Kajak-kenu: 4 magyar maratoni arany szombaton, Petrovics negyedik

2013. szeptember 22., vasárnap
Kajak-kenu vb - Csay Renáta ezüstérmes K-1 5000 méteren

Világbajnoki címet szerzett a felnőttek között egyéniben Csay Renáta és a kenus Kövér Márton. Aranyérmes lett az ifjúsági női kajak és a kenu páros, valamint a magyarok begyűjtöttek további két ezüstérmet és egy bronzérmet is a maratoni világbajnokság szombati versenynapján.

"

Csay Renáta

már a táv legelején uralta a mezőnyt" - kezdte szombati beszámolóját

Storcz Botond

felnőtt szövetségi kapitány. "Az élre állt a cseh lánnyal együtt és a táv nagy részét ketten tették meg. Kicsit aggódtunk, mert azt gondoltuk, hogy Renáta hamarabb leszakítja az ellenfelét, ami végül csak az utolsó futás után sikerült neki, de a szakág nagyasszonya így is több mint 1 perccel előbb fejezte a 25,8 kilométeres versenytávot, mint az ezüstig jutó versenyző. A másik magyar,

Kiss Tamás

csak azért nem tudott az élen haladókkal tartani, mert 20 másodperces kényszerpihenőre büntették az egyik futás közben. Aztán Kövér jobban bírta a finist, mint riválisa, közel fél perccel nyert, Kiss Tamás pedig a büntetése ellenére be tudott érni a harmadik helyen. Az EDF DÉMÁSZ Szegedi VE Világjátékok győztes maratonistája,

Petrovics Máté

is nagyot harcolt a K-1 30,1 kilométeres versenyszámban. Végig a négyes élbolyban haladt, csak a futások után maradt le mindig egy kicsit, emiatt neki maradt a legkevesebb ereje a finisre. Az erős mezőnyben így is csak néhány másodperccel maradt le a dobogóról. A B-egységként rajthoz álló

Gere Bálint

a 24. helyen fejezte be a versenyt. "Összességében nagyon elégedett vagyok. A két egyéni világbajnoki cím, Renátáé és Kövér Mártoné önmagáért beszél, de Petrovics Máté is nagyon jól teljesített. Ebben a férfi kajak mezőnyben elcsípni egy negyedik helyet úgy, hogy végig harcban állt a dobogóért, dicséretre méltó teljesítmény" - értékelte a felnőttek teljesítményét Storcz Botond.

Hüttner Csaba

utánpótlás kapitány is elégedett lehet az ifjúsági csapat teljesítményével. Pénteken és szombaton összesen 6 ifjúsági számot rendeztek meg a maratoni világbajnokságon. Tegnap magyar győzelem született mindhárom egyéni versenyszámban, ma pedig csak férfi párosban nem tudtak nyerni a mieink. Pedig

Janza Richárd

Ceiner Bálint

egyértelmű fölénnyel vezetett K-2-ben egészen az utolsó futásig. A beszálláskor viszont utolértek egy női párost, összekoccant a két hajó és beborult mindkét egység, így egy szinte már megnyert aranyérmet veszítettek el a magyarok. A versenyszámban végül ezüstérmet szerzett a magyar B-egység, vagyis

Gere András

Berezvay Ernő

. Az ifjúsági női párosok 17,2 kilométeres versenyét szerencsére simán nyerte a

Takács Tamara, Czéllai-Vörös Zsófia

duó. Mindkét versenyző érmet szerzett tegnap egyesben, párosban már a második futásnál lerázták üldözőiket és végül több mint 1 kilométeres előnnyel nyertek. A másik magyar egység:

Metz Zsófia

Mátyás Mercédesz

negyedik lett. Kettős magyar győzelemmel ért végett az ifjúsági C-2-esek versenye. A legjobb 3 páros már a futam elején elhúzott a mezőnytől, a két magyar hajó az utolsó futás után került az élre. Végül a B-egységünk,

Schmidt Richárd

Duró József

szerzett aranyérmet, másodikként pedig a

Balla Levente, Svajda Vajk

páros futott be. "Maximálisan teljesítettek az ifik ezen a világbajnokságon is, közel voltunk a 100%-hoz, hiszen 6 számból 5-öt megnyertünk" – mondja Hüttner Csaba utánpótlás kapitány. "Nagyon sajnálom a Janza, Ceiner férfi kajakpárost, ők egy már megnyert aranyérmet buktak el. Azt pedig a szervezők hibájának tartom, hogy a férfi kajakosokat egy utolért női páros akadályozta meg a győzelemben. Ettől függetlenül minden ma vízre szálló ifi versenyzőnk parádés teljesítményt nyújtott."