Kosárlabda: az egri vereség után veszélyben a Kosársuli felsőházi rájátszása

2014. február 23., vasárnap

A kosárlabda NB I/B-s bajnokság keleti csoportjában a 18. fordulót játszották a csapatok a hétvégén. A forduló rangadóján a mérkőzés előtt a negyedik helyen álló EnterHód Vásárhelyi Kosársuli végig rendkívül kiélezett csatában négy pontos vereséget szenvedett a harmadik helyen álló egri főiskolások otthonában.

Gruda

duplájával kezdődött a találkozó, kár, hogy a vásárhelyi center nem is dobott több pontot ezen a mérkőzésen. A hazaiak

Máté Balázs

két kosarával fordítani tudtak, majd

Vas Péter

percei következtek és a bedobó két triplájával visszavette a vezetést a Kosársuli (4. perc: 4-8). A következő három (!) percben nem esett kosár, majd Máté duplájára

Czibere

triplával válaszolt. A negyed hajrája is alig hozott pontot, így a vásárhelyiek négy pontos előnyével zárult a játékrész. A második negyed az addig pont nélkül álló

Varga Dániel

duplájával indult ugyan, de a folytatás már közel sem volt sikeres a vásárhelyiek számára, hiszen

Klepej

tripláját követően Máté és

Szerdahelyi

duplájával már a hazaiak vezettek (13. perc: 17-16). A játékrész folytatásában felváltva estek a kosarak, hol a hazaiak, hol a vendégek vezettek egy-két ponttal (15. perc: 21-19, 17. perc: 23-24), így nem véletlen, hogy húsz percnyi játék után döntetlennel (29-29) vonulhattak pihenőre a csapatok. Úgy tűnt, hogy a szünet a vásárhelyieknek tett jót, hiszen Vas és

Kukla

tripláival pillanatok alatt hét pontra elhúztak (21. perc: 31-38), sőt előnyüket a negyed közepéig még növelni is tudták (27. perc: 37-48). Jött azonban az egriek csereembere, a remekül beszálló

Baumann Dávid

, aki szórt egy tripla-duplát és máris felére csökkent a vendégek előnye. A negyed hajrájában

Zsemlye

duplája után

Erdei

triplája már három pontosra csökkentette csapata hátrányát (29. perc: 47-50) és ez maradt az eredmény a záró negyed kezdetére is.

Jakab

látványos zsákolásával indult és Czibere triplájával folytatódott a záró negyed, majd Baumann hárompontosával hosszú idő után ismét a hazaiaknál volt az előny (33. perc: 54-53). Másfél percig megmerevedett az eredményjelző, amit Erdei sikeres középtávolija oldott fel, majd Jakab Zsolt triplájával - vásárhelyi szempontból - aggasztóvá nőtt az egriek előnye (36. perc: 59-53). A korábbi találkozókhoz képest ezúttal gyengébben játszó Varga Dániel révén kapaszkodott a Kosársuli, sőt Czibere büntetői után felcsillant a remény az egyenlítésre (37. perc: 61-58), de az utolsó két percben

Vejinovic

, Vas és Varga próbálkozásai is kimaradtak, így a remélt Kosársuli bravúr is elmaradt.

Kosárlabda NB I/B keleti csoport, 18. forduló:

EKF-Eger-HÉSZ SE - EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 66-62 (8-12, 21-17, 18-21, 19-12)

Eger, 100 néző. Vezette: Sallai I., Balogh Gy., Lengyel Á.

Eger:

Erdei Á. 11/3, Jakab Zs. 13/3, Máté B. 17, Szerdahelyi Á. 4, Zsemlye 10.

Baumann 8/6, Klepej 3/3, Csabák, Varga I.

Váczi Péter.

Vásárhely:

Vejinovic 11/3, Czibere Z. 13/9, Vas P. 15/12, Varga D. 6, Gruda 2.

Kukla 6/6, Mócsai 4, Széll B. 2, Rostás I. 3.

Edzők:

Elek András, Utasi Gábor. Váczi Péter:

"A sírból hoztuk vissza ezt a meccset, ami nagyon fontos volt számunkra. Elég nehezen lendültünk bele a pontgyártásba, de a második félidőben nagyjából már mi irányítottunk."

A vásárhelyieknek nemcsak az Egerben elszenvedett vereség jött nagyon rosszul, hanem az is, hogy a felsőházi rájátszást jelentő negyedik helyezésért vívott küzdelemben legnagyobb riválisnak számító DEAC Debrecenben fölényes győzelmet aratott a Pongó testvéreket nélkülöző és

Mészárost

végig a padon jegelő kecskemétiek ellen. Négy fordulóval az alapszakasz vége előtt így a Kosársuli az ötödik helyre csúszott vissza és csak akkor van esélye a négy közé kerülni ha a hátralévő négy mérkőzését - köztük a DEAC elleni találkozót - megnyeri. Mindez azonban még nem elég, hiszen azonos győzelem-vereség arány esetén az egymás elleni eredmény számít. A vásárhelyiek ősszel 27 ponttal (94-67-re) kikaptak Debrecenben, tehát vagy ennél nagyobb arányban kellene legyőzniük Vásárhelyen a DEAC csapatát, vagy kisebb arányú siker esetén abban bízni, hogy a hajdúságiak hátralévő másik négy - valamennyi hazai pályán sorrakerülő - mérkőzése közül legalább egyet elveszítenek. Mindkettőre minimális az esély.

A Kosársuli hátralévő mérkőzései:

Vásárhely - Salgótarján (03.01. 17.30), Vasas - Vásárhely, Vásárhely - DEAC, Tiszaújváros - Vásárhely.

A DEAC hátralévő mérkőzései:

DEAC - Szolnok, DEAC - Honvéd, Vásárhely - DEAC, DEAC - Tiszaújváros, DEAC - Vasas.

A 18. forduló további eredményei:

Nagykőrösi Sólymok KE - MAFC 73-99, Bp. Honvéd SE - Óbudai Kaszások 87-80, Debreceni EAC - Mercedes-Benz Gyár KA 95-66, MKB-Euroleasing Vasas - Szolnoki Olaj KK U-23 70-66. A Konecranes-Salgótarjáni KSE - Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK találkozót vasárnap este játszák.

A bajnokság állása:

1. MAFC 18 16 2 0,94 2. Mercedes-Benz Gyár KA 17 13 4 0,88 3. EKF-Eger-HÉSZ SE 17 13 4 0,88 4. Debreceni EAC 17 11 6 0,82 5. EnterHód Vásárhelyi KS 18 11 7 0,81 6. Bp. Honvéd SE 17 10 7 0,79 7. Konecranes-Salgótarjáni KSE 16 8 8 0,75 8. MKB-Euroleasing Vasas 18 9 9 0,75 9. Szolnoki Olaj KK U-23 17 4 13 0,62 10. Nagykőrösi Sólymok KE 17 4 13 0,62 11. Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK 16 3 13 0,59 12. Óbudai Kaszások 18 1 17 0,53 Hétközben kerül sor a 16. fordulóból elhalasztott EKF-Eger-HÉSZ SE - Mercedes-Benz Gyár KA és a Konecranes-Salgótarjáni KSE - Szolnoki Olaj KK U-23 találkozók pótlására, majd a hétvégén a bajnokság 19. fordulójára az alábbi párosításban: EnterHód Vásárhelyi KS - Konecranes-Salgótarjáni KSE (március 01 szombat 17.30 Hódtói Sportcsarnok), Nagykőrösi Sólymok KE - Bp. Honvéd SE, Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK - EKF-Eger-HÉSZ SE, DEAC - Szolnoki Olaj KK U-23, Mercedes-Benz Gyár KA - MKB-Euroleasing Vasas, Óbudai Kaszások - MAFC.