Vízilabda: elmaradt a bravúr Vásárhelyen

2014. április 29., kedd

A férfi vízilabda bajnokság második vonalában a vásárhelyieknek hazai pályán sem sikerült a bravúr a második helyen álló Neptun VSE ellen, míg a szegedi vízipóló sulisok már korábban lejátszották a súlyos vereséget hozó találkozójukat a listavezető újpestiek vendégeként.

Vásárhelyen

Kristó Viktor

előnyből a hazaiaknak szerzett vezetést, amelyet a vendégek szintén előnyből egyenlítettek.

Hajdú József

büntetőből ismét a vásárhelyieket juttatta előnyhöz, de Ábel centerből másodszor is egalizált (4. perc: 2-2). A negyed ötödik perce gyors gólváltást hozott, előbb Hajdú, majd a másik oldalon

Hajós

értékesítette a csapata számára megítélt büntetőt. A második negyed elején

Ludányi

előnyből lőtt góljával először vezetett a Neptun, amelyre

Barna Tamás

akciógóllal válaszolt (11. perc: 4-4). A folytatásban Hajós szabaddobásból, majd Ludányi centerből talált be és kezdett elhúzni a fővárosi együttes, de

Vígh Csanád

megúszás utáni találata még visszahozta a hazai reményeket. A negyed azonban Ludányi megúszásból lőtt góljával zárult, így két gólos vendég előnnyel kezdődhetett a második félidő. A nagyszünet után

Zentai

centergóljával először vezettek három góllal a fővárosiak (17. perc: 5-8). A vásárhelyiek azonban nem adták fel, Barna szabaddobásból szerzett találatára Hajós akcióból még válaszolt, de Hajdú József akciógóljának köszönhetően az utolsó negyed előtt ismét csak két gól volt a különbség a két csapat között (24. perc: 7-9). A befejező negyed első felében ugyan nem sikerült a vásárhelyieknek közelebb kerülniük az ellenfelükhöz, de Ludányi találatára

Varga

révén még érkezett hazai válasz (29. perc: 8-10). A hajrá azonban egyértelműen a második helyen álló vendégeké volt, akiknél előbb Hajós Péter értékesített egy büntetőt és ezzel négy gólig jutott, majd

Ábel

talált be centerből (30. perc: 8-12). A végeredményt az utolsó másodpercben az öt góljával a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló Ludányi Kadosa megúszás utáni gólja állította be.

Férfi vízilabda OB I/B "B" csoport, 15. forduló:

Hódmezővásárhelyi VSC - Neptun VSC 8-13 (3-3, 2-4, 2-2, 1-4)

Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső Sportuszoda. Vezette: Pásztor A., László G.

Vásárhely:

Ujházi - Szabó J., Varga M. 1, Hajdú J. 3, Orosz R., Kristó V. 1, Barna T. 2.

Vígh Cs. 1, Kapu T., Kristó G., Pölös G., Fodor Á., Könyves G., Makra Zs.

Bertók Gyula.

Emberelőny:

1/2, ill. 2/2.

Ötméteres:

2/2, ill. 2/2.

A 15. forduló további eredményei:

Újpest UVSE - Szegedi Vízipóló suli 23-2 (korábban játszották), Szolnoki VSK - Csabai Csirkefogók VK 15-7. A Kanizsa VSE - Debreceni EAC találkozót később játszák, a Debreceni Civis PVSE szabadnapos volt.

A bajnokság állása:

1. Újpest UVSE 14 14 0 0 296-92 42 2. Neptun VSC 14 9 1 4 175-159 28 3. Kanizsa VSE 12 8 0 4 185-152 24 4. Szegedi Vízipóló suli 13 7 2 4 181-168 23 5. Szolnoki VSK 13 6 1 6 159-160 19 6. Hódmezővásárhelyi VSC 13 4 2 7 181-190 14 7. Csabai Csirkefogók VK 14 4 0 10 142-187 12 8. Debreceni EAC 13 3 0 10 118-205 9 9. Debreceni Civis PVSE 14 2 0 12 119-243 6 10. Bánki VSE v i s s z a l é p e t t A 16. fordulóban megyei rangadóra kerül sor, de a Szegedi VPS - Hódmezővásárhelyi VSC találkozót majd május 14-én (szerdán) 18.30-kor rendezik a Szegedi Sportuszodában, míg a Debreceni Civis PVSE - Újpest UVSE (7-23) találkozót már korábban lejátszották. A további párosítás: Neptun VSC - Szolnoki VSK, Csabai Csirkefogók VK - Kanizsa VSE. A Debreceni EAC csapata szabadnapos lesz.