Vízilabda: ledolgozható hátrányt szedett össze a Szeged Egerben

2013. szeptember 14., szombat
ahid_deb_12_il

Végig szoros mérkőzésen 11-10 kapott ki az A-Híd Szeged VE a ZF Eger otthonában a férfi vízilabda Magyar Kupa negyeddöntőjének odavágóján. A vasárnapi második mérkőzés előtt így minden lehetősége megvan még Molnár Tamáséknak a továbbjutásra.

Mint azt

beharangozó cikkünkben

írtuk, nehéz találkozó várt a Szegedre, hiszen Nagy Viktorék ellenfele a tavalyi bajnok ZF Eger volt a Bitskey Aladár uszodában.

Vincze Balázs

tanítványainak már csak azért is fontos volt a jó szereplés, mert a bajnokságot egy meglepő, csalódással felérő

döntetlennel

kezdték a papíron kötelezően verhetőnek tűnő PVSK-Füszért ellen. A szegedi drukkerek kiengeszteléséhez tehát kiváló alap lehetett volna egy bravúros szereplés Egerben. A mérkőzés hazai labdaelhozással indult a kanadai

Kevin Graham

révén. Az első negyed 3. percében az egri

Bedő Krisztiánról

állították ki az épp az egriektől igazolt szlovák

Lukas Semant

, majd az esetet követően maga a sértett váltotta gólra az emberelőnyt. (1-0) Egy percre rá éppen az iménti gólszerzőt állították ki a túloldalon, az adódó lehetőséggel pedig

Tóth Márton

találata révén éltek is a vendégek. (1-1) Ezt követően további két gólt dobott az Eger emberelőnyből

Bundschuh Erik

Bátori Bence

révén, a két találat között azonban

Szivós Márton

is jelezte, hogy a medencében van, a meccs első akciógóljával. (3-2) 2 perc 22 másodperccel a negyed vége előtt

Biros Péter

lövésével már kétgólos előnyre tettek szert

Gerendás György

tanítványai, ám az A-Híd Szeged a Possilipótól hazacsábított

Tóth Márton

akciógóljával és Szivós Márton büntetőjével egálra mentette az állást a hátralévő időben. (4-4) Az esemény- és góldús első 8 percet követően ugyan a vendéglátók nyerték a második negyed ráúszását, gólt mégis a Szeged szerzett, miután

Juhász Zsolt

szerzett akcióból vette be az egri kaput. (4-5) A folytatásban maradt ideje száradni a hálóknak, pedig hazai oldalon Bátori, a vendégek részéről pedig

Kiss Csaba

próbálkozhatott emberelőnyben, ám mind

Nagy Viktor

, mind

Bisztritsányi Dávid

a helyén volt és megmentette csapatát a kapott góltól. Hogy mégis testvéries viszonyban forduljanak az együttesek, arról Biros szeretett volna gondoskodni, aki másfél perccel a lefújás előtt emberelőnyből egalizált. (5-5) Nem tartott azonban sokáig a harmónia, 35 másodperccel később Tóth Márton is megszerezte második találatát a mérkőzésen, a vendégek felé billentve ezzel a mérleg nyelvét. (5-6) A harmadik negyed aztán ismét gólgazdag játékot hozott, előbb Biros ötméteresével, illetve

Salamon

akciógóljával fordított Eger, majd

Sánta Dániel

alakította döntetlenre újból az eredményt emberelőnyből. (7-7) Nagyjából hatpercnyi játékot követően gyors gólváltást láthatott a 700 fős publikum, Bátori és

Hegedűs

volt eredményes. (8-8) A negyedet

Molnár Tamás

próbálkozása zárta, ám Bisztricsányi hárítani tudta a rutinos klasszis lövését, így az állás nem változott. Az utolsó nyolc perc az eredmény szempontjából hasonlóan alakult, mint a harmadik, így a ZF Eger végül egygólos győzelmet aratott. Nagy kérdés persze, mire lesz ez elég a vasárnapi visszavágón, amelyen a szurkolói által hajtott A-Híd Szeged jó eséllyel pályázik arra, hogy kiharcolja az elődöntős szereplés lehetőségét. Azt a mérkőzést délután 17 órától a SZEGEDma.hu élőben közvetíti az újszegedi sportuszodából.