Atlétika: Titán-diadal a váltó ob-n + FOTÓK

2013. május 22., szerda
Titanok2013

Szombaton Székesfehérvár adott otthont a váltó magyar bajnokságnak, ahol óriási győzelmet arattak a szegedi atléták.

10 év után újra Csongrád Megyéé és Szegedé, a serdülő 14-15 éves lányok 4x800 méteres bajnoki címe. "Fantasztikus szombatot kreáltak nekem tanítványaim, akik ott voltak ezen a bajnokságon! 18 titános atléta állt rajthoz a különböző váltószámokban két edzőtől:

Fekete Róbert

tanítványai a Serdülő fiú 13 4x600 méteres váltóversenyében a 8. helyezést érték el, míg egy ifjúsági leány tanítványa az én másik három tanítványommal 4x100 méteren az ifi lányoknál a 10. helyet csípték el. A serdülő 14-15 évesek 4x100 méteres versenyében mindkét nemben volt váltónk, és mind a két kvartett A döntős lett. Nagyon büszke vagyok rájuk, mivel két hét alatt egyszer sem tudtunk a stadion atlétikai pályáján körbeváltást gyakorolni" - közölte portálunkkal a hétvégi verseny kapcsán

Menyhárt Zoltán

. A Titán Triatlon Club atlétaedzője hozzátette, jövőre ebben a versenyszámban várhatóan jobb helyezéseket fognak elérni tanítványai. "Ugyanebben a korcsoportban 4x800 méteren a fiúknál 4 másodpercen múlt a dobogó 3. foka. A negyedik helyezés is kiválónak mondható, ha valaki ismeri a körülményeinket és a jelenlegi anyagi helyzetünket" - jegyezte meg a sportszakember. "Ezután már csak egy váltónk volt, és nekik kellett érmet szerezniük, hogy ne szakadjon meg egy hosszú folyamat, amely 2003-ban kezdődött pont ebben a versenyszámban. Akkor a

Papp Gabriella, Tűhegyi Sára, Ferentzi Flóra

Tallér Szandra

alkotta váltó óriási fölénnyel nyerte ezt a versenyszámot 9'37,9-es eredménnyel" - idézte meg a krónikát a tréner. "Nagyon készültünk erre a versenyszámra a lányokkal igaz, csak azon a héten dőlt el a negyedik futónk személye, egy makói fiatal tehetség, nevezetesen

Mihalek Gabriella

személyében, s a legnagyobb terhelést is ő kapta, mivel ő lett a befutóemberünk. Alinának és Aliznak már két 100 méteres táv benne volt a lábában, hiszen ők tagjai voltak a sprintváltónknak is. A rajthoz Alina állt, azt futotta, amit kellett, igaz elsőnek vártam. Másodikként Aliz jött, és szinte rögtön élre állt, majd neki látott előnyt gyűjteni - sikerrel. Harmadikként Lizi volt soron, és ő is az előny növelésére törekedett. Három futó után nagyon jól álltunk, de volt még két köre Gabriellának, aki az első kört rendesen megfutotta. Az ország egyik legjobb serdülő leánya üldözte a második helyen, de ennek a szegedi, illetve Csongrád megyei (

Darabos Aliz

- Kistelek;

Diallo Alina

Takács Eliza

- Szeged;

- Makó) váltónak ezen a napon nem volt párja. 10 évet vártam erre a pillanatra, ami szintén akkora örömet okozott nekem, mint tavaly a lányok 4x100 méteres bajnoki címe!