Vízilabda: a remek kapusteljesítmény nem volt elég

2013. május 16., csütörtök
vargazita_szte_ehok_honved16_gs

Újabb két mérkőzésen van túl az SZTE EHÖK SE női vízilabdacsapata az OB I/B-s rájátszásküzdelemben.

Vasárnap újabb két csatát vívott az SZTE EHÖK SE női vízilabdacsapata az OB I/B felsőházi rájátszásában. Az Angyalföldi Sportiskola elleni első meccsükön jól kezdtek Bordás Tímeáék: az eddig pont nélkül álló, ezúttal egy cserével utazó Tisza-partiak

Hajdú Enikő

Makra Melinda

egy-egy találatával 2-0-ra húztak el az esélyesebb ellenféltől, miközben

Varga Zita

a kapuban bravúrt-bravúrra halmozva akadályozta meg az ellenfelet a gólszerzésben. A negyed végére azonban egalizálni tudtak a kéksapkások, akik aztán meg sem álltak a gólgyártásban, s helyrebillentették a papírformát (a tornarendszerű rájátszás 1. fordulójában a két csapat találkozóján a csere nélkül kiálló szegedieket 12-2-re verték). A harmadik negyed végjátékában

Kuczora Imola

ugyan büntetőből még tudott szépíteni, de az ASI még kétszer betalált, így 9-3-as győzelmet aratva. Diadalukban nem kevés szerepe volt parádézó kapusuknak, a 79%-kal védő

Menczinger Melindának

, akinek 18 percen, azaz több mint két negyeden keresztül képtelenség volt gólt dobni, noha a hivatalos statisztika szerint a mieink becsülettel próbálkoztak: Kuczora neve mellett 12, Makráé mellett 6 próbálkozás szerepel, de Hajdú és Bordás is 4-4 lövést adott le - mindezekből összesen három gól született. Hozzá kell tenni: Varga Zita 57%-os hatékonysággal dolgozott. A jóval hosszabb kispaddal bíró, fiatal angyalföldi alakulatból a háromgólos

Porvay Janka

lövőkedve emelhető ki, ő 11-szer vette célba a szegedi kaput. A vereség nem csüggesztette a szegedi lányokat, elmondásuk szerint a vereség ellenére is remek hangulatú meccset vívtak az ASI, de a Bánki ellen is. Utóbbi találkozón a Bánki kezdett jobban, ám Kuczora két góljával egyenlíteni tudtak a szegedi lányok, igaz, a nagyszünet előtt ismét az ellenfél került előnybe. A Bánki aztán a harmadik negyedben eldöntötte a találkozót egy 3-0-s szériával, jóllehet a záró játékrészben

Juhász Nóra

és Hajdú góljaival 6-4-re jött fel az SZTE EHÖK SE, ám az utolsó percben a Bánki bebiztosította 7-4-es győzelmét. A fiatal és hosszú kispaddal rendelkező Bánki ellen úgy álltak helyt a szegedi lányok, hogy a remekül védekező Bordás Tímeát már az első negyedben kétszer kiszórta

Homonnai Dániel

játékvezető, így a játék többi részében a kék 8-as sapkát viselő rutinos szegedi pólósnak a kipontozódásra is figyelnie kellett. A lövésekben Makra ezúttal is jeleskedett, jóllehet ez eredményességgel nem párosult, akárcsak a hatszor próbálkozó, de csak egyszer betaláló Hajdú Enikő esetében sem. A kapusteljesítmény ezen a találkozón is kiváló volt,

Szaniszló Gabriella

neve mellett 75%, Varga Zitáé mellett 63% szerepel a hivatalos adatok között. A bajnoki rájátszás utolsó körét június 16-án rendezik a fővárosi Tüzér utcai uszodában, ahol előbb 11 órától a Szentessel, majd 14 órától a Honvéddal mérkőznek meg az SZTE EHÖK SE pólósai, akik 5. helyükkel és 0 pontjukkal a tisztes helytállásban és a szép búcsúban bízhatnak, reméljük hosszabb kispaddal.

Női vízilabda OB I/B felsőházi (1-5. helyért) rájátszás 3. forduló:

SZTE EHÖK SE - Angyalföldi Sportiskola DSE 3-9 (2-2, 0-3, 1-2, 0-2)

Budapest, Széchy-uszoda, 100 néző. Vezette: Homonnai.

SZTE EHÖK SE:

Varga Z. - Molnár Gy., Hajdú E. 1, Juhász, Bordás, Kuczora 1, Makra 1.