Labdarúgás: 60 percig tartotta az Előrét a Makó

2013. július 13., szombat

A papírformának megfelelően nem hagyott kétséget a Békéscsabai Előre a győzelem felől makói vendégjátéka során, ám a hazaiak edzője így is elégedett fiai teljesítményével.

Az elmúlt szezonban az NB II Keleti csoportjának 3. helyén végzett vendégeknél nagy volt a jövés-menés az átigazolási időszak eddig eltelt részében, hiszen egy tucat labdarúgó (

Máté Gábor, Varga Norbert, Lengyel Dániel, Sorin Botis, Constantin Raducu, Majoros Árpád, Denis Obot, Llanos Mendez, Adrian Hadar, Aleksander Randelovic, Kákonyi Dániel

Komjáti András

vezetésével készülő együtteshez. Az NB III-ból kiesett, megyei I. osztályra készülő makói csapat élére is új edző került

Sarnyai Róbert

) találhatók. Az esélyeknek, s a két osztálynyi különbségnek megfelelően az első percektől kezdve a Békéscsaba irányította a mérkőzést, s az első félidőben egy szerencsésnek is mondható góllal hamar vezetést szerzett a viharsarki gárda, miután a figyelmetlen hazai védők lemaradtak a lilák akciójánál, Pantovic pedig nem hibázott (0-1). Azonban a játékrész hátralévő idejében Bódi mester várakozásainak megfelelően az összeszokás útját járó Maros-menti gárda masszívan védekezve állta útját az Előre rohamainak, s egészen a második félidő első negyedórájának végéig ez a játék eredményesnek is bizonyult. Támadásban egy-két átlövésre futotta a Bódi-legénységtől, amely elsősorban a labdatartást igyekezett gyakorolni erősebb ellenfelével szemben. A második félidő közepére már érezhető volt, hogy fáradnak a hazaiak, s

Pozsár Gábor

sorfal felett, védhetetlenül a rövid felsőbe bombázott 18 méteres szépségdíjas szabadrúgásgólja után már nem tudott ellenállni a makói egység (0-2). A hajrában

Leucuta

révén újabb két gólt szereztek a Kórház utcaiak, akik így 4-0-s győzelemmel utazhattak haza a Viharsarokba. A makóiaknál három szerb labdarúgó volt próbajátékon,

Jovetic, Damjanovic

Guberinic

személyében. A gárda jövő héten Abádszalókra utazik strandfutballozni, amely az erőnléti tréning részét lépezi a felkészülésükben. Egyelőre további lekötött felkészülési meccseik nincsenek, ezeket a bajnoki rajt előtti egy hónapra tervezik.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:

Makó FC - Békéscsabai Előre 1912 SE 0-4 (0-1)

Makó, Erdei Ferenc téri stadion, 50 néző. Vezette: Bálint.

Makó:

Frank - Győri, Kalász, Jovetic, Bakos T., Horváth K., Damjanovic, Guberinic, Bress, Tóth A., Mátó.

Játszottak még:

Rakonczai, Pataki, Siket, Szilvási, Béres.

Bódi Attila.

Békéscsaba - első félidő:

Scekic — Tolmbaye, Radványi, Albert I., Juhász Gy. — Balog Zs., Tölgyesi, Király, Leucuta — Voiculet, Pantovics.

Második félidő:

Póser — Balog Zs., Albert I., Mészáros, Horváth T. — Balogh M., Pozsár, Banai B., Leucuta — Pantovic (Viczián), Mosquera.

Komjáti András.

Pantovic (12'), Pozsár (60'), Leucuta (80', 88'). Bódi Attila:

"Maximálisan elégedett vagyok a csapattal, hiszen 5 edzésen vagyunk túl, amelyeken 11-12 játékossal dolgoztunk együtt. Egyértelmű volt, hogy egy két osztállyal magasabb szintű csapat ellen nem lehetnek vérmes reményeink, így az elsődleges feladat az volt, hogy le tudjuk szűkíteni a területet, s igyekeztünk viszonylag masszívan védekezni, míg támadásban a passzolós, labdatartós, labdajáratós játékot próbáltuk. Lehetőségeinkhez mérten maximálisan jól dolgoztak a fiúk és alaposan megnehezítették ez ellenfél dolgát."

Komjáti András:

"Első nyilvános edzőmérkőzésünkön az első félidőben jól játszott a csapat. Szünet után nem voltam elégedett a látottakkal és néhány labdarúgó hozzáállásával."