Női futball: nem hagyott esélyt a SZAK-nak a Viktória

2013. augusztus 12., hétfő
szak_viktoria_19_mj

Súlyos vereséggel kezdett a tavalyi bronzérmes otthonában Csongrád megye egyetlen nagypályás NB I-es labdarúgócsapata, a Szegedi AK.

A szombaton rajtolt, idén nyolccsapatos női labdarúgó NB I 1. fordulójában nem várt könnyű feladat a szegedi együttesre az elmúlt szezonban harmadik helyen végzett szombathelyi Viktória otthonában, akik ráadásul a nyáron osztrák válogatott focistával, valamint az NB II gólkirálynőjével is erősödtek. A találkozón az erőviszonyoknak megfelelően kezdettől fogva a hazai csapat dominált, agresszívan letámadtak a vasiak, aminek a 17. percben meg is lett az eredménye: egy mélységi átadás után épp az újonnan érkezett légiós,

Heike Manhart

került helyzeti előnybe védőjével szemben, s ezt kihasználva megszerezte a vezetést (1-0). Ezt követően a 35. percben

Nagy Dóra

az osztrákhoz hasonlóan verte meg a bal oldalon a védőjét, ő a jobb fölsőbe bombázott (2-0). Öt percre rá a 40. percben ziccer adódott a Szeged előtt is,

Baksa Katalin

kapott labdát a hazai térfél közepén, bevezette védője elé a játékszert majd 15 méterről kapura lőtt, azonban a kifutó szombathelyi kapus kezén felpattanó labdát a védők az utolsó pillanatban a gólvonalról tisztázni tudták. Vendég gól helyett végül újabb hazai találat született a félidő hajrájában a 41. percben

Széles Viktória

ugyancsak bal oldalról állította be a félidei eredményt, amint kilőtte a bal alsó sarkot (3-0). A második félidőt nagyon rosszul kezdte a SZAK: Manhart a 49. percben nagy szóló után, pár percre rá pedig Nagy Dóra is megszerezte második találatát, amint átemelte a rosszul kimozduló

Szil Tündének

voltak lehetőségei, gólt azonban nem sikerült szerezni. Ami a mieinknél kimaradt, az bement a másik oldalon: a 70. percben

Ferencsik Evelin

szögletből a széltől is támogatva csavart a vendég kapuba (6-0), majd a 88. percben a csereként beállt

Horváth Lilla

egy jobb oldali beadást követően kialakította a 7-0-s végeredményt. A mérkőzés krónikájához még hozzá tartozik, hogy a hazaiak az utolsó percben kétszer is telibe találták a kapufát. A Viktória húszéves osztrák légiósa, Heike Manhart kiváló játékkal mutatkozott be, két góljával és remek átadásaival érdemelve ki a mérkőzés legjobbja címet - kétségtelenül üde színfoltja lesz a magyar első osztálynak. A SZAK augusztus 17-én, szombaton 17 órától hazai pályán is bemutatkozik, Budapesti Honvéd csapatát fogadják Lipták Lilláék az Etelka soron.

Női labdarúgó NB I 1. forduló:

Viktória-Trend Optika FC - Szegedi AK-Boszorkányok 7-0 (3-0)

Szombathely, Király Sportlétesítmény, 100 néző. Vezette: Németh (Hima, Péntek)

Viktória:

Bogdányi - Tóth E., Tóth A., Marsai, Vörös, Ferencsik, Soós, Manhart, Csidei (Szakonyi 64'), Nagy D. (Horváth L. 64'), Széles (Grubits 46').

Mitterstiller Csaba.

SZAK:

Földesi - Patocskai (Nagy Dzs. 90'), Kardos, Lévai, Lipták, Harcel, Dudás (Végh 68'), Szil, Zimányi Kovács, Baksa (Kasznár 53').

Cserenkó Szabolcs.

Manhart (17', 49'), Nagy D. (35', 53'), Széles (41'), Ferencsik (70'), Horváth L. (88'). Cserenkó Szabolcs:

"Jelenleg a két csapat között ennyi a különbség. Technikailag is és taktikailag is bőven előttünk járnak a vasiak, de mindkét csapat más célokért is küzd a bajnokságban. Sok a pontatlanság a játékunkban, sajnos nem mindenki tud felnőni egy bizonyos szintre. A pozitívumokat kiemelve: erővel bírtuk az iramot, tavaly ilyenkor helyzetünk sem volt, idén akadt 2-3 lehetőségünk, amit ha értékesítünk, akkor más szájízzel jövünk haza Szombathelyről. Sajnos szűkös a merítési lehetőség, egyelőre ennyit tudunk ilyen kaliberű ellenféllel szemben. Megyünk tovább, készülünk a következő mérkőzésre, ahol bizonyítani akarunk!"