Röplabda: nem bírtak a Jászberénnyel a szegedi lányok

2013. október 15., kedd
szteehokse_noiroplabda03

A bajnokságbeli talán legnagyobb ellenfele győzte le az SZTE EHÖK SE női röplabdacsapatát az NB II Keleti csoportjában.

A tavalyi szezonban a találkozók mindegyikén nagy csatát láthatott a publikum a szegedi alakulat és a Jászberényi RK között. A vasárnapi vendégek nem titkolt szándéka, hogy idén elhódítsák a szegediek bajnoki címét, így feljutva az első osztályba. A hazaiak bizakodva indultak neki a mérkőzésnek, s végre a csapat edzője,

Csíkos Szilárd

is elfoglalhatta helyét a kispadon. Az első játszmát a vendégek kezdték jobban, kihasználva magasságbeli fölényüket. A játékrész közepére azonban már felzárkóztak a szegedi lányok, így

Deme Gábor

edzőnek csupán kétpontos előnynél kellett kikérnie első idejét. A játékmegszakítás segített is játékosainak, tartani tudták előnyüket. A végjátékban azonban megrázták magukat a hazaiak és

Molnár Anna

kemény nyitásainak köszönhetően behúzták a szettet (25-22). Az előző részsiker úgy tűnt sokat kivett a Tisza-partiakból. Kapkodni kezdtek, valamint nem tartották az edzői utasításokat, ezért Csíkos Szilárd hamar ki is kérte mindkét idejét 2-4-nél, majd 7-10-nél. A tréner dorgálása meghozta az eredményt, hiszen lányai fegyelmezettebb játéka szorosabbá tette a játszmát. A jászságiak látva, hogy mégsem lesz könnyű dolguk, magasabb fokozatra kapcsoltak. Pontosították a bejátszásokat, s mind szélről, mind centerből kíméletlenül pontra váltották a labdákat (20-25). A harmadik etap némi zavarral indult, melyből a szegedi gárda jött ki jobban (8-3). Deme játékmegszakítása azonban helyre tette hatosát, s nem csak a vezetést szerezték meg, de el is húztak a vendéglátóktól. Nem segített az edzői „jó tanács” szegedi oldalon, alapvető hibák követték egymást, így a szett végén ismét a Jászberény örülhetett (17-25). A vendégek már-már azt hihették, hogy nem csupán a játszmát, a mérkőzést is megnyerték, de nem adták könnyen magukat az EHÖK-ös lányok. Tapadtak ellenfelükre, kihasználva minden lehetőséget. A szett közepén megingott a figyelem hazai oldalon, de akarattal ellensúlyozni tudták, ezzel szorosabbá téve a végjátékot. Sajnos ez is kevésnek bizonyult, hiszen 22-21-es vezetés után a legkisebb különbséggel ugyan, de a Jászberény szerezte meg a negyedik játszmát, s ezzel a három pontot érő győzelmet is. A következő mérkőzésre október 20-án kerül sor, amikor a Hajdúböszörményi TE fogadja az SZTE EHÖK SE csapatát.

Női röplabda NB II Keleti csoport 2. forduló:

SZTE EHÖK SE - Jászberényi RK 1-3 (22, -20, -17, -23)

Szeged, Hattyas sor, D-tornacsarnok, 100 néző. Vezette: Gyulai G., Soltész R.

SZTE EHÖK SE:

Horuczi, Molcsányi, Csintalan, Fürdök, Neizer, Molnár A.

Ádám (libero), Páder (libero), Lengyel, Krcelic, Selmeczy.

Jászberényi RK:

Gulyás, Molnár, Németh, Szigediné, Gregor, Pintér, Karakas.

Szabó M. Csíkos Szilárd:

"Az elő szettben még tartott a múlt heti láz, és ki is használtuk az ellenfél hibáit. Utána sajnos elfáradt fejben a társaság, így a többi szettben, nem sikerült meglepetést okozni. Sajnálatos módon az alapok hibái jöttek elő. A pontatlan bejátszások, az elrontott nyitások és nyitásfogadások, valamint a helyezkedés mind megbosszulta magát!"