Vízilabda: vb-ezüstérmeseket vert az A-Híd Szeged + FOTÓK

2013. április 9., kedd

Kedd este játszotta le az OB I alapszakaszának 22. fordulójából elhalasztott mérkőzését az A-Híd Szeged VE a világbajnoki ezüstérmes junior válogatottal.

Vincze Balázs

vezetőedző az alapszakasz utolsó hazai mérkőzésén "pihentette"

Vincze Márk

kaptak helyet ismét a nagyok között. A szokatlan összeállításban kezdő hazaiak az első negyed közepén

Török Béla

Hegedüs Gábor

találataival gyorsan 2-0-s vezetésre tettek szert, majd a folytatásban

Joseph Kayes

két gólja közé ékelődött egy akciógól és egy értékesített büntető az ifjak részéről. Ezután beindult a szegedi henger, megúszásokból sorra lőtték góljaikat a hazaiak, s 9-2-es félidő után csak a harmadik negyed elején tudtak újra betalálni

Horkai György

ifjúsági vb-ezüstérmes tanítványai remekül védő kortársuknak,

Molnár Dávidnak

:

Dőry Farkas

előbb megúszást követően, majd kétszer egymás után emberfórban volt eredményes (9-5). Ezután hazai részről Török javította az emberelőnyös statisztikát, két gólja közé

Sedlmayer Tamás

pontos szabaddobása ékelődött, s a juniorok 4-2-re nyerték a harmadik játékrészt. Sőt, a záró negyed elején már négy gólra jöttek fel, értékesítve újabb emberelőnyüket, amire Török újabb fórgólja volt a válasz, majd

Kiss Csaba

büntetőből vette be a szünetben beállt

Bendes Viktor

kapuját (13-7). A védekezésre egyre kevéssé koncentráltak a csapatok a végjátékban, adok-kapok jelleggel hullottak a gólok mindkét oldalon, két ifista találatra

Somogyi Balázs, Varga Péter

Juhász Zsolt

válaszoltak az eseménydús hajrában. A góleső vége 17-9-es hazai siker lett. A szegedi egység az alapszakaszt április 13-án zárja a Ferencváros otthonában, ahol vélhetően könnyedén nyernek a mieink. Hogy az alapszakaszt megnyerik-e Törökék, szerdán dől el, a 19.30-kor kezdődő Vasas-Eger összecsapáson, a Komjádi-uszodában.

Férfi vízilabda OB I 22. forduló (pótlás):

A-Híd Szeged VE - Junior válogatott 17-9 (2-0, 7-2, 2-4, 6-3)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Madarasi, Dodog.

MOLNÁR D. - Márkus, Vincze M. 1, Juhász 1, Kayes 2, Somogyi 1, Hegedüs 1.

TÖRÖK 4, Decker, Kiss Cs. 2, Kunac, VARGA P. 3, Szivós 2.

Vincze Balázs.

Junior válogatott:

György - Tóth B., Sedlmayer 1, Szedmák, Kalanovics, DŐRY 3, Telegdy.

Bendes (kapus), Kiss K., Manhercz Á. 2, Manhercz K., Csacsovszky 2, Hulmann, Kolozsi.