Vízilabda: a második negyedben döntött az Eger

2013. október 19., szombat
universitas_honved_gs

Esélyt sem hagyott a bajnoki címvédő egri alkulat a szegdieknek, a második negyedben eldöntötték a meccset a hevesiek.

A házigazdák esélyeshez méltón magukhoz ragadták a kezdeményezést, és

Somhegyi Noémi

révén gyorsan előnybe kerültek, amit két büntetővel növelni is tudtak, majd

Dalmády Szandra

révén szépített a Szeged az első negyed végén. Aztán a második játékrészben elszabadult az egri góláradat, zsinórban hetet lőttek a vendéglátók, el is döntve az egyébként is sejthető végkimenetelű mérkőzést. A szünetig Somhegyi,

Ráski Lilla

, valamint a hevesiek brit légiósa,

Francesca Clayton

duplázott,

Czigány Dóra

triplázni tudott, utóbbi harmadik találata a szegedi csapatkapitány második gólját követte. 11-2-es félidő után gólzáporral folytatódott a játék,

Lengyel Dominika

két találata, és

Dalmády Petra

gólja ellenében kétszer voltak eredményesek a hazaiak, majd a negyed végjátékában ismételni tudott a fiatalabb Dalmády lány, de

Pengő Nikolett

is duplázott hazai részről (15-6). Az utolsó felvonásban tíz fölé emelte a különbséget az Eger, amelyben ekkor már a fiataloknak is lehetőséget adott

Kelemen Attila

vezetőedző, míg szegedi részről Dalmády Szandra meglőtte harmadik gólját is a negyed folyamán. A vége 20-7 lett, második negyedbeli parádéjával simán gázolta a mieinket a bajnoki címvédő.