Vízilabda: épp csak pontot mentett az A-Híd Szeged Pécsen

2013. szeptember 7., szombat
ferfivizilabda_mikasa_ia

Meglepő döntetlent játszott, sőt, éppen csak pontot szerzett Pécsen a kétszeres kupagyőztes, bajnokaspiráns A-Híd Szeged VE a férfi vízilabda OB I szombati nyitányán.

A számos fiatal szegedi tehetséggel felduzzasztott keretű szegedi csapat nyögvenyelős első negyedet követően az ellenfél játékerejéhez képest komoly hátrányba került a félidőre (6-3), majd a rutinos nagyágyúk - mint

Nagy Viktor, Molnár Tamás, Szivós Márton

vagy

Kiss Csaba

- bevetésével sikerült felkapaszkodni a találkozó második felében, s végül 8-8-as döntetlent kiharcolni az Abay Nemes Oszkár sportuszodában.

Vincze Balázs

együtteséből a triplázó Kiss Csaba sziporkázott az eredmény után futós második félidőben,

Aljosa Kunac

pedig az egyenlítő találatot vitte be 9 másodperccel a vége előtt, azaz épp csak összejött a pontszerzés a találkozón büntetőt is hibázó szegedieknek, akik következő alkalommal az Ybl otthonában szerepelnek bajnoki meccsen szeptember 21-én. Egy hét múlva azonban még vár a kupa címvédőjére egy kőkemény kupapárbaj az Egerrel a legjobb négy közé kerülésért.

Férfi vízilabda OB I 1. forduló:

PVSK-Füszért - A-Híd Szeged VE 8-8 (1-2, 5-1, 0-1, 2-4)

Pécs, Abay Nemes Oszkár sportuszoda. Vezette: Madarasi, Petik.

Pécs:

Barát - Pataki, Müller, Krizsán, De Blasio, Czigány 5, Hoppál.

Csacsovszky, Práczky 2, Somogyi, Kuncz 1, Besenyei.

Katics László.

Molnár D. - Jansik 1, Juhász 1, Tóth 1, Vincze, Kunac 1, Seman.

Nagy (kapus), Molnár T., Szivós 1, Kiss 3, Sánta, Zsigri.

Vincze Balázs.

Emberelőny:

6/1, ill. 15/5.

Ötméteres:

-, ill. 1/-.

Kaposvári VK - Szolnoki Dózsa-Közgép 9-13 (2-4, 2-5, 2-1, 3-3) KSI SE - BVSC-Zugló 16-14 (3-3, 4-3, 4-4, 5-4) Széchenyi Bank-FTC - ZF-Eger 10-13 (4-2, 2-2, 4-4, 0-5) Valdor-Szentes - Debrecen 10-10 (1-4, 4-3, 4-3, 1-0) OSC-Újbuda - TEVA-Vasas 11-14 (3-4, 3-3, 2-2, 3-5) Ybl Waterpolo - RacioNet-Honvéd 8-21 (1-7, 1-4, 3-6, 3-4)