Kézilabda: Nánáson is győzni tudott a KSZSE + FOTÓK

2013. szeptember 16., hétfő
hajdunanas_kszse_001

Hajdúnánáson is győzni tudott a KSZSE-Algyő női kézilabdacsapata az NB I/B Keleti csoportjában, a juniorok kiélezett csatában maradtak alul.

Hosszú utazás után nagyon jól kezdték a mérkőzést szegedi lányok és a 10. percre már 5-1–es vezetésre tettek szert. Időkérés után rendezték soraikat a hazaiak, 6-5-re már ők vittek. Ez azonban sok energiát kivett belőlük és ismét vendégeknél volt az előny 11-7-tel. Szünet után 10 perc alatt ismét a hazaiaknál mutatott eggyel többet az eredményjelző, de újabb fordítás következett a szegediek részéről. Ez sem tartott sokáig a hazaiak vezettek a második félidő derekára az igazán fordulatos hajdúsági derbin. Ekkor azonban egy 4-0-s etapot produkált a fiatal KSZSE és a remek védekezésnek köszönhetően végül győztesen jöhettek le a pályáról Huba Dóra tanítványai. Draxler Orsolyáék legközelebb vasárnap, 15 órától hazai pályán fogadják az Inárcs-Örkény egységét az algyői Fehér Ignác iskola tornacsarnokában.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 2. forduló:

Hajdúnánás Termál SC - Kézilabda Szeged SE-Algyő 20-22 (9-11)

Hajdúnánás, 150 néző. Vezette: Halász, Tarnavölgyi.

KSZSE:

ALMÁSI - Draxler 2, FORGÓ 7/3, HOMOKI 4, SEBESTÉNY 3, Sebők, Szombati 2.

Répás, Varga (kapusok), Német, DEÁK 4, Martus.

Buchholcz Huba Dóra

3/2, ill. 4/4.

8 perc, ill. 4 perc. Buchholcz Huba Dóra:

"Szívjáték volt! A harcosan és szimpatikusan játszó Hajdúnánás ellen nagy csatában hoztuk el a 2 pontot."

Vereség a tavalyi bajnoktól

Nem adta könnyen a bőrét a KSZSE az ifi meccsen, de sajnos a felnőtt találkozón sokat játszott lányok fáradtabban játszottak, egyik kulcsemberük,

Sebestény Fanni

pedig sérülés miatt ki vált a játékból, ezért végül a hazaiak örülhettek egygólos győzelmüknek a végig kiélezett meccs után.

Hajdúnánás Termál SC - Kézilabda Szeged SE-Algyő 26-25 (12-11)

KSZSE:

VARGA - Szabó 1, NÉMET 6, SEBŐK 9 (4), Sebestény, Faragó 1, Balogh 2.

Máté-Tóth (kapus), Martus 2, Lengyel, KISS 4, Koltai.

Vojkovics Gyula

4/4, ill. 6/4.

4 perc, ill. 4 perc. Vojkovics Gyula:

"Gratulálok a mutatott játékhoz! Az eredményhez nem tudok, de emelt fővel jöhettünk haza."