Labdarúgás: egy híján tízet kapott Dorozsmán az Alsóváros

2013. május 28., kedd
alsovaros_szentmihaly11_mj

Korábbi pótolt, illetve menetrendszerű bajnoki mérkőzésén is - utóbbin súlyos, kilencgólos - vereséget szenvedett az IKV-Alsóváros csapata.

A Szertár Sportbolt Csongrád megyei labdarúgó III. osztály Homokháti csoportjának 14. fordulóból elhalasztott, május 22-én pótolt zákányszéki találkozóján hazai próbálkozások és meddő mezőnyfölény jegyében telt el az első negyedóra: szélről belőtt labdáikkal két-három ígéretes lehetőséget puskáztak el a zákányszéki támadók. A játékrész közepén a szerkezeti változtatás után már kiegyenlített játékot hozott, mindkét együttesnek akadtak kisebb-nagyobb helyzetei. A 2. félidő elején, az 52.percben szerencsés góllal szerzett vezetést a hazai csapat,

Farkas Cs.

jobb oldali beadása hullott a léc alá (1-0). Felélénkült a játék, és a 70. percben a villámléptű Farkas Cs. jobb oldali beadására középen érkező

Jójárt F.

10 méterről lőtt a kapu közepébe (2-0). Ám egy perc sem telt el a hazai előny megduplázódása után, egy szögletrúgást követően a hosszú saroknál, az ötös közeléből

Farkas M.

bólintotta a léc alá az Alsóváros szépítő találatát (2-1). Fokozódott az iram, izgalmas hajrá következett. A 81. percben

Csordás J.

ellökte ellenfelét, amit a játékvezető kissé szigorúan azonnal piros lappal büntetett. A fellazult, kitámadó, és egyenlítésért küzdő Alsóváros ellen a gyors ellentámadásokra építő hazaiak többször kerültek óriási ziccerbe, de túljátszották helyzeteiket. A lefújás előtt három perccel bebiztosította győzelmét a Zákányszék:

Mityókhoz

került a labda, és a tizenegyes pont tájékáról laposan lőtt a jobb sarokba (3-1). Összességében jó iramú, küzdelmes összecsapáson tartotta otthon a három pontot a Zákányszék. Ezt követően a hétvégén egy alaposan megtépázott, sérülésektől sújtott, csere nélkül érkező Alsóvárosnak kellett szembenéznie a Kiskundorozsma második csapatának otthonában. A hazai csapat végig fölényben játszott, helyzetek sorát dolgozta ki, s már az első játékrészben négy góllal elhúzott. A vendégek igyekeztek becsülettel küzdeni, rengeteg hiányzójukat azonban nem tudták pótolni, ráadásul csere nélkül álltak ki, s többen nem is teljesen egészségesen vállalták a játékot. Mindezek tetejébe

Zergényi Zs.

húzódása miatt több mint egy félidőt tíz emberrel játszottak az alsóvárosiak - időnként meglepően szépen is, ám helyzeteket nem igazán tudtak kialakítani

Csurgó L.

kapuja előtt. A második félidő ugyanúgy folytatódott, mint az első, itt már kevesebb vehemenciával támadott a Dorozsma, de még félgőzzel is növelni tudták előnyüket, s 9-0-ig meg sem álltak. Olykor sziporkázó játékukkal a hazaiak ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek, s csak az alsóvárosi

Szászi A.

kapus bravúrjainak köszönhetően nem lett még nagyobb különbségű vereség a vége.

Labdarúgó megyei III. osztály Homokháti csoport 14. forduló (pótlás):

Zákányszék KSK - IKV-Alsóváros SE 3-1 (0-0)

Zákányszék. Vezette: Stetakovics

Zákányszék:

Tipity - Seress, Hegedűs, Damjanov, Tanács G., Fátyol, Paksi (Bende 86'), Jójárt F., Farkas Cs., Mityók, Erdélyi T. (Szabó Zs. 62').

Játékos-edző:

Szabó Zsolt.

IKV-Alsóváros:

Szászi - Szabó T., Zergényi, Hüvös L., Szántai - Daróczi, Martonosi T. (Polyák 55'), Csordás J., Szilágyi G. (Kubik 75') - Dobó M. (Bakó 80'), Farkas M.

Kiss Ferenc.

Farkas Cs. (52'), Jójárt F. (70'), Mityók (87'), ill. Farkas M. (71').

Labdarúgó megyei III. osztály Homokháti csoport 23. forduló:

Kiskundorozsma ESK - IKV-Alsóváros SE 9-0 (4-0)

Kiskundorozsma, 150 néző. Vezette: Rácz L.

Kiskundorozsma:

Csurgó - Tatai - Ézsiás (Szabó G. 77'), Csányi, Cseh, Olajos (Molnár T. 46'), Marjanucz, Szabó Zs., Füleki (Varga Zs. 62'), Mészáros (Szabó A. 46'), Gyuris, Ottlik S.

Fazekas István.

Szászi - Szabó T., Zergényi, Csúcs Á., Török J. - Szántai, Czibere, Martonosi T., Szilágyi - Dobó, Bakó. Edző: Kiss Ferenc

Füleki (15'), Gyuris ( 20' - tizenegyesből, 60'), Marjanucz (29'), Mészáros (40'), Szabó A. (53'), Molnár F. (55', 70'), Varga Zs. (82').