Női röplabda: simán továbbment az SZTE EHÖK SE, a Vasas jön a kupában

2013. október 2., szerda
szteehokse_noiroplabda_szmatv

Sima hazai első meccs után magabiztosan szerepelt idegenben, Pécsen is az SZTE EHÖK SE női röplabdacsapata, amely a magyar kupa következő körében a Vasassal mérkőzik.

Az SZTE EHÖK SE röpisei abban a reményben utaztak Pécsre, hogy sikerül továbbjutniuk a magyar kupa következő fordulójába, amire jó esélyük is volt a lányoknak, hiszen az első, hazai meccsen

3-1-es győzelmet arattak

.

Csíkos Szilárd

- aki nem tudott a csapattal tartani - tanítványai ezúttal szerették volna 3-0-s eredménnyel letudni a találkozót. A szegediek dolgát emellett az is nehezítette, hogy hétfőn pár nap alatt már a harmadik tétmeccsüket vívták: a múlt heti első kupa meccset követően vasárnap

a bajnoki küzdelmek is elrajtoltak

. Már a bemelegítésnél látszott, hogy a Pécs ezúttal másfajta, nagyobb játékerőt képviselő játékoskerettel rendelkezik, mint amely Szegeden kikapott csütörtökön. Az első szettben összességében volt jellemző a szegediekre a szétszórtság, pontatlanság és kapkodás, ami az eredményben is megmutatkozott: nem tudtak elhúzni az ellenféltől, sőt, volt, hogy ők vezettek 4-5 ponttal. Aztán a szett vége felé magára talált a vendég alakulat. Bejöttek a centertámadások, húzott nyitások, amivel az ellenfél nem tudott mit kezdeni. Az eredményen azonban nem sikerült sokat szépíteni: a 26-24 1-0-s hazai előnyt jelentett. A második szett már egészen más képet mutatott, végig uralta a játszmát a Szeged. Sikerült már az elején hatalmas fölényt szereznie, jöttek a nyitások, a centertámadások, figurázni tudtak a lányok, szélre mentek a szúrt labdák, amik rendre az ellenfél térfelén landoltak. Nyugodtan, felszabadultan játszott a csapat, nem volt mitől tartani. 19-8-nál időt kért a Pécs, ám ez már nem segített rajtuk. Molcsányi Petra ment a nyitósarokba, és rendkívül erős, felugrásos nyitásaival megalapozta az újabb szegedi pontokat. Elsöprő, 25-14-es vendégsiker a második szettben. A harmadik etap sajnos a szokásos szétszórtsággal indult - női mérkőzéseken nem ritkák ezek a hullámvölgyek. Ám a legnagyobb szükségben is mindig ott volt középen Molnár Anna, aki a tyúk- vagy éppen beszúrt feladásokat bődületes erővel, 3-4 méterre beütötte. Ezekre fel sem tudott ugrani blokkolni az ellenfél, így sánc nélkül tudtak támadni a szegediek, nem is egy alkalommal. A játszma közepén már látszódott, hogy ezúttal is lehet játszani a megszokott gyors és felszabadult játékot, mert a PTE kezd lemaradni eredményben - taktikai cserékkel és messziről jövő, húzott nyitásaikkal sem értek el eredményt. Ezúttal is simán behúzták a szettet a szegedi egyetemisták (25-17). A negyedik játékrészre aztán láthatólag felszívták magukat a hazaiak. Nagyon szerették volna, ha döntő játszmára kerül sor. A szett elején sikerült is elbizonytalanítani az EHÖK gárdáját. Rengeteg blokkról lecsorgó labda esett le a mieinknél, akik megint elkezdtek kapkodni. Időkéréssel rázta fel a lányokat a csapatkapitány Molcsányi, ami után a vendégek hatalmas győzni akarással küzdöttek, mind mezőnyben, mind a hálónál. Minden egyes megnyert pont után a csarnok a szegedi ovációtól zengett, még a hazai szurkolókat is túlkiabálva örültek a lányok a megnyert labdameneteknek. A csapatok fej-fej mellett haladtak végig a játszma során, de győzött a nagyobb szív és a rutin: újra bejöttek az előbb még hiányzó centerbombák, amikre semmi válasz nem érkezett a túloldalról. Minimális különbséggel ugyan, de hozta az utolsó felvonást is az SZTE EHÖK SE (26-24). Így végül az SZTE EHÖK SE 3-1-re legyőzte a PTE-PEAC alakulatát, s kettős győzelemmel jutott tovább a kupában, ahol a következő körben a Vasas lesz az ellenfél. Az SZTE EHÖK SE női röpiseinek következő mérkőzése egyben a hazai bajnoki bemutatkozás is lesz október 13-án 17 órától a Hattyas soron, az ellenfél a Jászberényi RK csapata lesz.

Női röplabda magyar kupa:

PTE-PEAC - SZTE EHÖK SE 1-3 (-24, 14, 17, 24)

Pécs, POTE Mozgástani Intézet, 100 néző. Vezette: Kiss Z., Szabó Zs.

SZTE EHÖK SE:

MOLNÁR, MOLCSÁNYI, Lengyel, CSINTALAN, NEIZER, Fürdök.

Ádám (libero), Morvai.

PTE-PEAC:

Kulcsár, Májusi, Szilágyi, Pesti, Seres, Györgybíró.

Serák (libero), Székely (libero), Bálint, Stock, Császár. Molcsányi Petra:

"Ha minden szett elején már úgy koncentrálunk és játszunk, ahogy a másodikban tettük, nem hoztunk volna magunkat sokszor nehéz helyzetbe. Ennek ellenére gratulálok a csapatnak, mert az utolsó játszmában nagyot küzdöttünk. Megérdemeltük a továbbjutást!"