Labdarúgás: Germán mesterhármasával szegedi győzelem

2013. szeptember 21., szombat
szeged2011_soroksar04_gs

Izgalmas végjátékot hozott a Szekszárd elleni meccs, bár annak ellenére, hogy hátrányba kerültek Geigerék, magabiztosan irányították a meccset, és megérdemelten nyertek.

Labdarúgó NB III Közép csoport 6. forduló:

Tolle UFC Szekszárd - Szeged 2011-Grosics Akadémia 2-3 (1-1)

Szekszárd, Szekszárdi UFC Sporttelep, 200 néző. Vezette: Bereczki Miklós (Horváth Krisztián, Baghy Csaba)

Szekszárd:

Szűcs - Schmidt (Márk K. 46'), Rátkai, Pulcz, Czinkon (Fejes 56'), Deli, Nánási, Tóth (Márk A. 67'), Márton, Mészáros, Kun. Vezetőedző: Kvanduk János.

Szeged-Grosics:

Molnár F. T. – Kalapács (Kéri 64'), Szabó Cs., B. Kapic, Zabari – Markovic, Gadó – Ács (Csányi 88'), Geiger, Kis (Kalmár 79') – Germán. Vezetőedző: Nyilas Elek.

Deli (13'), Márton (89'), illetve Germán (45+1', 60', 80').

Deli (63'), Márton (79'), Rátkai (91'), illetve Kalapács (43'), B. Kapic (83'), Csányi (90'). Nyilas Elek:

"Az első percektől éreztem a csapaton, hogy gördülékeny a játéka, hiába vezetett az ellenfelünk 1-0-ra, szinte biztos voltam benne, hogy behúzzuk a derbit, amint a koncentrációnk elöl pontosabb lesz. Nyilván nagyon jól jött az egyenlítő találatunk az első játékrész végén. A második félidőben pedig már egyértelműen mi uraltuk a mezőnyt, ekkor már 90 százalékosan biztos voltam benne, hogy nyerni tudunk. Igaz, az ilyen meccseken szokott az előfordulni, hogy nagy nyomás alatt tatjuk az ellenfelet, de mint a Komoló ellen, az utolsó pillanatokban itt hagyunk két pontot, mert nem tudtuk értékesíteni lehetőségeinket... Ma ez a veszély nem fenyegetett minket."

91'
... majd megszólal a hármas sípszó, győzött a Szeged.
91'
Rátkai is...
90'
Csányi lapot kapott.
89'
A szegedi védelem lefagyott, Geigert állították meg kétes körülmények közt a saját 16-osának környékén, a síp néma maradt, Márton pedig nem várakozott, a 16-os sarkáról kilőtte a bal alsót. 2-3
88'
Ács helyére jött Csányi.
84'
Továbbra is folyamatos a szegedi mezőnyfölény, már visszább húzódva járatják a labdát, sok biztos passzra törekedve, a kitöréseket a szélek felől indítva.
83'
B. Kapic besárgult.
80'
Tűzijáték a hazai kapu előtt. Ács lövése jön ki a kapusról, majd Geiger ismétel közelebbről, azt is védi Szűcs, de a labda ezúttal Germán elé pördül, aki nem hibáz és a jobb alsóba passzol. 1-3
79'
Kis helyére Kalmár jön.
78'
Márton kap sárgát Zubari megrúgásáért.
76'
Germán elől az utolsó pillanatban ment bravúrral belépve Rátkai.
74'
Lassan negyed óra van hátra a mérkőzésből, az utóbbi percekben a Szeged uralja a játékot, kapkodó lett a hazaiak játéka.
69'
Zabari szögből tör be, de a rövid sarkot jól zárja Szűcs és az öt és felesről leadott próbálkozást biztosan hárítja a hazai kapus.
67'
Tóth helyére jöhet Márk A.
64'
Kéri érkezik Kalapács helyére.
63'
Deli kap sárgát Kapic leterítéséért.
60'
Iszonyatos bombagól! Geiger-Kis összjátéka után Kis passzol középre a 18 méterre érkező Germán elé, aki kapásból, hatalmas erővel a felső léc belső élét találja el, ahonnan flipperszerűen vágódik a gólvonal mögé, majd a hálóba a bogyó. 1-2
57'
A támadóharmadok közt folyik a játék, viszonylag kiegyenlítetten.
56'
Újabb csere a hazai oldalon: Czinkon helyére jön Fejes.
53'
Nánási szánta el magát lövésre 20 méterről középről a szétnyílt védelem között, de durván a szegedi kapu fölé lőtt
49'
...a támadó középpályás visszatért a pályára.
48'
Kis kapott egy rúgást, ápolni kell...
46'
A Szeged megkezdte a második félidőt. Schmidt helyett Márk K. lépett a pályára a hazaiak oldalán.

45+1'
Vége a félidőnek.
45+1'
...Germén fejét találja el a belőtt labda, aki 6 méterről a kapu közepébe fejel. 1-1
45'
Egy perc hosszabbítást mutat a bíró, amikor épp a 16-os előterében végezhet el szabadrúgást Kis a bal oldalról...
43'
Kalapács kapustámadásért sárgult be. A vége felé gyakoriak a szabálytalanságok.
41'
Kontra a másik oldalon is. Szinte a teljes falat, mint a kézilabdában, úgy járatják körbe a szegediek, végül Geiger emel vissza, amit Kis épp a kapus kezébe fejelt 6 méterről.
38'
Ígéretes hazai kontraakció egészen az öt és felesig ért el, ahol Molnár bravúros, jó ütemű kivetődéssel szedte le Pulcz lábáról a labdát.
35'
Folyamatos szegedi rohamok, a Szekszárd a vezetés tudatában zártan, visszavontan védekezik, kezd kontrára berendezkedni. Gólhelyzet nem alakult ki mostanában.
30'
Kist rúgják fel, a 24 méteres szabadrúgást Gadó csúnyán mellé lövi.
26'
Germán szerepel ismét, most egy az egyben tör ki, kapu felé rohamoz, de egy hazai védő beéri és még a gólhelyzet előtt szereli.
25'
Újból egy Geiger-Germán attak, most szinte a komplett szekszárdi védelem zár össze, vetődik be Germán elé, aki így már képtelen középen helyzetbe kerülni.
22'
Geiger-Germán összjáték után utóbbi játékos középről - talán feleslegesen - Ács elé passzolta jobb oldalra a labdát, aki 12 méterről mellé lőtt.
20'
Egy Előreívelt szekszárdi labdát a szegedi védő Zabari épp Schmidt elé fejelt le, aki nagy erővel fölé lőtte a lepattanót.
16'
Ígéretes szegedi kontra végén Germán az öt és feles sarkának környékéről mellé gurított.
13'
Markovic szabálytalankodott a szegedi 16-os jobb sarkánál, a megítélt szabadrúgást Deli a kapu jobb alsó sarkába tekerte. 1-0
8'
Kalapács tesztelte a hazai kapust, a 16-os jobb sarkáról durrantott rá, Szűcs lábbal hárította a kötelezőt.
6'
...Germán rúgta fölé, így újabb sarokrúgás, ami belül hazai fej helyett kezet talál: rúgás kifelé.
5'
Mezőnyben kóstolgatja egymást a két csapat. A Szekszárd rúgta az első szögletet...
1'
A Szekszárd kezdte a játékot.

15.58:

A Duna felől fekete fellegek gyülekeznek az égen, miközben érkeznek a csapatok. A hazaiak sárga-feketében, a vendégek tiszta fehérben játszanak majd.

15.45:

Üdvözöljük olvasóinkat a Szekszárd - Szeged 2011 rangadóról. A csapatok már a melegítés végéhez közelednek, kellemes 19-20 fokos, ám kissé szeles időben küzdenek majd a fiúk. A vendégeknél egy változás történt a védelemben, visszatért sérüléséből a rutinos szlovén védő, Bekim Kapic.