Női kézilabda: a Nánást is verte, tovább menetel az SZKKSE + FOTÓK, VIDEÓ

2013. november 10., vasárnap
szkkse_hajdunanas15_gs

Küzdelmes mérkőzésen verte a Hajdúnánást az SZKKSE-Chance-Exicom gárdája vasárnap este, s továbbra is pontveszteség nélkül vezeti az NB I/B Keleti csoportját a Marosán-egység.

Sok pontatlanság jellemezte a veretlen listavezető SZKKSE-Chance-Exicom és a meccs előtt a 9. helyen álló Hajdúnánás mérkőzésének első perceit.

Marosán György

szegedi vezetőedző előzetesen nem gálamérkőzést, hanem hajtós, "munkás" meccset ígért a kötelező győzelemért - s így is lett.

Aron Andrea

nyitotta a gólok sorát, ám hamar jött a válasz, s a félidő folyamán felváltva vezettek a felek az első 20 percben. Az ellenfél számos eladott labdájából remek indításgólokat szereztek a hazaiak

Karsai Roberta

haloványabb irányítójátéka, gyengébb átlövései, és számos kapufa - folyamatosan egálon tartották az ellenfelet. A 20. percben

időkérését követően két labdaszerzés után fordított a Szeged, onnantól kezükben is tartották a szünetig a mérkőzést a házigazdák, különösen Zsilák szélsőjátéka bizonyult eredményesnek az első félidő második felében, sikerült két góllal is ellépni a hajdúságiaktól - a 17-15-ös félidőt Karsai remek átlövése állította be 3 másodperccel a dudaszó előtt.

Juhász Felícia

bravúrjai ellenére pedig a meccs során először három gólra tudták növelni előnyüket a mieink (19-16). A védelem

Hódi Szilviával

Vér Viviennel

tengelyében megszilárdult, közben elől Aron és Karsai is eredményesnek bizonyult. Ám amikor pihentette legjobbjait Marosán György, Zihor már tarthatatlan volt, sorra lőtte a gólokat, az ellenfél ki is tudott egyenlíteni 21-21-re a 43. percben. A hazaiak időkérése után azonban megszilárdult a védekezés, a góltermelés intenzitása is csökkent a két kapus remek bravúrjai révén, jóllehet Juhász nem tudott minden lövést fogni a nánási kapuban, az SZKKSE 25-22-re el is lépett. Ezt követően nem hagyta közelebb jutni az ellenfelet a hazai gárda, amelyet lelkes közönsége is végig biztatott a találkozón. A végjátékhoz közeledve tartani tudta háromgólos előnyét a dorozsmai egység, Scholtz elképesztő formában védett, az utolsó percekre szinte teljes gólképtelenségre kárhoztatva az ellenfelet, s végül biztos, 30-27-es győzelmet aratott a hazai együttes.

szkkse_hajdunanas37_gs

Következő alkalommal november 16-án 14 órától az Inárcs-Örkény otthonában lép pályára a továbbra is veretlen SZKKSE-Chance-Exicom, ahol ugyancsak kemény csata vár a szegedi kézis lányokra.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 9. forduló:

SZKKSE-Chance-Exicom - Hajdúnánás Termál SC 30-27 (17-15)

Szeged-Kiskundorozsma, Ács Géza Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Kiss Z., Kuklis.

SZKKSE:

Dobó - Tóth O. 4, Aron 4, Karsai 4, LEHMANN-DOBÓ 7, DÁVID 4, ZSILÁK 7.

Scholtz (kapus), Vér, Hódi, Huszka, Khouiled, Kovács R.

Marosán György.

Hajdúnánás:

JUHÁSZ - Takács P. 3/1, ZIHOR 9, Martinek 1, Nyitrai 1, Fekete 3, Poór 2.

Takács A. 4, Martinek 1, Darabos 1, Csicsószki 2/1.

Molnár András.

1/-, ill. 5/2.

2 perc, ill. 2 perc.

Junior mérkőzés:

Szeged KKSE-Chance-Exicom – Hajdúnánás Termál SC 31-35 (13-19) Legeredményesebb Szeged KKSE játékos: Miklós K. , Zsikó Zs. 8-8

Tekintse meg a SZEGEDma TV felvételét a mérkőzésről, benne Scholtz Andrea nyilatkozatával.