Kézilabda: nagyot küzdve kapott ki a KSZSE a DVSC-től + FOTÓK

2013. november 19., kedd
kszse_dvsc23_gs

Vereséget szenvedett a női kézilabda Magyar Kupa 4. fordulójában a Kézilabda Szeged SE-Algyő, Buchholz Huba Dóra csapatát az élvonalbeli DVSC TVP együttese verte tizenegy góllal Algyőn.

A Szeghalom és a Szeged-Kiskundorozsma elleni sikereket követően a NB I hetedik helyezettje látogatott Forgó Nikolettékhez a kupa 4. fordulójában. A mérkőzés első találatát éppen a 9 fellépésén szerzett 71 góljával a másodosztály Keleti csoport góllövőlistájának második pozícióját elfoglaló játékos dobta. A fehér felsőben és piros nadrágban játszó debreceniek részéről három válasz is érkezett, sorrendben

Forgó

fordította meg az állást (4-3). Ezt követően visszavette az előnyt a vendég együttes (6-7), egy hazai oldalon történt kiállítás után pedig meg is lépett az eredményben, köszönhetően a találkozó első büntetőjét értékesítő

Soproni Anettnek

, majd a gyors egymásutánban két gólt vágó Varsányinak (6-10). A differencia a félidő hátralévő részében nagyjából megmaradt, ötnél többel nem tudtak elhúzni

Varga József

tanítványai a lelkes hazaiaktól, sőt, a dudaszó előtt

Draxler Orsolya

kozmetikázásának köszönhetően 18-21-gyel mehettek a szünetre a csapatok. A találkozó krónikájához tartozik, hogy ekkorra már

Varga Brigitta

őrizte a Szeged kapuját.

kszse_dvsc31_gs

A második játékrész Forgó Nikolett magánszámával kezdődött, a négyes mezben pályára lépő játékos három gólt dobott az első percekben, és bár egy hétméterest kihagyott, gyakorlatilag hátán cipelte együttesét. Az említett időintervallumban a debreceniek két találatot értek el, nem kezdtek tehát rosszul a szünet után a hazaiak (21-23). Sajnos a folytatás már nem sikerült ilyen fényesre, apróbb szegedi rövidzárlatot kihasználva hat gólra húzott el a fehér mezes gárda a remeklő Kudor vezetésével (21-27).

Buchholcz Huba Dóra

látva a bajt időt kért, kapust is cserélt újfent,

Répás Georginát

küldte a gólvonalra. A láthatóan fáradó KSZSE csapatán azonban ez sem segített, fokozatosan őrölt a debreceniek támadógépezete, aminek eredményeként 22-32-re léptek el a vendégek. A hátralévő idő innentől formalitássá vált, az összesen tíz gólig jutó Forgó nagyot küzdött, de elfáradt és már nem tudta úgy vezetni a hazaiakat, mint a mérkőzés első felében, szegedi oldalon a büntetők sem mentek be, leszámítva

Farkasinszki Zita

időntúli próbálkozását. Ezzel lett a végeredmény 28-39, a szegedi alakulat mindent egybevetve elmondhatja, nem vallott szégyent egy osztállyal feljebb szereplő ellenfelével szemben.

Női kézilabda Magyar Kupa, 4. forduló:

Kézilabda Szeged SE-Algyő – Debreceni VSC TVP 28-39 (18-21)

Algyő, 150 néző. Vezette: Horváth Zoltán, Simó András.

KSZSE:

Almási – Szombati 1, Sebők 4, Sebestyén 2, Homoki 2, Forgó 10/1, Draxler 4.

Répás, Varga (kapusok), Farkasinszki 1/1, Lőrincz, Martus 2, Faragó 1, Balogh 1.

Buchholcz Huba Dóra.

DVSC:

Valovics – Varsányi 4, Bohus-Karnik 3, Kudor 7, Siska 3, Lajtos, Barna 2.

Makai (kapus), Szilágyi 4, Karalyos, Simsikova 1, Soproni 6/2, Slakta 4, Mikula, Som, Karnik 5.

Varga József.

4 perc, ill. 12 perc.

5/2, ill. 3/2. Buchholcz Huba Dóra:

„A találkozó előtt azt mondtam, hogy 14 játékosomból 8-9-nek valószínűleg ez élete meccse, ezen a szinten nem sokszor adódik olyan lehetőség, hogy NB I-es csapat ellen lépjen pályára az ember. A lefújást követően pedig azt mondom, szépen helyt álltak a lányok, amikor megfelelően tudtunk koncentrálni, akkor jól működött, amit elterveztünk. Gyorsaságban, összpontosításban vert meg minket a Debrecen. Összességében nagyon büszke vagyok a csapatomra.”