Női röplabda: egy óra alatt végzett Szolnokon az SZTE EHÖK SE

2013. szeptember 30., hétfő
noi_poplabda03_gs

Sima győzelemmel rajtolt a bajnokságban is az SZTE EHÖK SE női röplabdacsapata: a szolnoki Tisza-parti rangadón csak a mieinknek termett babér.

Az SZTE EHÖK SE női röplabdásai lejátszották az NB II Keleti csoport idei első mérkőzését. A csapat Szolnokra utazott, ahol gyönyörű környezetben fogadta a lányokat a házigazda: ritkán találkozni a másodosztályban hasonló szintű csarnokkal és körülményekkel. Annak ellenére, hogy a szegedi egység számára ismeretlen volt az ellenfél és betegség miatt hiányzott a csapat liberója, a győzelem volt a cél az újonc ellen, mindemellett

Csíkos Szilárd

edző szeretett volna minél több játéklehetőséget adni mindegyik játékosának. A szegedi egyetemisták a csütörtöki,

győzelmet hozó magyarkupa-mérkőzéshez

képest csaknem teljesen más felállásban kezdtek. A mérkőzés elején mindkét csapat próbálgatta az erejét, ám hamar megmutatkozott a fizikális fölény a vendégek oldaláról. A center játék ugyanakkor nem volt gördülékeny a kezdeti pontatlan bejátszások és feladások miatt, ám ebből komolyabb hátránya a mieinknek nem származott, belerázódtak a meccsbe a lányok, és végig vezetve, magabiztosan hozták az első szettet (25-15). A második felvonásban irányítót cserélt Csíkos Szilárd, az érkező

Neizer

jobban összeszokott a társakkal, így megsokszorozódott a centertámadások és figurák száma. Végig felszabadultan játszott az SZTE EHÖK SE hatosa, az új felállás ellenére is kezdték érezni egymást a pályán, ami elsősorban a mezőnymunkában látszódott meg: mindenki hatékonyan védte saját területét védekezésnél, s remek sáncokkal rendre sikerült a Szolnok lassabb támadásait megállítani. Végül a csapatkapitány

Molcsányi Petra

a szett végi nyitás sorozatával pontot tett a második játékrész végére (25-10). A harmadik etapra elfáradt a házigazda, és talán fel is adták fejben a meccset, így nem volt nehéz dolga az EHÖK-nek. A szett közepén ki is engedtek a szegediek, de a hatékony támadások nem maradtak el, azokra pedig nem jött válasz a túloldalról. A rutinnak és az erős, húzott nyitásoknak köszönhetően hamar véget vetettek a vendégek az alig egy órás találkozónak (25-9). Az SZTE EHÖK SE női röpiseinek programja igencsak szoros: hétfőn Pécsen a PTE-PEAC elleni magyarkupa-visszavágón öt nap alatt már harmadik mérkőzésüket játsszák, így jó is jön majd a két hét pihenő: a következő bajnoki derbire, egyúttal a hazai bajnoki bemutatkozásra október 13-án 17 órától kerül sor a Hattyas soron, az ellenfél a Jászberényi RK csapata lesz.

Női röplabda NB II Keleti csoport 1. forduló:

Szolnoki SC - SZTE EHÖK SE 0-3 (15, 10, 9)

Szolnok, Tiszavirág Aréna, 100 néző. Vezette: Dunszt F., Baracsi J.

SZTE EHÖK SE:

CSINTALAN, MOLCSÁNYI, HORUCZI, MOLNÁR, SELMECZI, MORVAI.

NEIZER, FÜRDÖK, KRCELIC.

Szolnoki SC:

Bódi, Bánfi, Bohnek, Hajnal, Turóczi, Földi.

Kis (libero), Czanek. Csíkos Szilárd:

"A csapat hozta az elvárt eredményt. Új csapatfelállást próbáltam ki, de a lányok is bizonyították, hogy helyt tudnak állni. Megérdemeltük a győzelmet, gratulálok a lányoknak!"