Kézilabda: nyolc között a Pick a kupában

2014. január 29., szerda
pick_fured_mj-20

Egy félidőn keresztül a Balatonfürednek állt a zászló, aztán parádézó átlövői a Pick javára fordították a magyar kupa negyeddöntőjét.

A magyar kupa legjobb nyolc csapata közé kerülésről döntő balatonfüredi találkozón az első félidőt

Zdolik Bence

Szöllösi Balázs

vezérletével uralta a hazai csapat, a két füredi eredményes játékát jó védekezés és kapusteljesítmény, valamint szegedi hibák is segítették, mind

Zubai Szabolcs

, mind

Balogh Zsolt

többször is kihagyta lehetőségét. Az ezúttal gyengébb napot kifogó

Mikler Rolandot Tatai Péter

váltotta a Pick kapujában a 22. percben, miután 8-8-at követően ismét előnybe került a Balatonfüred.

Sótonyi László

egysége növelni is tudta a különbséget, miközben a Pickben nem akadt igazi vezéregyéniség, aki a hátára vegye a csapatot a két parádézó hazai játékossal szemben: Zdolik négy, Szöllősi hat gólnál járt a szünetben. Az első félidő hajrájára aztán a sérülés után visszatérő

Marko Lasica

Ilyés Ferenc

adott tartást a támadásoknak, Balogh átlövései is utat találtak a hazai kapuba, s háromgólos hátrányból 11-11-re szívta fel magát a Pick - szünetre végül egygólos füredi előnnyel térhettek a felek (12-11). A második félidő elején Balogh megszórat magát, előbb egyenlített, majd fordított a Pick, s azután nem is engedte ki a vezetést a kezéből a csapat. Stabil 2-3 gólos előnyét végig őrizte a Pick, miközben Szöllösi látványosan gyarapította találatai számát, ám ez is kevésnek bizonyult. A második félidő közepén el tudott lépni ellenfelétől a Tisza-parti alakulat, Balogh mellé a heteseket magabiztosan értékesítő

Jonas Larholm

is felzárkózott a gólgyártásban. Végül magabiztosan, 27-22-re győzött

Juan Carlos Pastor

alakulata, amely ezzel bejutott a magyar kupa legjobb nyolc csapata közé.

Férfi kézilabda magyar kupa negyeddöntő:

Balatonfüredi KSE - Pick Szeged 22-27 (12-11)

Balatonfüred, 400 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.

Balatonfüred:

Székely - Tombor, Lelkes, Szöllösi 11, Zdolik 4, Lelkes 1, Pásztor 1.

Komendánt (kapus), Kis, Gerdán, Juhász, Kovács 2, Bánhidi, Németh 1, Bóka, Nagy 1.

Sótonyi László.

Pick Szeged:

Mikler - Lasica 3, Zubai 2, Blazevic, Ilyés 4, Mindegía 1, Vadkerti 1.

Tatai (kapus), Balogh 8, Gidai, Larholm 7, Hegedüs 1.

Juan Carlos Pastor.

2 perc, ill. 10 perc.