Floorball: nagy csatában legyőzték a Kannibálok a Szegedet

2014. április 2., szerda
szfe_ares_mj07

Az őszi hazai botlás javításának reményében utaztak vasárnap Rákóczifalvára a Szegedi FE floorballosai. Majdnem sikerült.

Létszámok kiegyenlítettek voltak, a hazaiaknál 7, a szegedieknél 8 mezőnyjátékos állhatott csatasorba 1-1 kapussal. Az SZFE nem változtatott korábbi mérkőzésein megszokott taktikáján: védekezésben a kombinált védekezést alkalmazták, a centerek zónáztak, a többiek embert fogtak, míg támadásban igyekeztek lehetőleg kevés passzal mihamarabb az ellenfél kapuja elé érni és lövéssel zárni az akciót. Ennek szellemében indult az első harmad, ám az eredmény a végén nem azt tükrözte, hogy ez sikerülni fog, szerencsétlen gólokat kapott a csapat, ellenfelük két góllal vezetett. A 4. percben

Papp Tamás

passzolt a kapu elé, ahol

Ujvári József

lefordult védőjéről és bepofozta a labdát kapuba (0-1). Az ellenfél hol visszaállt zárt védekezésbe, hol letámadással próbált labdát szerezni. Mérkőzés a mezőnyben folyt, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. A 12. percben aztán egy megpattanó lövéssel egyenlített a Szolnok (1-1) és még ugyanebben a percben fordított is (2-1). Egy perccel később

Papp Zoltán

lőtte ki a hazai kapu jobb felső sarkát (2-2). A 17. percben

Feil Balázs

kiállításával emberelőnybe került a Szolnok, amit már csak a szegediek kiegészülése után tudtak gólra váltani egy szerencsés találattal (3-2), de fél perccel később már kettőre nőtt a különbség (4-2). Jókor jött a szünet a vendégeknek, hiszen a csapat játéka szétesőben volt, az embereket nem tudták felvenni időben. A második játékrészre felpörögtek a turbinák, sikerült egyenlíteni is, ám a játékrész végén ismét a Kannibálok mehettek nyugodtabban az öltözőbe. Nyílt játékot hozott a játékrész, hiszen lövések, lehetőségek akadtak bőven mindkét oldalon, de a kapusok rendre védtek, vagy a kapuvas mentett. A 26. percben Papdi szépíteni tudott

Őze Péter

passza után (4-3). A 32. percben időt kértek a szegediek, hogy rendezzék a soraikat, s úgy tűnt, ez sikerült is, hiszen a 34. percben Papp Zoltán lőtt újabb gólt (4-4). Ám az egál nem tartott sokáig, a hazai csapat ismét vezetést szerzett egy perc múltán egy távoli lövéssel (5-4), az újabb egyenlítés már nem jött össze a vendégeknek a hátralévő időben. A záró periódusban aztán igen, meg is volt a remény, hogy meglehet a meccs. Záporoztak a lövések, gólt is szereztek a vendégek, már csak meg kellett volna tartani az előnyt. Ez azonban nem sikerült: az utolsó 3 percben 2 gólt is kaptak, amellyel a Szolnok otthon tartotta a 2 pontot. A harmadik harmad elején Papdi Attila került a büntetőpadra két percre egy vitatott helyzet után, de hátrányban továbbra is jól védekezett az SZFE. Rövidesen

Bozsó Márton

is pihent két percet, nem értették meg egymást csapattársával és elcserélték egymást. Ám ezt is hősiesen kivédekezte a Szeged, sőt, még helyzetük is akadt, mindkét kapu lövések kereszttüzében állt, de a hálóőrök rendre védeni tudtak. Az 55. percben egalizál a vendég csapat: Feil kényszerítőzött Papp Tamással, majd kilőtte a kapu bal oldalát (5-5), sőt, két perccel később vezetés is meglett Papp Zoltán harmadik góljával (5-6). Időt kértek ekkor a szolnokiak, majd a hajrában vitatható - lábbal lőtt - góllal egyenlíteni tudtak (6-6). Egy percre rá a vezetést is megszerzik újra a hazaiak (7-6). A szegediek az utolsó percben kapusukat is levitték - mindhiába, hat mezőnyjátékossal sem sikerült egyenlíteni. Javítani legközelebb április 13-án, hazai környezetben, a Szabadkai úti Fodor-szakközépiskolában lehet a Phoenix csapata ellen.