Kézilabda: ráduplázott a Gyömrőre az SZKKSE + VIDEÓ

2013. szeptember 16., hétfő
szkkse_szmatv

Magabiztos játékkal elsöprő győzelmet aratva mutatkozott be hazai pályán is az SZKKSE-Chance-Exicom NB I/B-s női kézilabdacsapata az újonc Gyömrő ellen.

Bár kissé nehézkesen indult a találkozó a Szeged-Kiskundorozsma KSE nyáron megújult, hazai pályán is bemutatkozó egységének, de azután

Marosán György

egysége folyamatosan ráerőltette akaratát az osztály újoncára. A hazaiak gyors támadásaival szemben a vendégek gyakran tehetetlennek bizonyultak, ám a 17-9-es szünetbeli szegedi vezetés dacára is elmondható, hogy a befejezésekkel akadtak gondok az első félidőben. A folytatásban fokozatosan fáradtak a vendégek, a dorozsmai lányok pedig gólgálába fordították át a mérkőzést, s magabiztos játékkal, nem kevésbé magabiztos győzelmet arattak, ráduplázva a Gyömrőre. A hazai csapat kapusai remek formában védtek, s a csapat szélsői is remekeltek,

Tóth Orsolya

Zsilák Katica

indításokból is rendre bevette az ellenfél kapuját, amelynek őrzőjének életét ezen a mérkőzésen a

Selmeci Sarolta

vezette átlövők is rendre megkeserítették. Legközelebb viszont már igazi rangadó következik a Keleti csoportban: Lehmann-Dobó Andreáék a Kispesthez látogatnak vasárnap, a találkozó 17 órakor kezdődik.

Nézze meg a SZEGEDma TV videóját!

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 2. forduló:

Szeged KKSE Chance-Exicom – Gyömrő VSK 32-16 (17-9)

Szeged-Kiskundorozsma, Ács Géza Tornacsarnok, 150 néző. Vezette: Hornyik, Lábadi.

SZKKSE:

SCHOLTZ - TÓTH O. 5, SELMECI 6, Lehmann-Dobó 2, Karsai 3/1, ARON 4/2, ZSILÁK 4.

DOBÓ (kapus), VÉR, Khouiled 1/1, Dávid 1, Grandjean 1, Zsibrita 1, Huszka, Varga 1, Hódi 3/2.

A Gyömrő legeredményesebb játékosa:

Valenta E. 7/4.

8/6, ill. 9/4

10 perc, ill. 8 perc. Marosán György:

„Jó tempóban kézilabdáztunk, mindenki hozzátette a saját kis puzzle-darabját a mai győzelemhez.”

Junior mérkőzés:

Szeged KKSE-Chance-Exicom – Gyömrő VSK 31-28 (15-17) Legjobb szegedi dobó: Aracsi V. 12/6

Az SZKKSE - Gyömrő meccs szeptember 16-án, hétfő este 21 órától, majd ismétlésben 17-én 10.05-től, illetve 18-án 15 órától kerül adásba a Telin TV-n.