Női futball: egy félidőig bírta a tempót a SZAK

2013. május 29., szerda
szak-viktoria_szzs

Tisztes helytállás reményében utazott el a SZAK Szombathelyre, az éremért harcoló Viktóriához a női labdarúgó NB I vasárnapi felsőházi játéknapján. Az első félidőben jól állták a sarat a szegediek, a második játékrészben viszont kiütközött az ellenfél fizikai főlénye, így lehetett volna nagyobb is a különbség.

Hamar vezetéshez jutott az éremért harcoló hazai gárda. A 6. percben egy bal oldali Sipos-beadást követően

Megyeri Boglárka

teljesen üresen fejelhetett a kapuba (1-0). A 22. percben egy tetszetős labdakihozatal után a vendégek eladták a játékszert saját térfelük közepén,

Sipos Lilla

ugrott ki a gyors indítással, és ballal a hosszúba lőtt (2-0). A második félidő 47. percében nem tudott felszabadítani a SZAK az alapvonalnál, így a visszagurított labdát

Tóth Enikő

emelte át a hosszú oldalra, ami a hosszú felsőbe hullott (3-0). Az 56. percben egy nem túl erős lövés kipattant

Földesi Lilien

kezéből, amire a kaputól 18 méterre legelőször

Horváth Lilla

reagált és megszerezte csapata negyedik gólját (4-0). Az egész mérkőzésen agilisan játszó Sipos Lilla kapott egy keresztlabdát a 60. percben, amit átvett, megcsinálta a lövőcselt, ezzel bevárva a baloldalon érkező

Vörös Viktóriát

, aki mélységből indult, lendületből megfutotta védőjét, középre passzolt Megyerihez, ő pedig a ziccert nem hibázta el (5-0). A 68. percben szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, Sipos állt a labda mögé, lövése a sorfalon kissé irányt változtatott, ez pont elég volt ahhoz, hogy Földesit megzavarja, aki még beleért ugyan, de védeni már nem tudott (6-0). A 75. percben a szegedi

Hethési Kinga

adott egy nagyszerű labdát

Zimányi Kovács Anikónak

, aki két védőjét becsapva kissé kisodródva kapu fölé tudott lőni, ám a szépítés elmaradt. A 79. percben egy messziről keményen meglőtt labdát ütött ki oldalra a szegedi kapus, ám a védők helyett

Széles Viktória

reagált elsőként a szituációra és nem is hibázott (7-0). A 87. percben ismét veszélyeztetni tudtak a vendégek:

Szil Tünde

jobb oldali szabadrúgása érkezett a hosszú oldalra Zimányi Kovácshoz, aki kapásból lőtt, de nem találta el a kaput. Az eredmény már nem változott, a vége maradt a kiütéses, 7-0-s szombathelyi siker. Cserenkó Szabolcs alakulata legközelebb június 8-án, 17 órától vívja következő felsőházi meccsét a Femina otthonában.

Női labdarúgó NB I felsőházi rájátszás 7. forduló:

Viktória Trend Optika FC - Szegedi AK 7-0 (2-0)

Szombathely, Király Sportlétesítmény, 100 néző. Vezette: Kártyásné (Baranyai, Lukács).

Viktória:

Földes - Tóth E., Tóth A. (Csidei 56'), Vörös, Marsai, Soós, Sipos, Ferencsik, Horváth L. (Széles 65'), Tischler (Harsányi 71'), Megyeri.

Mitterstiller Csaba.

SZAK:

Hargas (Földesi 46') - Szalai, Harcel, Lévai, Szil, Nagy Dzs., Zimányi Kovács, Lipták, Madarász, Koncz, Hethési.

Cserenkó Szabolcs.

Megyeri (6', 60'), Sipos (22', 68'), Tóth E. (47'), Horváth L. (56'), Széles (79'). Mitterstiller Csaba:

"A várakozásnak megfelelően domináltunk. Egy fegyelmezetten védekező Szeged ellen szereztünk hét gólt, viszont a játékunk hagyott némi kívánnivalót maga után."

Cserenkó Szabolcs:

"Kicsit megfertőzött minket az amatőr csapatsport baktériuma, soha nem látott összeállításban léptünk pályára. Az öltözőben megbeszélt taktikai utasításokat megtartva, fegyelmezett védekezéssel ennyire futotta. Véleményem szerint lehetett volna két számjegyű a különbség, ezáltal a helytállás megvolt. Köszönöm, és gratulálok annak a 12 főnek, aki a futballnak szentelte a hét utolsó napját!"

Zimányi Kovács Anikó:

"Az első félidővel elégedettek lehetünk, hiszen meghatározó játékosok nélkül utaztunk el Szombathelyre, így főleg a védekezésre helyeztük a hangsúlyt. A második félidőben fizikálisan és mentálisan is elfáradtunk. Sok volt a bekapott hét gól, de lehetett volna több is, így összességében nem vagyok elégedetlen. Bízom abban, hogy sérültjeink felépülnek, és velük kiegészülve újból értékes pontokat csíphetünk el az utolsó néhány mérkőzésen."