Vízilabda: parádés pólómatinén nyert az A-Híd Szeged + FOTÓK

2013. szeptember 28., szombat
szbeton_kaposvar_mj 19

Könnyed, parádés játékkal verte a Szécsi Zoltánnal felálló Kaposvárt az A-Híd Szeged a szombat délelőtti pólómatinén.

Bár előzetesen a korábbiaknál talán szorosabb Szeged - Kaposvár meccsre lehetett számítani,

Vincze Balázs

vezetőedző semmit nem bízott a véletlenre: legerősebb összeállításában küldte a medencébe csapatát. Ez azonnal éreztette is hatását, mert bár a vendégek kapujában egy háromszoros olimpiai bajnok védett, egy Szecska nem csinál nyarat. Az első negyed végi 4-1-es hazai vezetés után 9-2-es félidővel fordultak a csapatok, miközben parádéztak a szegediek:

Nagy Viktor

a kapuban,

Tóth Márton

Szivós Márton

pedig elől. A vendégek meglehetősen tartalékos keretéből - a fiatalok utánpótláscsapatokban játszottak,

Kovács Olivér

sérült - egyedül

Dőry Farkast

és balkezeseit lehet kiemelni. A második félidőben már végleg feladták a vendégek, még személyi hibák sem estek, ugyanakkor az utolsó negyed gólparádéjából ők is kivették a részüket, a hazaiak figyelmetlenségeit és védekezésbeli fegyelmezetlenségeit kihasználva. A magabiztos szegedi diadalt azonban ez sem veszélyeztethette, 19-5-re nyert a Vincze-gárda. Legközelebb már korántsem vár ilyen könnyű feladat a Tisza-parti egységre: október 5-én este 18 órától a Debrecen vendégeként szállnak vízbe Molnár Papeszék.

Férfi vízilabda OB I 3. forduló:

A-Híd Szeged VE - Kaposvári VK 19-5 (4-1, 5-1, 3-0, 7-3)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Petik, Füzesi.

NAGY V. - Kiss Cs. 2, SZIVÓS 3, Decker, Seman, TÓTH M. 5, JUHÁSZ 1.

Hegedüs 2, Jansik 1, Sánta 1, Vincze M., Molnár T. 2, Kunac 2, Molnár D. (kapus)

Vincze Balázs.

Kaposvár:

Szécsi - DŐRY 3, Gros, Berta 1, Surányi, Juhász-Szelei, Bernics.

Lajkó (kapus), Szilvasán 1, Prikidánovics, Kincses.

Fekete Szilveszter.

Emberelőny:

2/9, ill. -/6.

Ötméteres:

2/3, ill. 1/2. Vincze Balázs:

"Amit vártam ettől a meccstől, azt maximálisan megkaptam: a játékosoktól a közönségtől és az időjárástól egyaránt."

Fekete Szilveszter:

"Az utánpótláscsapataink kvalifikációs meccsei miatt tíz játékossal érkeztünk Szegedre - talán nem ártana átgondolni a versenynaptárt ilyen esetekben. Az első negyedben két emberemnek már két-két személyi hibája volt, s nem nagyon kockáztathattam, ez rá is nyomta bélyegét játékunkra."

VÉGE! 19-5 (4-1, 5-1, 3-0, 7-3) 32' Juhász-Szelei emelkedik, Nagy Viktor véd. Szivós megúszik, szép gól, 19-5. Dőry remekül lendül a bal kezével, Nagy Viktor véd. Fór, Nagy véd ismét. Juhász még elől, Lajkó nagyot véd! 31' Jó védekezés szegedi részről ezúttal. Lajkó nagyot véd. Kunac megy ki. 30' Bernics ellen fújnak ötöst, Szivósé, védhetetlen! 17-4! Berta József talál be, immár 17-5. Könnyelműsködések a végén. Hegedüs a kapu torkában, onnan húzza be kiemelkedve, 18-5. 29' Jó védekezés, Jansik Szilárd megúszik, elhajolva pattint a kapuba, szép gól! 16-4! Juhász-Szelei a kapásszélről felsőlécre pattint. 28' Kontra Molnár Tamás ellen, Szilvasán a kapásszélről a rövidre, Nagy Viktor benézi, 15-4. 27' Nagy véd, aztán jön a szegedi attak, Tóth Marci ötödször! 15-3! 26' Dőry mesterhármasa, 12-3. Sánta Dániel centerből, 13-3. Decker lóbál, Molnár Papesz lő, 14-3! 25' Jansik úszik rá szegedi részről... El is hozza! Lajkó Nikolasz véd a Kaposvárnál, illetve Decker lövésénél a felsőléc. III. negyed: 12-2 (4-1, 5-1, 3-0) 24' Az utolsó perc csendes játékkal telik. 23' Center a centernek: Sánta passzát Molnár Papesz dobja be, 12-2! Számolnak az ultrák. Nagy Viktor véd. 22' Bátran átlő Juhász is, Szécsi véd. Kunac úszik meg, kivár, Szivóssal kényszerítőznek, aztán sakk-matt, 11-2! 21' Játszik a Szeged, mennek a figurák: Szivós emeli be középre Kunacnak, aki félfordulatból húzza rá, de Szécsi nem eszi meg. 20' Kunac szerez labdát, majd Kiss fenn, jön a passz, de kiejti. 19' Kunac passzából Kiss Csaba gyönyörű gólt szerez! 10-2! Szivós kap nagy passzt, megúszna, de Prikidánovics visszahúzza, kiállítás. Időt kér Vincze Balázs. Kiss Csaba centerben, legyinti a passzt, de leblokkolják. 18' Fórban a Szeged. Juhász behúzódik a szélről, éles szögből pattint, majdnem benn. 17' Juhász lazán elhozza a labdát. Védekezik a Kaposvár, eredménnyel. Nagy Viktor szerez labdát. Szünetben közben gratulálunk az újabb magyar bajnoki címét megszerző Nagy Péter súlyemelőnek is! II. negyed: 9-2 (4-1, 5-1) 16' Szivós ismét megúszik, rá Szivósra egyedül, összevigyorognak, aztán Szecska kijön rá, Marci meg kicselezi, belövi! Aztán Tóth Márton is elől centerben, 9-2! 15' Szivós úszik meg, úgy fordul, hogy azt hisszük csavarni fog, aztán mellé pattint. Jó védekezés. 14' Nagy Viktor két jó védése. Aztán ötös, Dőry beveri klasszis, tanítanivaló mozdulattal, 7-2. 13' Okos gól, mondja a szpíker, ellentétesen mozog Szécsi, miközben Tóth Márton a hosszúra kacsáz, 7-1! Surányi lőhet ötöst, Szécsi védi. 12' Emberelőny, már jönne vissza a kiállított, amikor Kis Csaba a rövidre lóbál, majd a hosszúra lő! 6-1! 11' Szivós szemfülesen szerez labdát. Tóth Marci lő kapufát. Kincses pattint a vízre, fölé. 10' Újabb ötös, Juhásznak is jár után a csilagos, mert Szecska szeme közé célozva a felső lécről veri be, 5-1! Aztán védekezésben már Juhászt szórják ki. 9' Elhozza a Szeged a labdát, a kapu előtti tumultusban Seman sodorja felsőlécre. Nagy Viktor véd. I. negyed: 4-1. 8' Szécsit állítják ki, amint kijön egy labdára, de csak szabálytalanul tud beavatkozni. Időkérés, közben Surányi húzódik a kapuba. Könnyedén beveri a fórt Kunac. 7' Megállt a gólgyártás, nem bírnak a védekezésekkel a felek. 6' Újabb szegedi emberfór marad ki. Kaposvári is. 5' Dőry nagy átlövése a kapufáról csapódik a hálóba, 3-1. Kimarad a szegedi roham, majd Nagy véd nagyot. 4' Hegedüs góljával már 3-0 nagy játék után! 3' Oda-vissza megy a támadás mindkét oldalon, hullámzik a medence. Tóth Márton szemfüles, 2-0! 2' Emberelőnyben támad a Szeged, majd ötméteres. Szivós belelövi Szecskába. 1' A Kaposvár hozza el a labdát. Elhibázzák az első akciót, az ellenattakból Tóth Marci eredményes, 1-0! 11.25: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportuszodából, ahol rövidesen kezd a Szeged - Kaposvár derbi, az első hazai bajnoki meccs idén! Beharangozónk itt olvasható!