Labdarúgás: egypontosra sikeredett a Szeged 2011 bajai útja

2013. október 5., szombat
szeged2011_videoton03_gs

Kiélezett találkozón nem tudta megtartani egygólos előnyét a Szeged 2011-Grosics Akadémia, a Baja egy jól irányzott kontrával egyenlített.

Labdarúgó NB III Közép csoport 8. forduló:

Bajai LSE - Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-1 (0-1)

Baja, Bajai LSE Sporttelep, 250 néző. Vezette: Szommer Attila (Verbászi Patrik Bence, Varga Gábor)

Baja:

Mucsi - Szilasi, Zsók, Hajnal, Szentgyörgyi (Sibinger 85'), Despotovic, Princz, Turcsik, Faller (Tóth 90'), Kiss, Kirchner. Vezetőedző: Dományi János.

Szeged-Grosics:

Molnár – Kéri, Szabó, B. Kapic, Markovic (Ács 46'), Zabari, Dombai, Kovács, Kis (Pászka 28'), Geiger, Germán.

Nyilas Elek.

Hajnal (80'), illetve Dombai (27').

Szentgyörgyi (43'), Zsók (65'), Princz (69'), Illés (88'), illetve Germán (88'). Nyilas Elek:

"Ami eddig jellemző volt ránk, a dinamikus, tempós játék, a kreativitás, a vállalkozó szellem, ebből keveset láthattam viszont. Ennek ellenére kézben tartottuk a meccset, de ahogy a Videoton ellen, úgy itt sem volt elég egy gól. Megvoltak a lehetőségeink 1-1 után is, be kellett volna találni a kapuba még egyszer. A sérülésekkel sem volt szerencsénk, az első félidőben Kis és Markovic is megsérült, és annyira nem erős a keretünk, hogy ezt egy csettintéssel elintézzük. Ha önkritikusak vagyunk, akkor azt kell mondani, hogy a második félidő alapján nem is igazán érdemeltünk volna győzelmet."

93'
Említésre méltó esemény történt, vége a meccsnek, egy pontot hozott csak el Bajáról a Szeged 2011.
90'
Három perc hosszabbítás.
90'
Faller helyére Tóth jön.
88'
Kakaskodásért Germán és Illés kapott lapot.
85'
Szentgyörgyi helyére Sibinger jött. Nyílt a meccs, mindkét csapat a három pontért hajt.
82'
Előbb Szentgyörgyi lépett ki a leshatárról, de szögletre vitte ki a labdát, a másik oldalon Geiger gurított kapura Mucsi mutatott be bravúrt.
80'
GÓÓÓL 1-1! Sokpasszos kontrát visz végig a Baja, melynek végén egy bejátszást követően Hajnal lő 8 méterről a kirepülő Molnár fölött a kapu közepébe. 1-1m hát ez nagyon nem hiányzott, már megint a hajrában kap gólt a csapat...
78'
Geiger jobb oldalról passzol Zabari elé, aki 11 méterről fölé lő.
74'
Turcsik jobb oldali beadását Szentgyörgyi két méterről pörgette kapura - alig fölé. Egyenlítési lehetőséget hibázott a Baja.
72'
Szilasi helyére jött fel Illés. Próbálkozik a Baja, de a szegedi térfél középső harmadában elhalnak az akciók.
70'
Despotovic 18 méteres lövésénél kell bizonyítania újra Molnárnak.
69'
Ács lerántásáért kap lapot Princz.
67'
A hazai középső védő, Szilas tör előre és 17 méterről életerős lövést ereszt el, Molnár a helyén van és magabiztosan véd.
65'
Zsók vágta fel Pászkát, a játékvezető figyelmeztette.
62'
Ács-szabadrúgás ismét, ami alig fél méterrel szál fölé. Ismét a Szeged aktivizálja magát.
56'
Ács Levente 17 méterről ígéretes szabadrúgást lőhet, ami épp fennakad a sorfalban.
52'
A Baja bevet mindent, hogy egyenlítsen, de nem tud helyzetig eljutni, a Szeged nagyon fegyelmezetten védekezik, legutóbb B. Kapicnak kellett tisztáznia becsúszva.
48'
Szentgyörgyi beadása után az utolsó percben tisztázott Faller lábáról Kéri
46'
A sejtésünk valóra vált, sajnos Markovic nem tudja folytatni, Ács jött a helyére.
46'
Elkezdődött a második félidő.

45'
Vége a félidőnek.
43'
Szentgyörgyi rántja le Kérit egy sárgért.
41'
Markovicot rúgja fel Kiss, aki visszatér ugyan a pályára, de igencsak húzza a lábát. Lehet, hogy újabb kényszerű csere lesz a Szegednél?
39'
A kék-feketék középpályája nagyon aktív, legutóbb Zabari cselezgetett, Geiger el passzolt, aki nem tudott lövésre fordulni. Több ehhez hasonló felpasszolt labdából próbál a Szeged helyzetbe kerülni.
34'
A vendégek uralják a játékot, folyamatosan szervezik az akciókat, az újabb gólveszély azonban elmarad.
28'
Kényszerű csere, Kis nem tudja folytatni a sérülése miatt, Pászka jön a helyére.
27'
GÓÓÓL 0-1! Vezetünk! Zabari remek ívű szögletét az öt és felesről, középről Dombai fejelte a Mucsi bal lába mellett a hálóba. 0-1
23'
Turcsik passzolt Szentgyörgyi elé, akinek 20 méteres lövése a védők lábán halt el.
20'
Kis Róbertet kell ápolni egy összecsapást követően. A középpályás folytathatja a játékot.
18'
Szentgyörgyi és Faller kényszerítője után Molnárnak kell az utóbbi támadó lábáról levennie a labdát kivetődve. Mintegy 40 főnyi szegedi szurkoló érkezett a stadionba.
16'
Kéri futott fel a jobb oldalon, a 16-os sarkának magasságából tüzelt, a jobb oldalon, fél méterrel szált mellé a löket.
12'
Egy kavarodás után a hazai 16-os vonaláról tüzelt Geiger, a labdája egy bajai védőn pattant meg, és a bal kapufa tövénél hagyta el a pályát.
10'
A Szeged egy leheletnyivel többet birtokolja a labdát, a széleket nem sikerül megjátszani, a Baja lezárja teljesen a jobb és bal szárnyakat, középen pedig pontatlanok a kiugratási kísérletek.
6'
Aktív mezőnymunka folyik, rendesen kóstolgatják egymást a csaptok, nagy az iram.
2'
Hajnaé centerezése után Faller került lövőhelyzetbe középen 15 méterre a kaputól, de fölé-mellé lőtt.
1'
A vendégek kezdték a meccset.

14.58:

A csapatok készülődnek a kezdéshez. A hazai gárda sárga-kékben, a Szeged tiszta fehérben küzd majd.

14.45:

Üdvözöljük olvasóinkat a Baja - Szeged 2011-GA összecsapásról. A játékosok már javába melegítenek, az idő ideális, 15-17 fok körüli szélcsendes, napsütéses. Közvetítésünk 15 órakor, Szommer Attila játékvezető jelére kezdődik.