Labdarúgás: vásárhelyi diadal a duplák újszegedi meccsén (FRISSÍTVE) + FOTÓK

2013. július 31., szerda
utc_hfc20_gs

Két olyan csapat csatázott szerdán este a Kertész utcában, melyek joggal dédelgetnek dobogós álmokat az augusztus 17-én kezdődő megye I-es pontvadászatban.

A nyáron alaposan megerősödött Ujszegedi TC a Hódmezővásárhelyi FC-t fogadta edzőmérkőzésen. Hazai oldalon

Dezső Ferenc

legényei ellen. A színvonalas összecsapáson három labdarúgó is duplázni tudott, a gólpárbajból végül az összeszokottabb vendégek jöttek ki jobban. Némi meglepetésre a vendég vásárhelyiek kezdték lényegesen jobban a találkozót. A 8. percben

Varga Máté

került lövőhelyzetbe, de 16 méterről mellé bombázott. A 13. perc meghozta a vendégek vezetését,

Hatvani

szerzett labdát a hazai térfél közepén, de védője visszahúzta. A megítélt 20 méteres szabadrúgásból

Marton Bence

hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba, 0-1. Három perc múlva egyenlítettek a hazaiak, a bizonytalankodó vásárhelyi védők között helyzetbe kerülő

Gajdacsit Kökény

buktatta,és a megítélt 11-est

Bernát Péter

magabiztosan lőtte a kapu bal oldalába, 1-1. A 20. percben az előretörő

Jesenszkit

akadályozták az újszegedi védők a büntetőterületen belül, de ekkor elmaradt a büntető. Kiegyenlített, jó iramú, élvezetes játékkal folytatódott a találkozó. A 35. percben

Szabó Márk

került helyzetbe, de Tombácz remek ütemben mozdult ki kapujából, és hárított. A 38. percben megszerezte a vezetést a hazai alakulat, Bernát Péter egy előrevágott labdát egy pattanás után okosan emelt jó 35 méterről a kissé kint álló

Vasas Gábor

fölött a léc alá, 2-1. Az újszegediek azonban mindössze három percig örülhettek a vezetésnek, hiszen a 41. percben egy kontratámadás során

Szabó Márk

kapott labdát a jobb oldalon, majd a rátámadó védő feje felett a hátulról érkező Hatvani József elé emelt, és a vásárhelyiek újonnan igazolt támadója Tombácz fölött emelt a kapuba, 2-2. A félidő utolsó eseményeként

Végh Ariel

indította Bernátot a bal szélen, aki remekül adott be, de Gajdacsi tiszta helyzetből fölé fejelt. A szünetben

Gidai Sándort

, az UTC elnökét kérdeztük a csapat helyzetéről. "Mindenképpen szeretnénk egy dobogóközeli helyezést elcsípni, hiszen a vártnál is jobban sikerültek a nyári igazolásaink. A mi indíttatásunk a futsalból eredt, hiszen abból a csapatból három alapemberünk külföldre távozott, további hárman pedig sérüléssel bajlódnak, így rájuk sem számíthatunk jó ideig. Mindenképpen erősítenünk kellett, hiszen nagyon kevés bevethető játékosunk maradt az elmúlt idény végén. A nyáron tíz minőségi labdarúgó került hozzánk, többségük a futsalban és nagypályán is bevethető, amire nagy szükségünk is volt. Első lépcsőben a

Szűcs, Kerepeczki

, Végh triót szerettük volna megszerezni, de Major László érkezésével képbe került Bernát Péter is, sőt reményeink szerint

Ondrejó Tamást

is sikerül leigazolnunk. Az eredeti elképzelésünkben szereplő

Bitó Róbert

és a fiatal - de már a futsal NB I-ben is bemutatkozott -

Szentes-Bíró Tamás

megszerzése is nagy erősítést jelent. Meggyőződésem, hogy egy nagyon erős megyei I. osztályú bajnokság elé nézünk, de remélem, hogy ezzel a kerettel sikerül helytállnunk. Az előttünk álló szezon érdekessége lesz számunkra, hogy itt, a Kertész utcai pályánkon edzünk ugyan, de hazai bajnoki mérkőzéseinket a SZVSE stadionjában játsszuk. Erre a döntésre azért került sor, mert bár a környezet gyönyörű itt Újszegeden, a pályánk talaja is megfelelő, de a létesítmény más részei már kevésbé felelnek meg az elvárásoknak. Szerepet játszott a nézők kiszolgálása is, hiszen a tömegközlekedés hiánya miatt a Kertész utcába a törzsszurkolókon kívül más aligha jön ki, míg a SZVSE stadionja minden szempontból ideális helyen van, ahol egy-egy rangadó alkalmával több száz nézőre is számítunk" - mondta a sportvezető. Szünet után a hazaiak kezdtek lényegesen agilisabban, hosszú percekig a vásárhelyi térfélen folyt a játék, de csak kisebb lehetőségekig jutott el az UTC. A 60. percben Szentes-Bíró kapott kiváló átadást, de ígéretes helyzetben fölé lőtt. A 66. percben Bernát ugrott ki lesgyanús helyzetben, de ő is fölé durrantott. Az utolsó negyedórára feléledt a vendégcsapat, a 75. percben Varga Máté keresztlabdájával Szabó Márk tört kapura, de ziccerben leadott lövését Tombácz kapus védte. A 80. percben visszavette a vezetést a HFC. Szabó Márk átadásával Marton Bence húzott kapura, és éles szögből a hosszú sarokba lőtt, 2-3. Két perc múlva tovább nőtt a vásárhelyiek előnye,

Konc Adrián

átadását Varga Máté a jobb oldalról remek ütemben centerezte a kapu elé, és Hatvani József biztos lábbal lőtt a hálóba, 2-4.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:

Ujszegedi TC - Hódmezővásárhelyi FC 2-4 (2-2).

Újszeged, Kertész utca.

UTC:

Tombácz R. - Szűcs D., Kerepeczki, Brinszky, Mészáros Z. - Dürgő, Mészáros T., Ondrejó, Végh - Bernát, Gajdacsi. Cserék: Balogh Á., Szentes-Bíró, Erhardt, Szántó, Dobi, Bitó R., Kiefer. Edzők: Pálfy Zoltán, Brinszky Adrián.

HFC:

Vasas - Jesenszki, Kökény, Tóth J., Marton - Konc A., Varga R., Varga M. - Szabó M., Hatvani J., Huszka. Cserék: Huszár, Keller, Király D. Edző: Dezső Ferenc.

Bernát P. (2 - egyet 11-esből), illetve Marton B. (2), Hatvani J. (2) Brinszky Adrián:

"Ez is csak a szokásos felkészülési mérkőzések egyike volt."

Dezső Ferenc:

"Ezúttal sem tudtam azt a csapatot pályára küldeni, amelyet szerettem volna, hiszen Antal Krisztián a bemelegítés során megsérült. Az első félidőben jó teljesítményt nyújtottunk, szünet után visszaesett ugyan a játékunk, de a kínálkozó helyzeteink felét értékesíteni tudtuk."