Nem egy szinten: 25 góllal nyert a Pick Cegléden

2013. november 15., péntek
pick-cegled_023_mj

Valósággal letaglózta ellenfelét Cegléden a Pick, amely szezonbeli eddigi legnagyobb különbségű győzelmét aratta.

Egy-nullára még a Cegléd vezetett az 1. perc végén a férfi kézilabda NB I alapszakasza második etapjának első meccsén a Pest megyei városban a Szeged ellen, azután elkezdődött a Pick-parádé: a 7-8. percig még úgy ahogy tartotta a lépést a házigazda (4-6), ám onnantól rohamosan női kezdett a különbség, s amíg a ceglédiek 12 perc alatt kétszer találtak be, majd a félidő utolsó hét percében is csak egyszer, addig a Tisza-partiak sziporkáztak, s 22-10-es vezetéssel mehettek pihenőre. A második félidőben - ritkaság - hamar húszra nőtt a különbség, ebben része volt a vendégek kapusteljesítményének is: az első félidőben

Tatai Péter

, a másodikban

Mikler Roland

kergette őrületbe a hazaiakat. A Pick fokozatosan növelte tovább a különbséget, a kapusok kivételével minden szegedi játékos bevette a hazai ketrecet. Végül lehengerlő, 25 gólos diadalt aratott

Juan Carlos Pastor

egysége 43-18 arányban, remekül hangolva a bő egy hét múlva következő, Benfica elleni EHF-kupa meccsre. Előtte azonban még vár egy kötelező feladat Larholmékra: az orosháza csapatát kell megverni itthon, szerdán este 18 órától.

Férfi kézilabda NB I 13. forduló:

Ceglédi KKSE - Pick Szeged 18-43 (10-22)

Cegléd, 800 néző. Vezette: Bacs, Bán.

Cegléd:

Bartucz - Pocsai 4, Takács 1, Bíró 1, Lepsényi 2, Dengi 2, Lászlai 1.

Bősz (kapus), Perisic 3, Vujovic 2, Varga 1, Sutka 1.

Kökény István.

Pick:

Tatai - Parrondo 3/2, Blazevic 1, Ilyés 3, Mindegía 3, Zubai 2, Kekezovity 2.

Mikler (kapus), Balogh 5, Larholm 7/2, Gidai 2, Vadkerti 2, Ancsin 3, Vranjes 3, Sulc 6/1, Hegedüs 1.

Juan Carlos Pastor.

2/-, ill. 6/5.

4 perc, ill. 8 perc.