Női futball: gyorsan döntött az MTK + FOTÓK

2013. május 20., hétfő
szeged-mtk_mj 07

Nem sikerült megismételnie a rájátszásrajt bravúrját a Szegedi AK-nak az MTK ellen.

Az előző esti felhőszakadás ellenére viszonylag jó talajú pályán kezdődött a találkozó, amelyen az MTK semmit sem bízott a véletlenre, és - a múltkori döntetlent követően - már az elején kezébe vette az irányítást. A 11. percben egy szögletet követően

Pádár Anita

fejelt kapura, a könnyűnek tűnő labda kicsúszott

Földesi Lilien

kezéből, és a hálóba vánszorgott (0-1). Két perc múlva jött a következő MTK találat: a védők egy vendégakció után röviden szabadítottak fel, amit

Zágor Bernadett

a hosszú sarokba lőtt, a hazai kapus ujjheggyel még beleért, de már csak beljebb tudta segíteni azt (0-3). A 20. percben ismét Zágor szerzett gólt: miután lábról lábra járt a labda,

Smuczer Angéla

ugratta ki egy nagyszerű indítással, Zágor megfutotta a védőket, majd a tehetetlen kapus mellett a hosszú sarokba bombázott (0-4).

A 31. percben a vendégek ismét egy szöglethez jutottak, amelyet kifejeltek a szegedi védők, az érkező Szabó Zsuzsanna azonban 25. méterről irgalmatlanul nagy lövést eresztett meg a felső sarokra, amit azonban Földesi elképesztő bravúrral ütött szögletre. A 35. percben ismét a szegedi kapus volt a főszereplő, mert Palkovics Nóra 25 méteres, takarásból ellőtt, rendkívül kellemetlen labdáját spárgázta ki a jobb alsó sarok elől. Ezt követően Pádár 15 méteres lövését fogta magabiztosan. A 40. percben végre egy szegedi támadást is láthattak a kilátogató drukkerek! Miklós Gabriella indította Zimányi Kovács Anikót a jobb oldalon. Kicsit hosszúnak tűnt a labda, de a középpályás befutotta azt, és éles szögből csak centiméterekkel gurított a bal kapufa mellé. Fordulás után, a 48. percben Szalai kapott pontos labdát a jobb szélen, ahol elviharzott, és megcélozta a jobb felső sarkot, de lövése néhány centiméterrel fölé ment. Az 52. percben Méry Rita mozgott be jó ütemben az üres területre, és 28 méterről eresztett el el löketet, ami azonban centiméterekkel fölé szállt. Rá egy percre Miklós hozta helyzetbe jó labdával Zimányi Kovácsot a másik oldalon, de a kissé hosszúra sikeredett indítást a kijövő Szőcs Réka felszedte előle. Az 56. percben a jobb oldalon futott egy vendégtámadás, a beadás elcsúszott a hazai kapus előtt, Méry levette, majd az ötös sarkáról megcélozta a hosszú sarkot, azonban Földesi egy reflexmozdulattal kitolta a labdát, majd az ezt követő kavarodásból Kardos Bernadett tisztázott. A 62. percben Méry egy váltást követően kapott forintos labdát az ötös sarkán, amit habozás nélkül a rövid fölsőbe bombázott (0-5). A 64. percben Bobok Csilla futott el a jobb oldalon, befelé cselezett, de hosszúra küldött lövését a hazai kapus szögletre mentette. Az ezt követő sarokrúgást kifejelték a védők, de az érkező Bobok a kipattanót hálóba vágta (0-6). A 70. percben Palkovics kapott egy labdát a védőktől a középpályán, majd befelé húzott, és 20 méterről ballal egy kellemetlen lövést eresztett el a hosszú sarokra, amit a kapus csak nagy üggyel-bajjal tudott szögletre ütni. Két perccel később Méry egy szögletet fejelt a felső lécre. A kipattanónál a védők röviden szabadítottak fel, és az érkező Szabó 20 méterről ismét a felső lécre bombázott. A 76. percben Gál Tímea hozta fel hátulról a labdát, majd négy játékost kicselezett, és Pádárhoz passzolt, aki a kissé késve vetődő Földesi mellett 18 méterről a hosszú alsóba lőtte az MTK hetedik találatát (0-7). A kegyelemlövés a 85. percben Bobok nevéhez fűződik: a szélről befelé indulva Pádárhoz passzolt, ő bepörgette a védők mögé a labdát Zágornak, aki a hálóba helyezett (0-8). Az MTK a legutóbbi döntetlen után már az első perctől kezdve motiváltan játszott és nem halogatta a dolgot, hanem az első 20 percben eldöntötte a találkozót. A két csapat nem volt egy súlycsoportban, a vendégek érvényesítették a keretek közötti minőségi különbséget. A SZAK nem tudta megismételni az előző, MTK elleni bravúros teljesítményét, és minden csapatrészében alulmaradt a gyakorlatilag már bajnoknak tekinthető pesti csapat ellen.

Női labdarúgó NB I felsőházi rájátszás 6. forduló:

Szegedi AK - MTK Hungária FC 0-8 (0-4) Szeged, Felső Tisza parti stadion, 100 néző. Vezette: Túri (Kószó, Bálint) SZAK: Földesi - Szalai, Kardos, Miklós, Harcel, Lévai, Lipták, Zimányi Kovács, Szil, Nagy Dzs., Baksa. Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs. MTK: Szőcs - Szabó Zs., Demeter, Gál, Pinczi, Nagy L., Smuczer, Palkovics, Csiszár, Zágor, Pádár. Vezetőedző: Turtóczki Sándor. Gól: Pádár (11', 76'), Szabó Zs. (13'), Zágor (18', 20', 86'), Méry (62'), Bobok (65'). Cserenkó Szabolcs: "Nem nőttünk fel a mai feladathoz, minden csapatrészben sokat hibáztunk, a vendég MTK pedig bajnokaspiránshoz méltón játszott. Próbáltuk átvészelni az első húsz percet, de sajnos nem sikerült, és már ekkor eldőlt a mérkőzés. Van még négy csatánk idén, ami nem lesz könnyű, de aki azt hiszi, hogy feladjuk nagyon téved, mert a céljaink eléréséhez foggal körömmel ragaszkodunk. Egy pozitívumot viszont mindenképp kiemelnék: Lipták Lilla játékát, aki csatárként érkezett hozzánk, a mai napon pedig bal oldali védőként bizonyított. Maximális elismerésem a vendégeknek, megérdemelt a nagyarányú győzelmük." Turtóczki Sándor: "Gratulálok a csapatomnak! Annak ellenére, hogy a válogatottbeli elfoglaltságom miatt egész héten nem vettem részt a felkészülésben a lányok a kollégám segítségével nagyon becsületesen készültek erre a mérkőzésre. Különösen az első félidőben játszottunk jól, és már ekkor eldöntöttük a találkozót. A második játékrészre a nagy meleg rányomta a bélyegét, de így is megérdemelten szereztük meg a 3 pontot. Örülök, hogy egy további kis lépést tettünk a bajnoki cím felé!"