesiek. A bronzéremért a Szeged a Honvéddal fog megmérkőzni, miután